مایکروسافت می خواهد اجرای برنامه های اندروید در ویندوز را آسان تر کند

لینک کردن گوشی سامسونگ با کامپیوتر

مایکروسافت از مدت ها پیش برنامه Your Phone را برای اتصال دستگاه های اندرویدی به ویندوز 10 راه اندازی کرده و از اوایل امسال ویژگی های جدیدی را به این برنامه اضافه کرد تا ادغام گوشی های اندروید را به ویندوز دقیق تر کند .اکنون این شرکت قصد دارد چیزی بالاتر از فقط آینه کردن برنامه ها در صفحه نمایش را هدف قرار دهد و اجرای برنامه های اندروید در ویندوز را راحت تر کند .


این پروژه جدید مایکروسافت Latte نامیده می شود و هدف آن این است که توسعه دهندگان بتوانند برنامه های اندرویدی خود را با برخی ترفندهای اضافه تر به راحتی وارد ویندوز کنند .. ظاهراً این کار با استفاده از زیر سیستم ویندوز برای لینوکس با یک لایه Android اضافی که در بالای آن اجرا می شود ، کار می کند.

به نظر نمی رسد که این پروژه مایکروسافت بتواند از برنامه هایی که برای کار کردن نیاز به گوگل پلی سرویس دارند ، پشتیبانی کند و این بدان معناست که پشتیبانی برنامه می تواند محدود شود تا زمانی که توسعه دهندگان این وابستگی ها را حذف کنند.

برنامه Your Phone

اگرچه این یک حرکت جالب است که می تواند تعداد اپلیکیشن های پشتیبانی شده در ویندوز را به طرز چشمگیری گسترش دهد اما این به سادگی نخواهد بود چرا که خود گوگل سالها طول کشید تا بتواند اپلیکیشن های اندرویدی را به درستی بر روی سیستم عامل کروم اجرا کند و حتی امروز تعداد زیادی برنامه اندرویدی وجود ندارد که به درستی از قابلیت های کامل آن پلتفرم بتواند استفاده کند.

ظاهراً پروژه Latte مایکروسافت با هدف معرفی آن در سال 2021 و انتشار در اواخر پاییز ، در حال توسعه است اما هیچ چیزی مشخص نیست. باید گفت که مایکروسافت پیش از این هم تلاش های زیادی برای آوردن اپلیکیشن های اندرویدی به ویندوز انجام داده که هر بار با شکست در این راه مواجه شده است .در همین حال گوگل هم در حال حاضر تلاش می کند تا برنامه های ویندوز را به برای کاربران سیستم عامل کروم بیاورد .

مطلب مرتبط :
نسخه جدید برنامه Your Phone می تواند اپلیکیشن های اندرویدی را در ویندوز 10 ادغام کند
آموزش برقراری و دریافت تماس با کامپیوتر به وسیله برنامه مایکروسافت Your Phone

منبع androidpolice


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *