چگونه افراد و چهره ها را به صورت دستی در گوگل فوتوز تگ کنیم ؟

Google-Photos-

یکی از بهترین ویژگی های برنامه گوگل فوتوز ، تگ یا برچسب زدن خودکار چهره در تصاویر می باشد که این امکان را به شما می دهد تا به سرعت عکس های دوستان خود را پیدا کنید بدون این که نیاز باشد ،بین تمام عکس های ذخیره شده خود پیمایش کنید .


تگ کردن یا برچسب زدن به طور کلی یک روش خوب برای فهرست کردن تصاویر می باشد . تا همین اواخر شما تنها می توانستید چهره هایی را که برنامه تشخیص داده بود را تگ کنید اما اکنون می توانید در گوگل فوتوز خودتان این برچسب ها را در چند مرحله ساده اضافه کنید .

1.برای این کار ابتدا وارد برنامه Photos شوید و از قسمت گالری ، روی عکسی که می خواهید ، چهره های آن را تگ کنید ، ضربه بزنید .

2.برای دسترسی به گزینه های بیشتر ، روی آیکن سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید یا این که انگشت خود را از پایین صفحه به بالا بکشید .

برچسب گذاری چهره ها در گوگل فوتوز

3.در زیر قسمت People ( افراد ) چهره هایی را مشاهده خواهید کرد که برنامه تاکنون شناسایی کرده است .برای ویرایش این برچسب ها روی آیکن مداد ضربه بزنید .

4.در صفحه بعد زیر عنوان Available to Add ، روی چهره ای که می خواهید به صورت دستی تگ کنید ، ضربه بزنید .همچنین در این جا می توانید با ضربه زدن روی آیکن – ، چهره های نادرست را حذف کنید .

5.در نهایت روی چهره ای که قبلاً در قسمت People & Pets مشخص کرده اید، ضربه بزنید یا روی دکمه + در گوشه بالای سمت راست صفحه ضربه بزنید تا یک برچسب جدید مربوط به این چهره ایجاد شود .

مطلب مرتبط » آموزش راه اندازی و تنظیم گوگل Photos روی گوشی اندرویدی

اگر چه این یک روش سریع تر برای برچسب زدن عکس ها نسبت به گذشته می باشد اما هنوز محدودیت هایی برای تگ کردن افراد در گوگل Photos وجود دارد .شما نمی توانید عکس ها را تگ کنید ، اگر گوگل پیش از این نتواند چهره ها را در آن شناسایی کند و شما هنوز نیاز دارید که برای نام بردن چهره های جدید به آلبوم People & Pets بروید .

منبع androidcentral


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *