رابط کاربری EMUI 10 هوآوی بر پایه اندروید Q معرفی شد

رابط کاربری EMUI 10

هوآوی دیروز علاوه بر این که به صورت رسمی از سیستم عامل اختصاصی خود با نام هارمونی رونمایی کرد ، رابط کاربری EMUI 10 را نیز که بر پایه سیستم عامل اندروید Q طراحی شده را معرفی کرده است . هوآوی P30 پرو اولین دستگاه هایی خواهد بود که نسخه آزمایشی این رابط کاربری جدید را در شهریورماه دریافت خواهد کرد .


رابط کاربری EMUI 10 هوآوی بر روی بهبود ظاهر و احساس سیستم عامل تمرکز دارد و هوآوی این موضوع را به چهار دسته اصلی تقسیم کرده است .فلسفه طراحی جدید مجله ، پالت رنگی با اشباع کم ، حالت تاریک سراسری و بهبود انیمیشن های طبیعی .

آنچه که بیش از همه در این رابط کاربری جدید به چشم می خورد ، طراحی جدید مجله یا Magazine Design است .اکنون فضای سفید بیشتری در سربرگ ها و متن های عنوان دیده می شود مانند قسمت تاریخ و ساعت در نوار منوی سریع و آیکن های نوار نوتیفیکیشن .این طراحی در سراسر برنامه های هوآوی از جمله ایمیل ، مخاطبین و حتی گزینه های موجود در فهرست تنظیمات .

رابط کاربری EMUI 10 رابط کاربری EMUI 10

یکی دیگر از تغییرات مهم در این رابط کاربری جدید هوآوی ، مربوط به انیمیشن های طبیعی تر می باشد و به گفته هوآوی بسیاری از انیمیشن های موجود در سراسر این رابط کاربری جدید از نو طراحی و ساخته شده اند .همچنین انیمیشن های مربوط به انتقال بین برنامه ها هم بهبود یافته و نرخ فریم افزایش داشته است که منجر به اجرای روان تر و کاهش هرگونه تاخیری خواهد شد .

مطلب مرتبط » مهمترین ویژگی های جدید در رابط کاربری One سامسونگ

حالت تاریک سراسری یا Dark Mode یکی دیگر از ویژگی های مهم در رابط کاربری EMUI 10 هوآوی می باشد که البته این ویژگی به صورت پیش فرض در اندروید Q نیز وجود دارد .با این حال این حالت در این رابط کاربری به جای این که کاملا سیاه و سفید باشد از یک تغییرات رنگی اشباع شده برخوردار می باشد که باعث خواهد شد خواندن متن ساده تر و رنگ های دیگر آیکن ها نیز دیده شود .

EMUI 10 Dark Mode Settings EMUI 10 Dark Mode Quick Settings

حالت تاریک در این رابط کاربری جدید گوشی های هوآوی تنها مربوط به سیستم عامل نخواهد بود و این حالت در برنامه های پیش فرض مانند ایمیل ، مخاطبین ، یادداشت ها و غیره نیز اجرا خواهد شد .هوآوی همچنین تلاش می کند با توسعه دهندگان برنامه های شخص ثالث نیز برای استفاده از این حالت تاریک پیشرفته همکاری کند .

برنامه دوربین هم در این رابط کاربری جدید بهبود یافته است و حالا تعدادی از حالت ها و ترفندهای جدید در آن وجود خواهد داشت .از جمله این تغییرات می توان به پس زمینه مشکی ، طراحی جدید برای نوار لغزنده زوم ، نمایش میزان تاری پس زمینه در حالت عکس برداری بوکه به صورت یک عدد و دیگر ویژگی ها اشاره کرد .اما بزرگترین تغییر در این قسمت مربوط به گزینه های جدید درجه بندی رنگ می باشد و گزینه های قدیمی استاندارد ، Vivid یا Smooth با 11 فیلتر جدید جایگزین شده اند .

برنامه دوربین در رابط کاربری EMUI 10

هوآوی ویژگی جدیدی در رابط کاربری EMUI 10 با نام Multi-screen collaboration معرفی کرده است که این امکان را به کاربران می دهد تا یک اتصال بی سیم با کامپیوتر برقرار کنند و صفحه نمایش گوشی را روی مانیتور مشاهده کنند و به راحتی فایل ها را بین دو دستگاه انتقال دهند .

در پایان باید گفت که هوآوی وعده داده که این رابط کاربری جدید عملکرد سریع تر و بهینه تری نسبت به رابط کاربری EMUI 9 خواهد داشت .همان طور که گفته شد نسخه آزمایشی این رابط کاربری از اواخر شهریور ماه برای کاربران گوشی هوآوی P30 پرو در دسترس قرار خواهد گرفت و احتمال زیاد گوشی هوآوی میت 30 اول دستگاه مبتنی بر این رابط کاربری جدید خواهد بود .

منبع androidauthority


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *