چگونه از حالت تک دستی در گوشی های سامسونگ استفاده کنیم ؟

گوشی های گلکسی S10

از زمان معرفی گلکسی S8 سامسونگ به سمت گوشی های باریک و بلند رفته که این نوع طراحی کارکردن با گوشی را راحت تر ازقبل کرده است .با این حال شما هنوز هم در مواقعی تنها می توانید با یک دست از گوشی استفاده کنید و حالت تک دستی در گوشی های سامسونگ برای این مواقع بسیار مفید است .


تصور کنید که در مترو یا اتوبوس ایستاده اید و همزمان که با یک دست میله را گرفته اید ، می خواهید با گوشی خود کار کنید ، بدون شک باید هر از گاهی دست خود را از روی میله بردارید و با دو دست کار کنید که خوب این هم خطر افتادن شما را دارد و هم آلوده شدن گوشی .با این که سامسونگ در رابط کاربری جدید خود تلاش کرده کار کردن با عناصر UI را با یک دست ساده تر کند اما در عمل این کار هرگز شدنی نیست .

one-handed mode یا حالت تک دست در گوشی های سامسونگ قابلیت منحصر به فردی است که متاسفانه در دیگر گوشی های اندروید در دسترس نیست .این قابلیت با کوچک تر کردن کل نمایشگر به شما اجازه می دهد تا به راحتی با یک دست تمام کارهای لازم با گوشی را انجام دهید .

چگونه حالت یک دستی در گوشی سامسونگ را فعال کنیم ؟

1.برنامه تنظیمات دستگاه را باز کنید و روی ویژگی های پیشرفته ( Advanced Features ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه روی حالت تک دست (One-handed mode) ضربه بزنید .

تنظیمات گوشی سامسونگ

3.در این صفحه ابتدا استفاده از حالت تک دستی (Use One-handed mode) را روشن کنید.
4.حالا از پایین صفحه یکی از دو روش حرکت (Gesture) یا دکمه (Button) را برای رفتن به این حالت را انتخاب کنید .

فعال کردن حالت تک دستی در گوشی سامسونگ

چگونه حالت یک دستی را راه اندازی کنیم ؟

اگر شما گزینه حرکت را انتخاب کرده اید برای راه اندازی حالت یک دستی باید انگشت خود را از بالای دکمه وسط به سمت لبه پایین صفحه بکشید و اگر گزینه دکمه را انتخاب کنید هم می توانید به راحتی با دو ضربه روی دکمه وسط به این حالت بروید .

فعال کردن حالت تک دستی در گوشی سامسونگ

در این حالت شما می توانید تمام کارهایی که در حالت معمول با گوشی انجام می دهید را به همان شکل قبل انجام دهید حتی نوار اعلان و تنظیمات سریع هم در این جا با کشیدن از بالای پنجره در دسترس است .

سپس می توانید با استفاده از دکمه پیکان ، صفحه کوچک شده خود را به چپ و راست بکشید یا برای تغییر تنظیمات روی دکمه چرخ دنده ضربه بزنید .

حالت یک دستی در گوشی سامسونگ

برای تغییر اندازه این پنجره همان طور که در تصویر زیر می بینید ، باید انگشت خود را از گوشه سمت چپ یا راست بالای پنجره به صورت مورب به بالا یا پایین بکشید .

Adjust Window size

در پایان هر زمان که خواستید از این حالت خارج شوید کافی است یک ضربه روی ناحیه ( بیرون از پنجره کوچک شده ) مشکی رنگ بزنید .

بیشتر بخوانید :
چگونه در گوشی سامسونگ یک صفحه قفل پویا درست کنیم ؟ تغییر خودکار پس زمینه
روش های دسترسی سریع به اعلان ها در گوشی سامسونگ گلکسی
چگونه حالت Motion Photo را در برنامه دوربین گوشی های سامسونگ فعال کنیم ؟

منیع samsung


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *