نحوه بستن همزمان تمام پنجره های مرورگر کروم روی کامپیوتر

google chrome

گوگل Chrome همچنان سریعترین و محبوبترین مرورگر اینترنتی برای دسکتاپ و حتی موبایل می باشد که به طور مرتب در حال بهبود می باشد .اگر هنوز نمی دانید که برای بستن همزمان تمام پنجره های مرورگر کروم دسکتاپ چکار باید بکنید ، پس تا دیر نشده ادامه این مطلب را بخوانید .


هنگام استفاده از نسخه دسکتاپ گوگل کروم شما می توانید تعداد زیادی پنجره و برگه را همزمان باز کنید اما برای بستن آنها احتمالا بسیاری از شما به صورت تک به تک با کلیک روی دکمه X این کار را انجام می دهید.اما اکنون باید بدانید که بستن همزمان تمام پنجره ها و برگه های باز در مرورگر کروم در ویندوز ، مک و لینوکس به سادگی ممکن است .

برای بستن سریع تمام پنجره های کروم در ویندوز و لینوکس باید تنها روی دکمه سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید و سپس از منوی باز شده روی گزینه Exit کلیک کنید .اگر زیاد از کار کردن با موس خوشتان نمی آید ، دکمه Alt+F را همزمان روی کیبورد فشار دهید و سپس گزینه Exit را انتخاب کنید .

بستن همزمان تمام پنجره های مرورگر کروم در ویندوز

در نسخه مک هم بستن همزمان تمام پنجره های مرورگر کروم به همین سادگی ممکن است و برای این منظور باید روی گزینه Chrome در نوار منوی بالای صفحه کلیک کنید و سپس از پنجره باز شده روی گزینه Quit Google Chrome کلیک کنید .همچنین می توانید کلیدهای Command + Q را همزمان روی کیبورد فشار دهید .

بستن همزمان تمام پنجره های مرورگر کروم در مک

البته در مک اگر قابلیت Warn Before Quitting ( اخطار قبل از خارج شدن ) روشن باشد ، با فشار دادن همزمان کلیدها ، پیامی را مشاهده خواهید کرد که می گوید باید چند لحظه کلیدهای Command + Q را نگه دارید تا تمام پنجره ها همزمان بسته شوند .

اگر نیاز به بازگرداندن پنجره های بسته شده دارید ، هنگام راه اندازی مجدد گوگل کروم ، آنها را در قسمت تاریخچه ( History) خود مشاهده خواهید کرد – مگر اینکه مرورگر را با پاک کردن تاریخچه پس بسته شدن یا فعال کردن حالت ناشناس دائمی تنظیم کرده باشید.

مطلب مرتبط :
قابلیت گروه بندی تب ها در نهایت به مرورگر دسکتاپ گوگل کروم اضافه شد
بهترین نکته و ترفندهای مرورگر کروم اندروید که همین الان باید بدانید
چگونه از پخش خودکار ویدیوها در مرورگر کروم جلوگیری کنیم ؟

منبع howtogeek


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *