آپدیت جدید اینستاگرام برای iOS از حالت تاریک پشتیبانی می کند

تغییرات جدید اینستاگرام

بروزرسانی : برای اندروید 10 هم اضافه شد/

آپدیت جدید اینستاگرام برای iOS منتشر شده است که در این بروزرسانی جدید از حالت تاریک iOS 13 هم پشتیبانی می شود . این حالت تاریک در تمام بخش های اینستاگرام همزمان با فعال شدن تم تاریک برای آیفون ، اعمال خواهد شد که در این حالت حرکت در فید و ضربه زدن روی استوری ها بسیار راحت تر خواهد بود .


اینستاگرام در روزهای گذشته اپلیکیشن جدید Threads را برای چت با دوستان نزدیک را منتشر کرده است و حالا در آپدیت جدید نسخه iOS ، تم تاریک را اضافه کرده است که علاقه مندان زیادی منتظر این ویژگی بودند .

آپدیت جدید اینستاگرام برای iOS با پشتیبانی از تم تاریک آیفون

متاسفانه امکان فعال کردن این حالت به صورت دستی در تنظیمات اینستاگرام وجود ندارد و شما زمانی که تم تاریک را در آیفون یا آیپد خود فعال کنید ، این حالت برای اینستاگرام هم به صورت خودکار فعال خواهد شد .البته این مورد کاملا استاندارد به نظر می رسد چرا که اکثر توسعه دهندگان iOS برای اولین بار است که حالت تاریک را به برنامه های خود اضافه می کنند .

بروزرسانی : حالت تاریک اینستاگرام برای اندروید 10 هم فعال شد

یک روز پس از اضافه شده حالت تاریک به اینستاگرام در iOS 13 ، حالا این ویژگی در اندروید 10 نیز پشتیبانی می شود و مشابه آن چه که در نسخه iOS وجود دارد ، در این جا هم گزینه ای برای فعال کردن دستی آن وجود ندارد و به صورت خودکار با روشن کردن تم تاریک در اندروید 10 ، این حالت در اینستاگرام هم اعمال می شود .

استفاده از حالت تاریک به جای حالت روشن ، در شب و محیط های تاریک می تواند به کاهش صدمات وارده به چشم در اثر خیره شدن به نمایشگر منجر شود و این حالت در صفحه نمایش های OLED علاوه بر زیبایی بیشتر می تواند به صرفه جویی در مصرف باتری نیز کمک کند .

مطلب مرتبط » آموزش فعال کردن حالت تاریک آیفون یا آیپد در سیستم عامل iOS 13

هم اکنون آپدیت جدید اینستاگرام برای iOS را می توانید از اپ استور دریافت کنید .البته ممکن است هنوز برای شما در دسترس نباشد که در این صورت باید چند روزی منتظر بمانید .همچنین باید گفت که حالت تاریک اینستاگرام در آخرین نسخه آزمایشی اندروید 10 نیز اضافه شده است که به احتمال زیاد در آینده ای نزدیک و در بروزرسانی آینده این اپلیکیشن برای اندروید ، اضافه خواهد شد .

منبع theverge


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *