چگونه تقویم فارسی را به اپلیکیشن تقویم گوگل Calendar اضافه کنیم؟

اپلیکیشن تقویم گوگل Calendar

اپلیکیشن تقویم گوگل Calendar یکی از بهترین برنامه های تقویم برای گوشی های هوشمند می باشد که از طراحی زیبای متریال دیزاین برخوردار می باشد .این اپلیکیشن به صورت پیش فرض از تقویم میلادی پشتیبانی می کند اما شما می توانید به روشی که در ادامه مطلب به آن خواهیم پرداخت از تقویم فارسی هجری شمسی بر روی آن بهره مند شوید .


اپلیکیشن تقویم گوگل Calendar از قابلیت های زیادی برخوردار می باشد که مهم ترین آن امکان تنظیم یک رویداد ، یادآوری یا هدف می باشد .شما می توانید به کمک تنظیمات مربوط به نوتیفیکیشن ها در این برنامه ، برای هر یک از اتفاقاتی که در تقویم ثبت می کنید، یک زمان مشخص برای ارسال اعلان یا هشدار تعیین کنید .

چگونه تقویم فارسی را به اپلیکیشن تقویم گوگل اضافه کنیم ؟

شما می توانید برای اضافه کردن تقویم رسمی سال 98 به همراه تمام مناسبت های آن ( بر اساس تقویم ژئوفیزیک دانشگاه تهران ) مطابق مراحل زیر عمل کنید .

1.ابتدا اپلیکیشن گوگل Calendar را از پلی استور یا اپل استور دانلود و نصب کنید .

2.برای اضافه کردن رویدادها و تقویم سال 98 هجری شمسی ابتدا با استفاده از مرورگر گوشی یا کامپیوتر خود وارد این لینک شوید .( حتما باید از قبل حساب گوگل یا جیمیل خود را در گوشی وارد کرده باشید .)

نسخه دسکتاپ

3.حال در قسمت پایین صفحه بر روی قسمت مشخص شده دقیقا مانند تصویر زیر کلیک نمایید.

4.تاییدیه های گوگل را برای اضافه کردن این تقویم به تقویم گوگل تایید کنید.پس از قبول تاییدیه ی گوگل و افزودن تقویم سال 98 می توانید در پنل کناری صفحه روی قسمت تقویم های دیگر کلیک کنید تا تقویم 98 را مشاهده کنید .

نکته :اگر در هنگام استفاده از مرورگر موبایل با پیغام زیر مواجه می شوید،گزینه ok را انتخاب کنید تا وارد صفحه تقویم گوگل شوید و در آنجا از شما پرسیده میشود که آیا میخواهید این تقویم برای شما اضافه شود که باید گزینه ok را انتخاب کنید.

مطلب مرتبط : تقویم سال 98 برای گوگل calendar

5.در این مرحله باید به اپلیکیشن گوگل Calendar بروید و سپس از منوی کناری اپلیکیشن وارد قسمت Settings شوید .

6.در این صفحه روی گزینه Show more ضربه بزنید تا تقویم سال 98 شمسی را مشاهده کنید .روی آن ضربه بزنید و سپس در صفحه باز شده گزینه Sync را روی On قرار دهید .همچنین در این قسمت می توانید رنگ مورد نظر و سایر تنظیمات مربوط به تقویم را انجام دهید .

1
2

نکته : اگر در این مرحله نتوانستید تقویم سال 98 شمسی /pilotnews.ir را مشاهده کنید به قسمت تنظیمات اکانت گوگل در گوشی بروید و از آن جا روی گزینه sync calendar ضربه بزنید تا حساب گوگل و تقویم شما همگام سازی شود .سپس دوباره به تنظیمات اپلیکیشن مراجعه کنید .

در پایان شما می توانید مشابه تصویر زیر از تقویم سال 98 برای گوگل calendar استفاده کنید .همچنین می توانید ویجت مربوط به این تقویم را بر روی صفحه اصلی گوشی اضافه کنید .

شما می توانید از صفحه تنظیمات اپلیکیشن ، رنگ بندی مربوط به هر قسمت (رویداد ، یادآوری یا هدف ) را مطابق رنگ دلخواه خود در برنامه به نمایش بگذارید .در صورت وجود هر گونه مشکل در مراحل نصب می توانید از قسمت دیدگاه ها مشکل خود را با ما در میان بگذارید .


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *