چگونه از دکمه وسط مجازی یا AssistiveTouch در آیفون یا آیپد استفاده کنیم ؟

دکمه وسط مجازی در آیفون

اگر به تازگی یک گوشی آیفون یا آیپد خریده اید و می خواهید، دکمه وسط مجازی یا AssistiveTouch آن را فعال کنید و با تنظیمات بیشتر مربوط به آن آشنا شوید، در ادامه این مطلب همراه پایلوت باشید .


این ویژگی می تواند دسترسی کاربران به عملکردهای مختلف را آسان تر کند و با اضافه کردن گزینه های بیشتر به منوی این دکمه می توانید راحت تر از قابلیت های مختلف آیفون یا آیپد خود استفاده کنید .علاوه بر این با فعال کردن این دکمه وسط مجازی دیگر نیازی نیست که دائما از دکمه فیزیکی دایره ای شکل در دستگاه های قدیمی تر اپل ( آیفون X به قبل تر ) استفاده کنید و از خراب شدن احتمالی این دکمه هم جلوگیری خواهید کرد .

مراحل فعال کردن AssistiveTouch در آیفون یا آیپد

1.برنامه Settings آیفون یا آیپد خود را باز کنید.
2.بر روی گزینه General ضربه بزنید .
3. بر روی گزینه Accessibility ضربه بزنید .

دکمه وسط مجازی در آیفون

4.گزینه AssistiveTouch را ضربه بزنید .
5. در نهایت با کشیدن اسلایدر مربوط به AssistiveTouch این گزینه را فعال کنید .

Tap AssistiveTouch, tap the switch to enable it

با انجام مراحل بالا یک مربع خاکستری رنگ با یک دایره سفید در درون آن بر روی صفحه نمایش دستگاه شما ظاهر خواهد شد که در مواقعی که از آن استفاده نمی کنید کم رنگ تر خواهد شد و هم چنین می توانید آن را به هر سمت از صفحه که خواستید حرکت دهید .

دکمه وسط مجازی در آیفون

در واقع این دکمه مجازی میانبر شما برای دسترسی به منوی AssistiveTouch می باشد و در تمام صفحات نشان داده خواهد شد .با ضربه زدن روی این دکمه منوی AssistiveTouch باز خواهد شد و گزینه های پیش فرض مانند Siri ،Notification Center ،Home ، Notification Center و Device در اختیار شما قرار خواهد گرفت .

مطلب مرتبط : آموزش کامل استفاده از قابلیت Live Photos در گوشی های آیفون

چگونه منوی AssistiveTouch را سفارشی سازی کنیم ؟

شما این امکان را دارید تا حداکثر از هشت دکمه برای این منو استفاده کنید و هر یک را به یک عملکرد اختصاص دهید .برای سفارشی کردن این منو می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید :

Tap AssistiveTouch, tap Customize Top Level Menu, tap one of the add buttons or tap an existing icon

1. برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس گزینه General و سپس Accessibility و در نهایت AssistiveTouch را انتخاب کنید .
2.در این جا روی گزینه Customize Top Level Menu ضربه بزنید
3.روی هر یک از گزینه ها ضربه بزنید و از منو باز شده یک عملکرد مورد نظر را انتخاب و گزینه Done را ضربه بزنید .

دکمه وسط مجازی در آیفون

می توانید با ضربه زدن روی آیکن + یک گزینه جدید اضافه کنید یا از آیکن یک دکمه را کاهش دهید .همچنین از گزینه reset برای بازگشت به تنظیمات پیش فرض می توانید استفاده کنید .

چگونه دکمه وسط مجازی را در آیفون یا آیپد سفارشی سازی کنیم ؟

شما می توانید عملکرد مربوط به ضربه زدن روی دکمه وسط مجازی را تنظیم و سفارشی کنید .برای مثال با دوبار ضربه زدن روی این دکمه بدون این که منوی آن را باز کنید می توانید یک اسکرین شات از صفحه بگیرید یا با نگه داشتن آن به برنامه های باز شده دسترسی داشته باشید .

1.باز هم برنامه تنظیمات را باز کنید و سپس گزینه General و سپس Accessibility و در نهایت AssistiveTouch را انتخاب کنید .
2.در این صفحه در زیر عنوان Custom Actions می توانید سه گزینه Single-Tap ( یک بار زدن ) ، Double-Tap ( دوبار زدن ) یا Long Press ( فشار دادن طولانی ) را انتخاب کنید و از برای هر یک عملکرد خاصی را انتخاب کنید .

مطلب مرتبط : چگونه حافظه کش آیفون یا آیپد را پاک کنیم ؟

چگونه حرکات سفارشی را به منوی AssistiveTouch اضافه کنیم ؟

دکمه وسط مجازی در آیفون

شما می توانید یک حرکت سفارشی یا custom gestures را برای این منو طراحی و در کنار گزینه های دیگر از آن استفاده کنید .برای این کار می توانید از گزینه Create New Gesture در صفحه مربوط به تنظیمات AssistiveTouch استفاده کنید .

Tap Save, name it, tap Save again

در این جا می توانید انگشت خود را روی صفحه بکشید یا یک ضربه تند یا هر نوع حرکتی را ضبط کنید و سپس روی گزینه Save در بالای صفحه ضربه بزنید و از کادر باز شده یک نام برای این حرکت در نظر بگیرید و آن را ذخیره کنید .در نهایت می توانید این حرکت ایجاد شده را به منوی AssistiveTouch با استفاده از مراحلی که در بالا توضیح داده شده ، اضافه کنید .

منبع imore


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *