روش تغییر فرمت فایل های ویدیویی یا صوتی با استفاده از برنامه VLC

برنامه VLC

برنامه VLC یک پخش کننده محبوب فایل های صوتی و تصویری می باشد که امکانات متنوعی را به غیر از پخش ویدیوها یا آهنگ ها در اختیار ما قرار می دهد .یکی از ویژگی های مفید این برنامه امکان تغییر فرمت و تبدیل فایل های صوتی یا تصویری می باشد که در ادامه می توانید با مراحل این کار آشنا شوید .


برای شروع عملیات تبدیل یا Convert کردن یک فایل صوتی یا تصویری ابتدا وارد برنامه VLC شوید و سپس از نوار منوی بالای صفحه روی گزینه اول Media کلیک کنید .

ازمنوی باز شده روی گزینه Convert/Save کلیک کنید .

Click "Media" and select "Convert/Save."

حالا در پنجره جدید باز شده روی گزینه Add+ کلیک کنید و سپس فایل مورد نظر را که می خواهید به فرمت دیگری تبدیل کنید را انتخاب کنید و سپس برای ادامه مراحل روی گزینه Convert/Save در پایین پنجره کلیک کنید .

Click "Add," open the file you want to convert, and then click "Convert/Save."

در پنجره مربوط به Convert از کادر رو به روی گزینه Profile روی فلش به سمت پایین کلیک کنید و از لیست کشویی باز شده ، فرمت مورد نظر را که می خواهید فایل شما به آن تبدیل شود را انتخاب کنید .برای مثال برای تبدیل یک ویدیو به فرمت معمول MP4 باید گزینه (Video – H.264 + MP3 (MP4 را انتخاب کنید .

Select the codec and container to which you want to convert, click "Browse"and choose a location and filename for the output file, and then click "Start."

در این جا می توانید با کلیک کردن روی آیکن آچار مربوط به گزینه تنظیمات ، به فرمت های بیشتری دسترسی داشته باشید .سپس روی دکمه Browse در پایین صفحه کلیک کنید و پوشه مقصد را که می خواهید فایل تبدیل شده در آن جا ذخیره شود را انتخاب کنید .

بیشتر بخوانید » چگونه با استفاده از مرورگر کروم یک اسکرین شات کامل از صفحات وب بگیریم ؟

در نهایت روی دکمه Start کلیک کنید تا عملیات تبدیل انجام شود .در این جا می توانید از نوار پایین صفحه روند عملیات را تا کامل شدن مشاهده کنید .

Progress bar while converting a media file in VLC

البته باید گفت که این ویژگی برنامه VLC از آن چه که به نظر می رسد قدرتمند تر می باشد و علاوه بر تبدیل فایل های صوتی و تصویری می توانید از قابلیت های دیگری که در زیر گفته شده نیز استفاده کنید .

1.تبدیل یک فایل ویدیویی به صوتی یا MP3 برای استخراج موثر صدا از تصویر
2.تبدیل یک DVD به یک فایل ویدیویی و جدا کردن محتویات آن
3.ضبط کردن تصویر مانیتور کامپیوتر برای اسکرین شات گرفتن

شما چه قابلیت های دیگری از برنامه VLC را می دانید ؟

منبع howtogeek


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *