ترفندی برای دانلود ویدیو از فیسبوک بدون نیاز به نصب برنامه

facebook

شما می توانید پست های منتشر شده در Facebook را برای تماشا در آینده ذخیره کنید اما گاهی اوقات ویدیویی آموزشی یا یک کلیپ خنده دار در فید خود پیدا کرده اید که می خواهید آن را برای تماشا در آینده یا اشتراک در دیگر رسانه ها ذخیره کنید .برای دانلود ویدیو از فیسبوک دو روش در ادامه به شما خواهیم گفت .


روش اول : بدون نیاز به نصب برنامه

این روش تنها بر روی سایت فیسبوک عمل می کند و در برنامه قابل انجام نیست .بنابراین با مرورگر اینترنتی خود به آدرس Facebook.com ( فیلتر شکن خود را از قبل روشن کنید .)سپس ویدیویی که می خواهید دانلود کنید را پیدا کنید و روی آن راست کلیک کنید و از منو گزینه Show URL video را انتخاب کنید .

نمایش آدرس یک ویدیو در فیسبوک

اکنون در یک کادر کوچک URL یا آدرس کامل ویدیو به شما نشان داده می شود که باید این آدرس را کپی کنید و در نوار آدرس مرورگر یا یک پنجره جدید وارد کنید .حالا به جای www در نوار آدرس عبارت mbasic را وارد کنید .به عنوان مثال ، اگر URL ویدیو https://www.facebook.com/DigitalTrends/videos/593414421380089 این باشد باید به این https://mbasic.facebook.com/DigitalTrends/videos/593414421380089 تغییر یابد.

مطلب مرتبط » چگونه ویدیو های یوتیوب را دانلود کنیم؟

پس از درست کردن آدرس کلید اینتر را روی صفحه کلید بزنید .با این کار صفحه به یک رابط کاربری موبایل تبدیل می شود که که به شما امکان دانلود ویدیو از فیسبوک را می دهد .ممکن است از این صفحه جدید کمی تعجب کنید .

در محله بعد روی ویدیو راست کلیک کنید و از منوی باز شده روی گزینه Open link in new tab کلیک کنید .اکنون در برگه جدید ، این ویدیو هیچ یک از افزودنی های فیس بوک مانند نظرات و دکمه لایک را ندارد و فقط یک فیلم خواهد بود .

دانلود ویدیو از فیسبوک بدون نصب برنامه

در مرحله آخر روی این ویدیو راست کلیک کنید و از منوی باز شده روی گزینه Save video as کلیک کنید .در آخر در پنجره باز شده مسیر و نام فایل خود را وارد کنید و به شکل معمول ویدیو را روی رایانه خود ذخیره کنید .پس از دانلود به مسیر تعیین شده بروید و ویدیوی دانلود شده را باز کنید تا مطمئن شوید به درستی آن را ذخیره کرده اید .

دانلود ویدیو از فیسبوک بدون نصب برنامه

روش دوم : دانلود ویدیو از فیسبوک با استفاده از برنامه

خوب اگر نمی خواهید برای این کار از کامپیوتر یا لپ تاپ خود استفاده کنید و می خواهید با همان موبایل خود این کار را انجام دهید شما نیاز به یک اپلیکیشن شخص ثالث برای این منظور خواهید داشت .در این جا ما از اپلیکیشن Friendly for Facebook استفاده می کنیم .

پس از نصب برنامه ، از شما خواسته می شود که وارد حساب فیسبوک خود شوید .طبق معمول باید شناسه و رمز عبور خود را وارد کنید .سپس برنامه ، فیسبوک را برای شما راه اندازی می کند همانند برنامه اصلی .

اپلیکیشن موبایل برای دانلود ویدیوهای فیسبوک

سپس ویدیویی که می خواهید دانلود کنید را پیدا کنید .اکنون پایین ویدیوی پست شده یک گزینه جدید ( More ) در کنار دکمه اشتراک گذاری وجود دارد که باید روی آن ضربه بزنید و از منوی باز شده روی گزینه …Video Downloading ضربه بزنید تا ویدیوی مورد نظر شما دانلود و روی گوشی ذخیره شود ..

منبع digitaltrends


Slider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *