آپدیت جدید پیام رسان تلگرام امکان ارسال پیام های سایلنت را فراهم می کند

آپدیت جدید 5.10 تلگرام

آپدیت جدید پیام رسان تلگرام با شماره 5.10 برای اندروید و iOS منتشر شده است که طبق معمول در این نسخه جدید هم تعدادی ویژگی جدید و نوآورانه اضافه شده است .تلگرام چندی پیش نسخه 5.9 را هم با قابلیت ارسال استیکرهای متحرک منتشر کرده بود و حالا در مدت کوتاهی نسخه 5.10 نیز در دسترس می باشد .


یکی از ویژگی های جدید تلگرام که در این بروزرسانی اضافه شده است ، امکان ارسال پیام های سایلنت یا خاموش می باشد .اگر می خواهید برای کسی پیام ارسال کنید اما نمی خواهید که صدای از دستگاه طرف مقابل برای دریافت این پیام منتشر شود ، می توانید گزینه ارسال بدون صدا را انتخاب کنید .برای این کار باید در زمان ارسال پیام دکمه send یا ارسال را فشار دهید و نگه دارید و سپس گزینه send without sound را انتخاب کنید .

ارسال پیام خاموش در آپدیت جدید پیام رسان تلگرام

این ویژگی جدید تلگرام می تواند در زمان هایی که می خواهید پیامی برای دوست یا آشنایان خود ارسال کنید و می دانید که او در جلسه یا کلاس حضور دارد یا ممکن است خواب باشد ، مفید خواهد بود و پس از ارسال پیام طرف مقابل می تواند اعلان مربوط را در صفحه نمایش مشاهده کند بدون این که صدایی برای آن منتشر شود .

مطلب مرتبط » واتس اپ و تلگرام به اندازه ای که فکر می کنید امن نخواهند بود !

یکی دیگر از ویژگی های جذاب جدید در این آپدیت جدید تلگرام مربوط به تصاویر بندانگشتی ویدیوها و زمان سنج های ویدیو خواهد بود .تصاویر بند انگشتی یا thumbnails به شما کمک می کنند که بدانید کجای ویدیو قرار دارید .همچنین می توانید یک timestamps یا نشان گر زمان به پیام حاوی ویدیو اضافه کنید تا ویدیو ارسال شده از همان زمانی که شما تعیین می کنید شروع به پخش کند .برای مثال اگر ویدیو شما 5 دقیقه است می توانید 2.25 را زیر آن اضافه کنید تا ویدیو از آن زمان شروع به پخش کند .

آپدیت جدید پیام رسان تلگرام

ویژگی جدید بعدی slow mode برای گروه ها می باشد که این امکان را به ادمین گروه ها می دهد تا برای جلوگیری از رد و بدل شدن سریع پیام ها یک محدودیت زمانی برای ارسال پیام برای کاربران گروه تعیین کند .برای مثال شما می توانید تعیین کنید که هر کاربر می تواند هر 1 دقیقه یک پیام ارسال کند که این عدد تا یک ساعت هم قابل افزایش می باشد .

یکی دیگر از ویژگی های جدید که مربوط به گروه ها می باشد ، امکان تعیین کردن یک عنوان یا title برای هر یک از ادمین ها می باشد .این کار باعث می شود که هر گاه هر یک از ادمین های گروه پیامی ارسال کند ، عنوان مربوط به آن مثلا ادمین مربوط به تبلیغات یا ادمین مربوط به پاسخگویی و غیره در کنار آن ذکر شود .

ایموجی های متحرک در آپدیت جدید پیام رسان تلگرام

تلگرام در آپدیت قبلی خود امکان استفاده از استیکرهای متحرکت را فراهم کرده بود و حالا در این نسخه جدید شما می توانید تعدادی از ایموجی های متحرک را که حجم بسیار کمی خواهند داشت را استفاده کنید و هر بار که یکی از ایموجی های ❤️, 👍, 😒, 😳 را در مکالمه خود استفاده کنید نسخه متحرک آن را هم خواهید دید .حتی زمانی که روی ایموجی قلب فشار دهید یک حالت لرزش هم ایجاد می شود .

آپدیت جدید پیام رسان تلگرام

همچنین حالا کاربران نسخه iOS این پیام رسان می توانند رنگ های مربوط به تم تاریک را تنظیم کنند و کاربران اندرویدی می توانند از یک منوی جدید مربوط به پیوست فایل ها بهره مند شوند .این بروزرسانی جدید تلگرام را می توانید از اپ استور و پلی استور گوگل دریافت کنید .همچنین نسخه های ویندوز و مک تلگرام نیز به زودی به این نسخه جدید آپدیت خواهند شد .

منبع gsmarena


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *