بهترین ویژگی های مخفی واتس اپ در سال 2021 که باید شما بدانید

واتس اپ آیفون

فیسبوک به عنوان مالک واتس اپ و همین طور اینستاگرام ، دائم در حال به روزرسانی و اضافه کردن قابلیت های جدید به این پیام رسان است تا همچنان کاربران بی شمار خود در سراسر دنیا را راضی نگه دارد .با این حال هنوز افراد زیادی نمی دانند چطور از برخی ویژگی های مخفی واتس اپ باید استفاده کنند .


WhatsApp در سال 2021 دیگر آن برنامه پیام رسان ساده چند سال قبل که تنها به شما امکان چت و تماس را می داد نیست .هر چند که در مقایسه با تلگرام ، واتس اپ هنوز امکانات محدودتری را ارائه می کند اما تعداد زیادی ویژگی و قابلیت متعدد به آن اضافه شده که اگر آنها را بدانید حتما تجربه کاربری لذت بخش تری را خواهید داشت .

1.تغییر پس زمینه برای هر چت

یکی از آخرین ویژگی هایی که در سال 2020 به واتساپ اضافه شد ، امکان تغییر تصویر پس زمینه هر یک از چت ها ، به صورت جداگانه است که این باعث می شود شما راحت تر از قبل ، مخاطب مورد نظر برای گفت و گو را پیدا کنید و از ارسال اشتباه پیام برای دیگران جلوگیری کنید .

برای استفاده از این ویژگی ابتدا با مراجعه به پلی استور یا اپ استور ، مطمئن شوید که آخرین به روزرسانی واتساپ را نصب کرده باشد .سپس WhatsApp را روی گوشی خود باز کنید و از برگه CHATS ( مکالمات) روی یکی از مخاطبین دلخواه خود ضربه بزنید .سپس روی دکه سه نقطه در گوشه سمت راست یا چپ بالای صفحه ضربه بزنید و از منو گزینه Wallpaper ( کاغذ دیواری ) را انتخاب کنید .

ویژگی های مخفی واتس اپ / تغییر پس زمینه برای هر مخاطب

اکنون اگر گوشی شما روی حالت تاریک باشد ، یک صفحه پیش روی شما خواهد بود که با استفاده از یک نوار لغزنده این امکان را میدهد تا مقدار سیاهی پس زمینه را کم و زیاد کنید .برای عوض کردن تصویر زمینه این مخاطب روی دکمه CHANGE ( تغییر ) ضربه بزنید . ( اگر دستگاه شما روی حالت روشن باشد این قسمت را نخواهید داشت و مستقیما به صفحه تغییر تصویر زمینه خواهید رفت )

تنظیم تصویر زمینه برای چت ها در واتساپ

2.پیام های خود را ناپدید کنید

یکی دیگر از ویژگی های مهمی که واتساپ در سال 2020 بدست آورد ، پیام های مدت دار یا disappearing messages است که اگر آن را برای هر یک از چت ها خود فعال کنید ، تمام پیام های شما پس از هفت روز به طور خودکار از صفحه مکالمه محو خواهند شد .

برای فعال کردن این پیام های ناپدید شونده ، پس از نصب جدیدترین نسخه ، واتساپ را باز کنید و یکی از گفتگوهای دلخواه را باز کنید و از گوشه سمت راست بالای صفحه ، روی نام یا شماره مخاطب ضربه بزنید .در این صفحه گزینه پیام های مدت دار یا disappearing messages را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .در این صفحه گزینه On یا روشن را انتخاب کنید و به عقب بازگردید .

ویژگی های مخفی واتس اپ / پیام های مدت دار

باید به این نکته توجه داشته باشید که علاوه بر پیام ها ، تصاویر و دیگر فایل های ارسال شده نیز پس از هفت روز حذف می شوند اما اگر دانلود خودکار فعال باشد ، همچنان تصاویر و ویدیوها در گالری دستگاه ذخیره خواهند ماند .

3.فضای ذخیره سازی را آزاد کنید

واتساپ اکنون به شما این امکان را می دهد تا مقدار داده ذخیره شده در حافظه داخلی دستگاه را ببینید و در صورت نیاز تصاویر و دیگر فایل های رسانه ای را برای بدست آوردن فضای ذخیره سازی بیشتر ، پاک کنید .همچنین می توانید لیست افرادی که بیشترین میزان اطلاعات را در تلفن شما استفاده می کنند را به ترتیب مشاهده کنید .

ویژگی های مخفی واتس اپ / خالی کردن فضای ذخیره سازی

برای این منظور ابتدا واتساپ را روی آیفون یا گوشی اندروید خود باز کنید و به تنظیمات برنامه بروید .سپس گزینه Storage and Data ( ذخیره سازی و داده ها ) را باز کنید و از بالا روی گزینه Manage Storage ( مدیریت ذخیره سازی ) ضربه بزنید .در این جا اگر روی هر مخاطب ضربه بزنید ، تصاویر و دیگر فایل های ذخیره شده مربوط به آن را خواهید دید که می توانید هر یک را که می خواهید حذف کنید .

4.یک پیام را ستاره دار کنید تا بعدا راحت تر آن را پیدا کنید

ستاره دار کردن پیام راهی مناسب برای بازگشت به یک پیام مهم مثل شماره تلفن ، آدرس یا لینک مقاله ای است که دوستی برای شما ارسال کرده است.برای این کار باید انگشت خود را روی پیام مورد نظر نگه دارید و سپس از بالا روی علامت ستاره ضربه بزنید.

ستاره دار کردن پیام در واتس اپ

سپس می توانید هر زمان دیگر با ضربه زدن روی دکمه سه نقطه در بالا ( در آیفون برگه Settings ) گزینه starred messages یا پیام های ستاره دار را انتخاب کنید و آنها را مشاهده کنید .

5.بی صدا کردن چت ها

هنگامی که می خواهید سرکلاس یا جلسه ای حاضر شوید ، امکان بی صدا کردن چت های گروهی یا مکالمات انفرادی پر سر و صدا را دارید .برای ساکت کردن یک مکالمه یا گروه در واتس اپ اندروید باید انگشت خود را روی آن مخاطب یا گروه نگه دارید و سپس از نوار منوی بالا روی علامت بی صدا کردن ضربه بزنید و سپس زمان مورد نیاز را از پنجره باز شده انتخاب کنید .

بی صدا کردن اعلان ها در واتس اپ

در آیفون اما باید به جای نگه داشتن روی مخاطب یا گروه ، انگشت خود را از راست به چپ بکشید و سپس روی دکمه سه نقطه و سپس Mute را بزنید .با این کار یک علامت بی صدا در کنار مخاطب یا گروه ظاهر می شود .

6.عکس ها و فیلم ها را به طور پیش فرض ذخیره نکنید

واتس اپ به صورت پیش فرض تمام عکس ها و ویدیوهایی که شما در یک مکالمه فردی یا گروهی باز می کنید را در گالری دستگاه ذخیره می کند .این کار می تواند تنها منجر به اشغال فضای ذخیره سازی شود در صورتی که با غیرفعال کردن این کار هم می توانید همچنان به فایل های دسترسی داشته باشید .

برای این منظور در واتس اپ اندروید به تنظیمات و سپس بخش چت ها بروید .در این صفحه گزینه Media Visibility ( مشاهده رسانه ) را غیر فعال کنید .در آیفون هم باید به قسمت Chats در تنظیمات برنامه بروید و سپس گزینه Save to Camera Roll را خاموش کنید .

7.سفارشی سازی صدای اعلان ها

این یکی دیگر از ویژگی های مخفی واتس اپ است که به شما امکان این را می دهد تا به جای داشتن یک صدای یکسان برای تمام پیام های دریافتی ،برای هر مخاطب جداگانه یک صدای اعلان سفارشی تنظیم کنید .برای این منظور در اندروید یک صفحه چت دلخواه را باز کنید و روی دکمه سه نقطه در بالا ضربه بزنید .

از منوی باز شده گزینه View Contact ( مشاهده مخاطب ) را انتخاب کنید و سپس روی گزینه Custom Notifications ( اعلان های سفارشی ) ضربه بزنید .در این صفحه گزینه Use custom notifications را تیک بزنید و سپس با ضربه زدن روی گزینه notifications tone ( صدای اعلان ) یکی از صداهای دلخواه را انتخاب کنید .

ویژگی های مخفی واتس اپ / سفارشی سازی صدای اعلان

در آیفون هم می توانید روی نام مخاطب یا گروه ضربه بزنید و سپس گزینه Custom Tone و سپس صدای مورد نظر را از لیست انتخاب کنید .

8.واتس اپ را روی کامپیوتر خود استفاده کنید

این روزها بسیاری از افراد مجبور به دورکاری و نشستن مدام روی میز کامپیوتر یا لپ تاپ خود هستند .بر این اساس اگر همزمان با کار یا وب گردی می خواهید چت کردن در واتس اپ را هم ادامه دهید ، گرفتن و باز و بسته کردن گوشی خسته کننده خواهد بود ، و راه کار بهتر استفاده از نسخه وب واتس اپ است .برای راه اندازی واتس اپ روی کامپیوتر توضیحات کامل را در این صفحه دنبال کنید .

9. آخرین بازدید یا last seen را خاموش کنید

این یکی از بهترین ویژگی های مخفی واتس اپ است که از مدت ها پیش وجود داشته است .در واقع اگر شما نمی خواهید مخاطبین دیگر از زمان هایی که شما در واتس اپ آنلاین هستید ، مطلع شوند ، باید همین الان این گزینه را فعال کنید .البته با این کار شما هم دیگر نمی توانید زمان آنلاین شدن دیگران را بدانید .

به این منظور از صفحه تنظیمات واتس اپ روی گزینه Account یا حساب ضربه بزنید و سپس گزینه Privacy ( حریم خصوصی ) را انتخاب کنید .در این صفحه روی گزینه last seen یا آخرین زمان بازدید ضربه بزنید و از پنجره باز شده گزینه Nobody یا هیچ کس را انتخاب کنید .

ویژگی های مخفی واتس اپ / خاموش کردن اخرین بازدید

به همین شکل می توانید گزینه Groups را هم انتخاب کنید و این گزینه را برای گروه ها هم انتخاب کنید .همچنین در صفحه تنظیمات حریم خصوصی و گزینه profile photo می توانید انتخاب کنید که عکس نمایه یا پروفایل شما برای چه کسانی قابل مشاهده شدن باشد .همه ، هیچکس یا فقط مخاطبین

10.تایپ کردن متن با قالب بندی متفاوت

شاید ندانید اما واتس اپ به شما این امکان را می دهد تا یک متن یا کلمه از پیام خود را به صورت بولد ( ضخیم ) ، ایتالیک ( مورب ) یا خط دار ارسال کنید .به این منظور کافی است که برای بولد کردن قبل و بعد از کلمه یا متن مورد نظر علامت * را اضافه کنید .برای مورب کردن علامت _ خط تیره و برای خط دار کردن هم علامت ~ را در دو طرفه متن یا کلمه مورد نظر خود اضافه کنید .

ترفندهای تایپ پیام در واتس اپ

یا به جای استفاده از علامت ها ، می توانید ابتدا کلمه یا قسمتی از متن را انتخاب کنید و سپس از نوار منوی بالای پیام روی دکمه سه نقطه ضربه بزنید و از لیست باز شده گزینه دلخواه خود را انتخاب کنید .

در پایان اگر شما هم تعداد دیگری از ویژگی های مخفی واتس اپ را می شناسید را با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

مطلب مرتبط :
10 روش برای حل مشکل دانلود عکس و ویدیو در واتس اپ اندروید و آیفون
ترفندهایی که برای تایپ کردن پیام در واتس آپ باید بدانید


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *