قابلیت شارژ بهینه در iOS 13 چیست و چگونه آن را فعال یا غیرفعال کنیم ؟

شارژ بهینه آیفون

ویژگی جدید Optimized Battery یا شارژ بهینه در iOS 13 ، با استفاده از یادگیری ماشین می تواند عادت روزانه شما برای شارژ کردن باتری را یاد بگیرد و به بهبود عمر باتری کمک کند .اگر شما عادت دارید که آیفون خود را از شب تا صبح به به برق وصل کنید ، بهتر است همین حالا این گزینه را فعال کنید .


باتری لیتیوم یون آیفون شما در صورتی که هر بار آن را به طور کامل شارژ نکنید ، می تواند عمر طولانی تری داشته باشد .زمانی که شما گوشی خود را از شب تا زمان بیدار شدن به برق وصل می کنید ، شارژ باتری چندین بار قطع و وصل می شود. به این معنا که هر بار شارژ به 100 درصد می رسد در اثر کاهش مقداری از آن ، دوباره روند شارژ شدن شروع می شود و این فرآیند تا چندین بار در طول شب اتفاق می افتد که این رویه می تواند به کاهش عمر باتری منجر شود .

مطلب مرتبط » روش های تست باتری گوشی آیفون : سلامت باتری آیفون خود را بررسی کنید

با فعال کردن شارژ بهینه در iOS 13 باتری آیفون شما تا 80 درصد شارژ می شود و 20 درصد باقی مانده کمی پیش از این که از خواب بیدار شوید شروع می شود تا با آغاز روز یک باتری کامل برای شما آماده شود .این ویژگی می تواند علاوه بر بهبود عملکرد به افزایش طول عمر باتری هم کمک کند .به طور پیش فرض این گزینه در iOS 13 فعال می باشد اما اگر شما می دانید که به یک شارژ کامل نیاز دارید می توانید آن را مطابق مراحل زیر خاموش یا دوباره روشن کنید .

1.برنامه Settings یا تنظیمات را باز کنید و روی گزینه Battery ضربه بزنید .

تنظیمات آیفون

2.در این صفحه گزینه Battery Health (سلامت باتری ) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.

سلامت باتری آیفون

3.در این جا می توانید گزینه Optimized Battery Charging را مشاهده کنید و با کشیدن ضامن کناری ، آن را فعال یا غیرفعال کنید .(زمانی که سبز رنگ باشد ، فعال است )

فعال کردن شارژ بهینه در iOS 13

همچنین گزینه Maximum Capacity در این جا وجود دارد که اگر این عدد بالای 90 درصد باشد ، باتری شما شرایط بسیار خوبی خواهد داشت .Peak Performance Capability نیز شرایط بازدهی دستگاه با توجه به باتری را نشان می دهد .

منبع groovypost


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *