تعداد کاربران تلگرام در سه روز گذشته 25 میلیون نفر بیشتر شد

تعداد کاربران تلگرام

با توجه به تغییر سیاست های حفظ حریم خصوصی در واتس اپ و همچنین بسته شدن شبکه اجتماعی Parler ، تعداد کاربران تلگرام و سیگنال به شکل قابل توجهی در حال رشد می باشد .


این تازه شروع کار است اما احساس می شود که سال 2021 سال مهمی برای شبکه های اجتماعی خواهد بود .واتس اپ به عنوان محبوبترین برنامه جهان ، به تازگی تغییراتی را در سیاست حفظ حریم خصوصی خود اعلام کرده است که قدرت فیس بوک در استفاده از داده های شما را افزایش می دهد. در همین حال پارلر یکی از بحث برانگیزترین برنامه های جهان ، این هفته به طور غیررسمی از اینترنت اخراج شد.بنابراین جای تعجب ندارد که این اتفاقات خوبی برای برنامه های رقیب مثل تلگرام باشد .

به گفته پاول دوروف مدیر و موسس تلگرام ، این برنامه پیام رسان در 72 ساعت گذشته ، 25 میلیون کاربر جدید بدست آورده و حالا تلگرام به بیش از 500 میلیون کاربر فعال ماهانه دارد .برای مقایسه ، این برنامه در سال 2020 به طور متوسط ​​ روزانه حدود 1.5 میلیون کاربر جدید بدست آورده که نسبت به قبل چشمگیر است .دوروف می گوید که این بیش از همه به خاطر حفظ حریم خصوصی و امنیت کاربران در این شرکت است .

رشد کاربران تلگرام در مقایسه با واتس اپ

عمده کاربران جدید از آسیا (38٪) ، اروپا (27٪) و آمریکای لاتین (21٪) هستند و حدود 8٪ از آنها از منطقه MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) ثبت نام شده اند.اگرچه پاول دوروف این را در پست خود اعلام نکرده اما به احتمال زیاد تعداد زیادی از این کاربران جدید به اجبار از برنامه Parler به تلگرام کوچ کرده اند . اگرچه تفاوت هایی بین عملکرد این دو برنامه وجود دارد ، اما صحبت از این است که کاربران سابق پارلر به دنبال برنامه های پیام رسان رمزگذاری شده و خصوصی مثل تلگرام و سیگنال هستند.

در ایران اما فیلتر بودن تلگرام و کم بودن کاربران دیگر برنامه ها مانند سیگنال ، و مهمتر از همه عدم اهمیت کاربران به سیاست های حفظ حریم خصوصی خود ، باعث شده که همچنان واتساپ گزینه اول افراد باشد و بعید است به این زودی ها شاهد مهاجرت گسترده به یک برنامه دیگر پیام رسان باشیم .

تلگرام به تازگی برنامه های خود را برای کسب درآمد از این پلتفرم اعلام کرده است اما تغییری در سیاست حریم خصوصی کاربران قرار نیست به وجود بیاید و فقط تبلیغات در کانال ها و ویژگی های پولی به برنامه اضافه می شوند .با این حال اخیرا بحث هایی در مورد استفاده این برنامه از موقعیت مکانی دقیق به جای تقریبی در یکی از ویژگی های دلخواه برنامه مطرح بوده است .

مطلب مرتبط :
چگونه افراد را از گروه های واتس اپ به برنامه سیگنال منتقل کنیم ؟
5 برنامه جایگزین واتساپ برای محافظت بهتر از حریم خصوصی
واتس اپ و تلگرام به اندازه ای که فکر می کنید امن نخواهند بود !

منبع androidpolice


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *