شیائومی شارژ بی سیم 80 وات معرفی کرد : پر کردن باتری تنها در 19 دقیقه

شارژ بی سیم 80 وات شیائومی

هفته گذشته خبرهایی منتشر شد که چندین شرکت تولیدکننده سال آینده گوشی هایی با پشتیبانی از شارژ بی سیم 100 وات را معرفی خواهند کرد .اگرچه هنوز هیچ شرکتی رسما برنامه خود برای راه اندازی این فناوری را تایید نکرده است ، امروز شیائومی اولین راه حل شارژ بی سیم 80 وات در جهان را اعلام کرد.


در حالی که جنگ شرکت ها برای شارژ سریع دستگاه های هوشمند ادامه دارد ، شیائومی یک روش شارژ بی سیم 80 وات را معرفی کرده که ادعا می کند می تواند هر رقیب دیگری را شکست دهد .به گفته شیائومی این فناوری می تواند یک باتری با ظرفیت 4000 میلی آمپر را تنها در 8 دقیقه تا 50 درصد پر کند و در زمان 19 دقیقه می تواند شارژ یک چنین باتری را از صفر درصد به 100 درصد برساند .

سیستم شارژ سریع 80 وات شیائومی

شیائومی در حال حاضر دارای سریع ترین سیستم شارژ بی سیم گوشی در دنیا است به طوری که گوشی Mi 10 Ultra به فناوری شارژ بی سیم 50 وات مجهز می باشد و می تواند باتری 4500 میلی آمپر ساعتی آن را به طور کامل در زمان 40 دقیقه شارژ کند.oppo یکی دیگر از شرکت های چینی هم اخیراً یک راه حل 65 وات را اعلام کرده است که گفته می شود می تواند باتری 4000 میلی آمپر ساعت را در 30 دقیقه شارژ کند ، اما این فناوری هنوز بر روی یک دستگاه تجاری عرضه نشده است .

شارژ سریع بی سیم در خارج از چین ، جایی که کمپانی هایی مانند هواوی و شیائومی مدتی است که تلاش می کنند از یکدیگر پیشی بگیرند ، بسیار کمتر مشاهده می شود.سریعترین گزینه ای که به طور گسترده در کشورهای اروپایی و آمریکا موجود است ، وان پلاس 8 پرو است که دارای یک شارژر بی سیم 30 واتی است.سیستم جدید شارژ بی سیم MagSafe اپل هم که برای آیفون های 12 معرفی شد از حداکثر سرعت 12 تا 15 وات پشتیبانی می کنند .

شارژ بی سیم آیفون 12
سیستم شارژ بی سیم آیفون 12

هنوز شیائومی اعلام نکرده است که گوشی با شارژ بی سیم 80 وات در چه زمانی عرضه می شود ، اما نباید آن زمان زیاد دور باشد. در حالی که شارژ سریع بی سیم می تواند بسیار شگفت انگیز باشد ، باید دید که چگونه شرکت هایی مانند شیائومی قصد دارند تأثیر منفی چنین راه حل هایی بر روی طول عمر باتری را کاهش دهند.

مطلب مرتبط :
شیائومی سال آینده یک گوشی با دوربین سلفی زیر صفحه معرفی می کند
گوشی وان پلاس 8T با نمایشگر 120 هرتز و شارژ سریع 65 وات معرفی شد

منبع androidcentral / theverge


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *