آمار فروش گوشی های هوشمند نوکیا به شدت کاهش یافته است

گوشی های هوشمند نوکیا

شرکت HMD Global از حدود سه سال پیش تولید و فروش گوشی های هوشمند نوکیا را در دست گرفت و از همان ابتدا موفقیت خوبی را تجربه کرد .این شرکت درحالی به آمار فروش 4 میلیون دستگاه در سه ماه آخر سال 2017 رسید که در ابتدای همان سال تنها حدود 100 هزار دستگاه فروش داشت و برای سال 2018 هم این روند خوب را حفظ کرده بود .

اما سال 2019 برای این شرکت فنلاندی سخت گذشت چرا که فروش گوشی های نوکیا در 9 ماه از این سال با افت محسوسی رو به رو شد و تنها در سه ماه دوم این روند افزایش داشته است .اکنون داده های جدید نشان می دهد که سال 2020 می تواند برای این شرکت حتی بدتر باشد.

داده های بازار جمع آوری شده توسط Counterpoint Research (از طریق NokiaMob) حاکی از آن است که HMD گلوبال در سه ماهه اول سال 2020 تنها 1.7 میلیون گوشی هوشمند را به بازار عرضه کرده است و این بدترین دوره فروش این شرکت از سه ماه دوم سال 2017 می باشد .این اوضاع زمانی بحرانی تر می شود که بدانیم سه ماه اول سال 2020 سومین دوره متوالی است که فروش گوشی های هوشمند نوکیا حداقل یک میلیون دستگاه کاهش یافته است .

آمار فروش گوشی های هوشمند نوکیا
آمار فروش گوشی های هوشمند نوکیا

HMD Global در سه ماه اخیر در لیست بزرگترین شرکت های تولید کننده گوشی هوشمند ، جایگاه 13 را دارد و این در حالی است که این شرکت در سال های اخیر در رده نهم این لیست قرار داشت .

مطلب مرتبط » گوشی های جدید نوکیا معرفی شدند : نوکیا 8.3 5G ، نوکیا 5.3 و دو مدل ارزان قیمت تر

بدون شک این نتایج تحت تاثیر شیوع جهانی بیماری کووید -19 هم قرار گرفته است که از اسفند ماه 98 در اروپا گسترش یافته است . اما چنین افت بزرگی نشان دهنده استقبال کم خریداران از گوشی های معرفی شده جدید این شرکت می باشد .هم اکنون HMD برای احیای خود روی گوشی جدید نوکیا 8.3 5G شرط بندی کرده است که تا تابستان امسال به بازار نخواهد آمد و با وجود کاهش تقاضای کم گوشی در اروپا دوره سه ماه تابستان می تواند برای گوشی های هوشمند نوکیا فاجعه بار تر باشد .

منبع phonearena


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *