آموزش استفاده از اپلیکیشن Health یا سلامتی در گوشی های آیفون

اپلیکیشن Health

اپلیکیشن Health در گوشی های آیفون به شما این امکان را می دهد تا وضعیت سلامتی خود را تحت نظر داشته باشید و رژیم غذایی مناسب خود را برای حفظ تناسب اندام پیگیری کنید .همچنین داده های جمع آوری شده در این برنامه می تواند در زمان بروز یک حادثه یا بیماری ناگهانی بسیار ارزشمند و مفید باشند .


این برنامه در iOS 13 با تغییراتی همراه می باشد و هنگامی که برای اولین بار آن را راه اندازی می کنید یک صفحه خوش آمدگویی ظاهر می شود که به طور مختصر ویژگی های جدید را توضیح می دهد که به گفته اپل این تغییرات شامل یک صفحه اصلی summary (خلاصه ) بازطراحی شده ، ارائه بهتر اطلاعات شما و ردیابی دوره قاعدگی برای زنان می باشد .

در مرحله بعد از شما خواسته می شود تا اطلاعات اولیه خود مانند نام ، تاریخ تولد ، جنسیت ، قد و وزن را وارد کنید و سپس به صفحه اصلی هدایت خواهید شد که بسته به آن چه که می خواهید بدانید ، آمارهای مختلفی را از شما نشان می دهد . صفحه Summary ممکن است ساده به نظر برسد اما داده های ورزشی و سلامت زیادی وجود دارد که می توانید مشاهده کنید .

وارد کردن اطلاعات در اپلیکیشن Health
صفحه اصلی در اپلیکیشن Health

در پایین این صفحه روی آیکن مربع شکل Browse ضربه بزنید تا دسته بندی های مختلفی که برنامه می تواند آنها را ردیابی کند به شما نشان داده شود .به عنوان مثال با انتخاب گزینه Heart (قلب) می توانید از برنامه بخواهید تا تغییرات ضربان قلب یا اشباع اکسیژن شما را ردیابی کند.با انتخاب گزینه Activity می توانید مسافت طی شده با دوچرخه ، دقیقه های ورزش ،مسافت طی شده با ویلچر و بسیاری از فعالیت های دیگر را ردیابی کنید .

اپلیکیشن Health
صفحه فعالیت ها در برنامه سلامتی آیفون

در این جا با انتخاب یک فعالیت خاص مثلا cycling distance ( دوچرخه سواری ) می توانید آمار و اطلاعات مفصلی را مشاهده کنید که تاریخچه این فعالیت شما را نشان می دهد .( مانند مقدار مسافتی که دوچرخه سواری کرده اید ).در پایین هم لیستی از برنامه های مفید دیگر که می توانید نصب کنید، ارائه شده است .همچنین با رفتن به پایین صفحه می توانید از قسمت Options روی آیکن ستاره در کنار گزینه Add to Favorites ضربه بزنید تا این فعالیت شما در بالای صفحه خلاصه نشان داده شود .

مسافت طی شده با دوچرخه در اپلیکیشن Health

شما می توانید تمام دسته ها و فعالیت ها را به صفحه خلاصه اضافه کنید .برای این منظور در صفحه Summary و در سمت راست عنوان Favorites روی گزینه Edit ضربه بزنید و سپس برگه All را انتخاب کنید .اکنون لیستی از تمام فعالیت های موجود به شما نشان داده می شود که می توانید هر کدام را برای اضافه شدن به صفحه اصلی Summary انتخاب کنید .با این حال همچنان برای دیدن داده های هر فعالیت باید به قسمت Browse بروید .

بیشتر بخوانید » معرفی بهترین اپلیکیشن های تناسب اندام و سلامتی برای آیفون

همچنان که شما به استفاده از برنامه ادامه می دهید ، یک دسته با نام Highlights (برجسته ها ) به صفحه Summary یا خلاصه اضافه خواهد شد که به گفته اپل اطلاعات را از برنامه ها و دستگاه هایی که بیشتر از آنها استفاده می کنید ، نشان می دهد .همچنین ممکن است اخطار یا توجه هایی هم در بالای این صفحه ظاهر شوند، به عنوان مثال میزان صدای زیادتر از حد معمول از هدفون شما.

MEDICAL INFO ( اطلاعات پزشکی )

وقتی برای اولین بار وارد اپلیکیشن Health در گوشی آیفون خود می شوید ،یک دعوت نامه برای تنظیم Medical ID یا شناسه پزشکی خود در صفحه اصلی مشاهده می کنید .برای شروع این کار روی Get Started ضربه بزنید و هر گونه شرایط پزشکی ، آلرژی ، گروه خونی و داروهای مصرفی خود را وارد کنید .

شما می توانید یک تماس اضطراری از لیست مخاطبین خود برای مواقعی که دچار حادثه یا تصادف شده اید ، اضافه کنید .پس از آن هنگامی که شما ( یا کس دیگری ) روی لینک اضطراری در صفحه قفل لمس کنید ،یک تماس اضطراری با مخاطب ثبت شده گرفته می شود و علاوه بر این اطلاعات پزشکی شما هم برای افراد کمک کننده قابل مشاهده خواهد بود .

تنظیم پرونده پزشکی در اپلیکیشن Health
وارد کردن تماس اضطراری در آیفون

همچنین برای مشاهده یا ویرایش و اضافه کردن اطلاعات پزشکی خود ، می توانید روی آیکن پروفایل در سمت راست صفحه Summary ضربه بزنید .علاوه بر این می توانید تنظیمات حریم خصوصی هر دستگاه دیگری ( مانند اپل واچ ) که ممکن است به به برنامه سلامتی آیفون شما متصل باشد را هم مشاهده و تغییر دهید یا تمام داده های سلامت خود را در قالب یک فایل .XML استخراج کنید .

در پایان می توانید با مشاهده ویدیوی زیر با ویژگی های جدید در اپلیکیشن Health آشنا شوید و یا همین حالا آیفون خود را بردارید و آن را تنظیم و راه اندازی کنید که قطعا ارزشش را خواهد داشت .

منبع theverge


One thought on “آموزش استفاده از اپلیکیشن Health یا سلامتی در گوشی های آیفون”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *