چگونه وضوح 4K را در پلی استیشن 4 پرو فعال کنیم ؟

پلی استیشن 4 پرو

یکی از مهم ترین برتری های پلی استیشن 4 پرو نسبت به PS4 Slim مربوط قدرت بالاتر این مدل می باشد که تصاویر را با کیفیت بالاتر و نرخ فریم سریع تری به نمایش می گذارد .اگرچه که تمام بازی ها از وضوح 4K پشتیبانی نمی کنند اما اگر شما از نمایشگری با این رزولوشن استفاده می کنید ، بهتر است که از تنظیمات وضوح 4K در پلی استیشن 4 پرو بهره مند شوید .


PS4 Pro این قابلیت را دارد که با شناسایی مانیتوری که از وضوح 4K برخوردار می باشد ، به صورت خودکار وضوح تصویر 4K را فعال کند .اما این ویژگی ممکن است همیشه کار خود را به درستی انجام ندهد ، بنابراین شما باید به صورت دستی این تنظیمات را خودتان اعمال کنید.

وضوح 4K در پلی استیشن 4 پرو

پیش از این که تنظیمات 4K را بر روی پلی استیشن 4 پرو خود انجام دهید باید ابتدا مطمئن شوید که تلویزیون یا مانیتور شما هم بر روی تنظیمات خروجی تصویر با وضوح 4K قرار گرفته است .نحوه انجام دادن این تنظیمات بسته به مدل های مختلف تلویزیون متفاوت می باشد اما برای تنظیمات مربوط به PS4 Pro می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید .

1.از صفحه اصلی گزینه Settings یا تنظیمات را انتخاب کنید .
2.در صفحه تنظیمات گزینه Sound and Screen را انخاب کنید .

وضوح 4K در پلی استیشن 4 پرو

3.در صفحه بعد گزینه Video Output Settings را انتخاب کنید .

تنظیمات وضوح 4K در پلی استیشن 4 پرو

4.در این صفحه Resolution یا وضوح را روی 2160p – YUV420 یا 2160p – RGB قرار دهید .

تنظیمات وضوح 4K در پلی استیشن 4 پرو

گزینه 2160p – YUV420 این امکان را به کنسول می دهد تا به تلویزیون های 4K قدیمی تر که از پهنای باند HDMI 2.0 بالاتر پشتیبانی نمی کنند، متصل شود . گزینه دوم یعنی 2160p – RGB نیاز به پهنای باند دو برابر خواهد داشت که در تلویزیون های 4K جدیدتر پشتیبانی می شود .

مطلب مرتبط » چگونه کنترلرهای پلی استیشن 4 را به کامپیوتر متصل کنیم ؟

با انتخاب گزینه Automatic در این جا می توانید مطمئن باشید که دستگاه به صورت خودکار بالاترین وضوح ممکن را به نسبت تلویزیون یا مانیتوری که در اختیار دارید، به شما ارائه خواهد کرد .همچنین برخی از بازی ها مخصوصا در PS4 Pro و Xbox One X از گزینه های گرافیکی مختلفی برخوردار می باشند که معمولا شامل وضوح 4K با نرخ 30 فریم در ثانیه یا وضوح 1080 پیکسل ( Full HD ) با نرخ فریم 60 می باشند .برای دسترسی به این گزینه ها می توانید از تنظیمات داخل بازی استفاده کنید .

منبع androidcentral


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *