چگونه یک حساب گوگل روی گوشی اندرویدی خود درست کنیم ؟

درست کردن حساب گوگل

حساب گوگل برای یک دستگاه اندرویدی حکم اپل آیدی برای آیفون را دارد و بدون داشتن آن شما نمی توانید از سرویس های مهمی مثل گوگل پلی استور ، جیمیل ، گوگل فوتوز و بسیاری دیگر از خدمات دستگاه اندرویدی خود بهره مند شوید .


خوشبختانه برخلاف اپل آیدی ، درست کردن یک اکانت گوگل به سادگی قابل انجام است و شما برای این کار نیاز به هیچ برنامه یا ابزار اضافه دیگری نخواهید داشت .شما می توانید از حساب ایجاد شده خود بر روی دیگر دستگاه های هوشمند از جمله رایانه یا تبلت خود هم استفاده کنید تا تمام اطلاعات را بین دستگاه های مختلف خود سینک یا همگام سازی کنید .

نحوه درست کردن یک حساب گوگل در دستگاه اندروید

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و از پایین صفحه روی Google ضربه بزنید.
2.روی گزینه Add account ( افزودن حساب ) ضربه بزنید .
3.روی Google ضربه بزنید .

حساب گوگل

4.روی دکمه Create account ( ایجاد حساب ) ضربه بزنید و سپس گزینه For myself ( برای خودم ) یا اگر حساب را برای کسب و کار می خواهید گزینه To manage my business ( برای مدیریت کسب و کار خودم ) را انتخاب کنید .
5.اکنون باید نام و نام خانوادگی خود را در کادر اول و دوم وارد کنید و سپس دکمه Next ( بعدی ) را بزنید .( شما مجبور به استفاده از نام واقعی خود نیستید اما توصیه می شود اگر حساب را برای خودتان درست می کنید ، از نام و نام خانوادگی واقعی استفاده شود .)
6.در این مرحله باید تاریخ تولد مرتبط با حساب را وارد کنید و سپس از کادر gender جنسیت خود را تعیین کنید و روی دکمه Next بزنید .( برای مرد male و برای زن female اگر حساب بیزنس می باشد گزینه rather not say )

درست کردن حساب گوگل

نکته : برای ساختن حساب گوگل شما حداقل نیاز به 13 سال سن دارید و برای داشتن حسابی که می تواند از Google Pay ( پرداخت ) یا کارت اعتباری برای پرداخت هر چیز استفاده کند ، دارنده حساب باید 18 سال داشته باشد. .

7.اکنون باید یک نام کاربری یا یوزرنیم وارد کنید .( دقت کنید که این نام کاربری به آدرس Gmail شما و همچنین نحوه ورود به حساب شما تبدیل خواهد شد. در صورت استفاده از نام کاربری تکراری ، به شما گفته می شود که نام دیگری را انتخاب کنید و یا می توانید از نام های کاربری پیشنهادی استفاده کنید .
8.پس از تایید نام کاربری ، باید در این صفحه یک رمز عبور یا پسوورد قوی وارد کنید .این رمز باید حداقل هشت حرف باشد
9. .رمز عبور خود را در کادر دوم هم وارد کنید .برای تایید شدن باید در هر دو کادر رمز عبور را یکسان وارد کنید .( می توانید برای مشاهده گذرواژه روی چک باکس show password ضربه بزنید .)

درست کردن حساب گوگل

10.از شما سال می شود که آیا می خواهید شماره تلفن اضافه کنید.روی Yes, I’m in (بله) ضربه بزنید.( از این شماره برای تایید هویت و کمک به ورود به سیستم استفاده خواهد شد پس باید شماره خودتان را درست وارد کنید .برای رد شدن از این مرحله روی skip ضربه بزنید)

11.در این مرحله گوگل شرایط و قوانین خود را توضیح داده که باید برای موافقت با آنها روی گزینه I agree ( موافقم ) ضربه بزنید
12.اکنون حساب اصلی گوگل شما تنظیم شده است و نام کاربری و طول رمز عبور به شما نشان داده می شود. برای خروج از این صفحه ، روی Next ضربه بزنید.

در پایان نام کاربری و رمز عبور خود را بهتر است در یک جای امن یادداشت کنید که در آینده به احتمال خیلی زیاد دوباره برای ورود به سیستم های مختلف به آنها احتیاج خواهید داشت .

مطلب مرتبط :
چگونه شماره های تماس را با حساب گوگل همگام سازی کنیم ؟
نحوه اضافه کردن تقویم فارسی به اپلیکیشن گوگل Calendar
آموزش تنظیم کنترل والدین در گوگل پلی 

منبع androidcentral


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *