چگونه اندازه متن وب سایت ها را در گوشی اندرویدی بزرگ تر کنیم ؟

حالت تاریک مرورگر کروم اندروید

برای این که اندازه متن وب سایت ها را بزرگتر کنید ، نیاز دارید که روی صفحه زوم یا این که فونت دستگاه را به صورت کلی افزایش دهید .متاسفانه در برخی از وب سایت اجازه زوم کردن به شما داده نمی شود که در این صورت خوشبختانه این امکان را دارید تا مرورگر اینترنتی خود را مجبور کنید تا در تمام وب سایتها امکان بزرگنمایی یا زوم را برای شما فراهم کند .


هر دو مرورگر محبوب کروم و فایرفاکس به لطف ویژگی های دسترسی داخلی یا accessibility در اندروید ، این امکان را به شما میدهند تا اندازه کلی متن یا بزرگنمایی صفحه آن را تغییر دهید .همچنین شما می توانید از تنظیمات بزرگنمایی در گوشی اندرویدی خود به این منظور استفاده کنید.

فعال کردن قابلیت زوم در مرورگر کروم

اگر بر روی یک وب سایت امکان زوم کردن برای شما وجود ندارد ، می توانید از قابلیت force zooming یا زوم اجباری در مرورگر کروم اندروید بهره بگیرید .برای این کار ابتدا روی آیکن سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و از منوی کشویی گزینه Settings یا تنظیمات را باز کنید.

ورود به تنظیمات مرورگر کروم

از پایین صفحه گزینه Accessibility یا قابلیت دسترسی را انتخاب کنید .اکنون در این صفحه می توانید گزینه Force Enable Zoom را فعال کنید .

فعال کردن زوم اجباری برای افزایش اندازه متن وب سایت ها

سپس می توانید در هر وب سایتی بر روی صفحه بزرگنمایی یا زوم کنید .همچنین از نوار لغزده موجود در بالای این صفحه هم می توانید برای افزایش اندازه کلی متن ها در مرورگر استفاده کنید .

فعال کردن قابلیت زوم در مرورگر فایرفاکس

مرورگر فایرفاکس یکی دیگر از مرورگرهای محبوب می باشد که در نسخه اندرویدی این اپلیکیشن هم می توانید محدودیت زوم کردن روی صفحه توسط وب سایت های خاص را دور بزنید .مشابه کروم در این جا هم برای شروع ابتدا روی آیکن سه نقطه در بالای صفحه ضربه بزنید.

از منوی باز شده روی گزینه Settings ضربه بزنید و در صفحه بعد گزینه Accessibility یا قابلیت دسترسی را انتخاب کنید .

ورود به تنظیمات مرورگر فایرفاکس

در این جا ضامن سمت راست گزینه Always Enable Zoom را بکشید تا قابلیت زوم کردن روی هر صفحه وب سایتی را داشته باشید .

فعال کردن زوم اجباری در مرورگر فایرفاکس اندروید

مطلب مرتبط » آموزش انتقال اطلاعات از مرورگرهای مختلف به یکدیگر : بوک مارک ها ، پسوردها و غیره

افزایش اندازه متن و بزرگنمایی صفحه در گوشی های اندرویدی

در سیستم عامل اندروید گزینه های دسترسی دیگری نیز وجود دارد که شما می توانید از آنها برای افزایش اندازه متن وب سایت ها یا زوم کردن روی صفحه استفاده کنید تا متن های کوچک تر را راحت بخوانید .تنظیمات مربوط به این موارد بستگی به مدل گوشی اندرویدی شما دارد اما در گوشی های سامسونگ می توانید همانند زیر عمل کنید .

نوار نوتیفیکیشن یا اعلان ها را از بالای صفحه به پایین بکشید و سپس روی آیکن چرخ دنده مربوط به تنظیمات ضربه بزنید یا این که مستقیما وارد برنامه تنظیمات دستگاه شوید .

ورود به تنظیمات گوشی اندرویدی

در صفحه تنظیمات گوشی ، گزینه Accessibility یا قابلیت دسترسی را انتخاب کنید .اکنون گزینه Visibility Enhancements را پیدا کنید روی آن ضربه بزنید .این گزینه بر روی گوشی های دیگر اندرویدی Display Size نامیده می شود .

دسترسی به تنظیمات دید در گوشی اندروید

در این صفحه گزینه Screen Zoom را انتخاب کنید و در صفحه بعدی نوار لغزنده پایین را به سمت راست بکشید تا اندازه متن روی دستگاه شما بزرگتر نمایش داده شود.

افزایش زوم گوشی اندرویدی

بزرگنمایی یا زوم کردن صفحه در گوشی اندرویدی

اگر علاقه ای به متن های بزرگ ندارید و در عوض می خواهید در برخی مواقع متن های نمایش داده شده را راحت تر بخوانید ، می توانید از قابلیت Magnification یا بزرگنمایی استفاده کنید .

برای فعال کردن این ویژگی وارد تنظیمات شوید و گزینه Accessibility را انتخاب کنید .سپس در این صفحه Visibility Enhancements یا Display Size یا پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .

اکنون گزینه Magnification یا بزرگنمایی را انتخاب کنید .در صفحه بعد گزینه اول را انتخاب کنید تا با فعال کردن آن ، هر زمان که روی صفحه سه بار ضربه بزنید ، بزرگنمایی فعال خواهد شد .

فعال کردن بزرگ نمایی در گوشی های سامسونگ و اندرویدی

همچنین با انتخاب گزینه دوم ( Tap Button to Magnify) یک دکمه میانبر برای این کار روی صفحه نشان داده می شود که شما می توانید هر کدام را که می خواهید برای بزرگنمایی صفحه انتخاب و آن را فعال کنید .

روشن کردن بزرگ نمایی در گوشی سامسونگ

پس از فعال کردن این قابلیت می توانید به مرورگر خود بازگردید و بسته به روش انتخاب شده زوم روی صفحه را فعال کنید .برای بازگشت به حالت قبل هم یا روی دکمه ضربه بزنید و یا سه بار روی صفحه ضربه بزنید .

افزایش اندازه متن وب سایت ها با بزرگنمایی در گوشی اندروید

در پایان امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد .

منبع howtogeek


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *