چگونه قابلیت Walkie Talkie در اپل واچ را غیر فعال کنیم ؟

قابلیت walkie talkie

اپل قابلیت Walkie Talkie را برای اولین بار در سیستم عامل watchOS 5 برای ساعت های هوشمند خود راه اندازی کرد .این ویژگی سرگرم کننده می تواند یک راه برای ارتباط برقرار کردن با دوستان و دیگر افراد باشد .با این حال شما می توانید هر زمان که خواستید آن را غیر فعال کنید تا از مزاحمت های به وجود آمده جلوگیری کنید .


استفاده از واکی تاکی به سال های قبل و در زمان جنگ جهانی دوم بر می گردد که امکان ارتباط دو طرفه را از طریق امواج رادیویی فراهم می کرد .حالا این ویژگی را می توانید در ساعت های هوشمند اپل واچ هم تجربه کنید .

اپل پس از رفع مشکلات امنیتی ، امکان استفاده از برنامه Walkie Talkie را در بروزرسانی watchOS 5.3 برای کاربران اپل واچ فراهم کرده است. با این وجود اگر شما علاقه ای به استفاده از این برنامه ندارید ، همچنان می توانید این ویژگی را غیر فعال کنید .ساده ترین راه برای این کار استفاده از مرکز کنترل یا Control Center اپل واچ می باشد .

قابلیت Walkie Talkie

از صفحه اصلی یا هوم اسکرین اپل واچ انگشت خود را به سمت بالا بکشید تا به این منو دسترسی داشته باشید .در این جا آیکن مربوط به Walkie Talkie را پیدا کنید .اگر این آیکن زرد رنگ باشد ، به معنای این است که این ویژگی هم اکنون برای شما فعال است.با ضربه زدن روی این آیکن می توانید آن را غیر فعال کنید که در این صورت رنگ آیکن به خاکستری تغییر پیدا می کند .

بیشتر بخوانید » آموزش مخفی کردن عکس ها در آیفون و آیپد

روش دوم : غیر فعال کردن از برنامه Walkie Talkie

برای این کار روی دکمه کناری اپل واچ فشار دهید و با چرخاندن آن از منوی برنامه ها آیکن زرد رنگ Walkie Talkie را پیدا کنید و وارد این برنامه شوید .در داخل برنامه شما مخاطبین خود را که از واکی تاکی استفاده می کنند را مشاهده خواهید کرد .در این جا می توانید با پیمایش کردن به پایین به گزینه پنهان Available دسترسی داشته باشید .در نهایت با کشیدن ضامن کنار آن می توانید قابلیت Walkie Talkie را غیر فعال کنید .

Apple Watch Walkie Talkie Grid View Apple Watch Walkie Talkie Toggle Off

روش سوم : استفاده از حالت Theater

همچنین شما این امکان را دارید تا با استفاده کردن از حالت Theater به شکل موقت این قابلیت را در اپل واچ خود غیر فعال کنید .Theater Mode یا حالت تئاتر در درجه اول برای خاموش کردن اعلان های اپل واچ در زمانی که شما در حال تماشای تئاتر یا یک نمایش می باشید طراحی شده است با این وجود می تواند قابلی واکی تاکی را هم غیر فعال کند .برای استفاده از این حالت می توانید از منوی کنترل سنتر روی آیکن دو ماسک ضربه بزنید و آن را فعال کنید .

قابلیت Walkie Talkie

با غیر فعال کردن واکی تاکی در اپل واچ خیال شما از صحبت کردن با دیگر افراد دیگری که از این قابلیت استفاده می کنند راحت خواهد شد و می توانید با خیال راحت به استراحت و یا کار خود مشغول شوید .

منبع howtogeek


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *