قابلیت تشخیص صدا در iOS 14 می تواند هشدارآتش و موارد دیگر را ارسال کند

قابلیت تشخیص صدا در iOS 14

اپل هفته گذشته از نسخه جدید سیستم عامل iOS و دیگر سیستم عامل های خود رونمایی کرد .iOS 14 علاوه بر ویژگی های اصلی مانند تغییرات صفحه اصلی و اضافه شدن ویجت ها ، شامل برخی ویژگی های کم تر شناخته شده مانند قابلیت تشخیص صدا یا sound recognition می باشد .


این قابلیت جدید که اولین بار توسط یکی از کاربران Reddit شناخته شد ، می تواند به شکل قابل توجهی برای کاربران ناشنوا و افرادی که دچار مشکلات شنوایی هستند ، مفید واقع شود .این ویژگی می تواند صداهای متفاوتی مانند آلارم آتش ، آژیرها ،زنگ ردیاب دود ، پارس کردن سگ ،گریه کودک، زنگ درب و غیره را تشخیص دهد .

البته اپل می گوید که نباید به این ویژگی در شرایطی که ممکن است به شما آسیب وارد شود یا شرایط حساس و پرخطر یا برای ناوبری اعتماد کرد .هم اکنون این قابلیت در حال آزمایش شدن می باشد بنابراین عملکرد آن هنوز خیلی قابل اطمینان نیست .

قابلیت تشخیص صدا در iOS 14

قابلیت تشخیص صدا در iOS 14 را می توانید در برنامه Settings از قسمت Accessibility پیدا و فعال کرد و به 5.5 مگابایت فضای ذخیره سازی دستگاه نیاز دارد.کاربران می توانند به سرعت از منوی کنترل سنتر به این قابلیت و تشخیص صداهای مختلف دسترسی داشته باشند .

مطلب مرتبط » در iOS 14 می توانید با ضربه به پشت آیفون برنامه یا موارد دیگر را باز کنید

گفتنی است که سایر شرکت های فناوری مانند گوگل و آمازون هم از تشخیص صدا مبتنی بر هوش مصنوعی به عنوان یک اقدام ایمنی شخصی استفاده کرده اند.شما می توانید بلندگوهای Echo آمازون را تنظیم کنید تا صدای آلارم یا شکستن شیشه را به عنوان بخشی از سیستم امنیتی خانگی دستیار الکسا تشخیص دهد و گوگل از میکروفون موجود در تلفن های پیکسل به عنوان بخشی از ویژگی تشخیص تصادف با اتومبیل خود استفاده می کند.

در پایان باید گفت که هم اکنون تنها کاربران عضو برنامه توسعه دهندگان اپل می توانند نسخه بتا iOS 14 با نصب کنند و در ماه آینده یک نسخه آزمایشی عمومی رایگان منتشر می شود که توصیه می شود آن را در دستگاه اصلی خود را نصب نکنید .در نهایت نسخه نهایی این سیستم عامل پاییز همزمان با معرفی آیفون های جدید در اختیار تمام کاربران آیفون مدل 6s به بالا قرار خواهد گرفت .

منبع macrumors


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *