روشنایی خودکار صفحه در آیفون چگونه کار می کند و چطور آن را خاموش کنیم ؟

اسکرین شات گرفتن با آیفون 11

روشنایی خودکار صفحه در آیفون به طور پیش فرض فعال می باشد و برخلاف گوشی های اندرویدی ، غیرفعال کردن آن به آسانی جلوی چشم شما نیست و باید چند مرحله اضافه را انجام دهید که در ادامه آنها را به شما نشان می دهیم .


روشنایی خودکار در آیفون چگونه کار می کند؟

آیفون ها از سنسور داخلی نور برای تنظیم روشنایی نمایشگر با توجه به میزان نور محیط اطراف شما استفاده می کنند.بنابراین اگر در یک اتاق تاریک قرار دارید ، آیفون به تدریج سطح روشنایی را کاهش می دهد و همین طور وقتی که به مکان روشن تری می روید ، نور صفحه به همان نسبت افزایش پیدا می کند .

با این حال اگر شما روشنایی خودکار آیفون را خاموش کنید و به طور دستی نور صفحه را تنظیم کنید ، دیگر با با تغییر مکان و نور اطراف ، روشنایی صفحه هیچ تغییر نخواهد کرد و همیشه ثابت خواهد ماند .به عنوان مثال ، اگر در یک اتاق کاملاً تاریک ، میزان روشنایی را به 20٪ کاهش دهید ، تا زمانی که خودتان به صورت دستی تنظیمات را تغییر ندهید ، هرگز از آن سطح پایین تر نمی رود .

به همین شکل اگر روشنایی را در زیر آفتاب تا 50% برسانید ، آیفون یاد می گیرد که روشنایی را بیشتر از آن سطح نبرد .این امر باعث می شود وقتی به مکان کم نور دیگری مانند یک اتاق معمولی بروید ، میزان روشنایی آیفون کاهش یابد.به همین دلیل است که شاید شما ترجیح می دهید تنظیم خودکار نور صفحه را در آیفون خاموش کنید زیرا باعث کاهش روشنایی در یک اتاق با نور مناسب می شود .

چگونه روشنایی خودکار را در آیفون غیرفعال کنیم ؟

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و به قسمت Accessibility بروید .

accessibility settings in iphone

2.در این صفحه روی گزینه Display & Text Size ضربه بزنید .
3.به پایین این صفحه بروید و گزینه Auto-brightness را با ضربه زدن روی سوییچ کناری ، غیرفعال کنید .

غیرفعال کردن روشنایی خودکار صفحه در آیفون

با این کار آیفون شما دیگر به طور خودکار روشنایی صفحه را تغییر نخواهد داد .علاوه بر این شما می توانید کم ترین حد روشنایی صفحه را هم تغییر دهید .برای این منظور ابتدا گزینه Reduce White Point را فعال کنید و سپس از نوار لغزنده پایین ، کمترین حد روشنایی را تنظیم کنید .

تنظیم دستی نور صفحه در آیفون

در پایان همان طور که می دانید هر چقدر روشنایی صفحه را بیشتر کنید ، عمر باتری دستگاه شما کاهش خواهد یافت بنابراین بهتر است به روشنایی زیاد عادت نکنید .

مطلب مرتبط :
روش هایی برای پاک کردن حافظه ذخیره سازی آیفون و آیپد
نحوه گرفتن عکس های حالت شب در آیفون 11 و 11 پرو ، مکس
6 کاری که برای افزایش عمر باتری آیفون می توانید انجام دهید

منبع techwiser


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *