با قابلیت های مخفی در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس آشنا شوید

galaxy s9 /www.pilotnews.ir

گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس دو گوشی پرچمدار سامسونگ که به زودی جای خود را به گلکسی اس 10 خواهند داد ، دارای قابلیت های متعددی هستند که کاربران با به کار گرفتن این قابلیت ها می توانند لذت بیشتری از کار کردن با این دو گوشی به دست بیاورند.

اگر شما هم با تمام قابلیت های گلکسی اس 9 آشنا نیستید ، می توانید در ادامه این مقاله با تعدادی از قابلیت های مهم و مخفی این دو گوشی آشنا شوید.


 

1.استفاده از سنسور اثر انگشت 

screens-s9-0372

سنسور اثر انگشت در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس از حرکات هم پشتیبانی می کند.برای مثال با کشیدن انگشت به پایین روی سنسور اثر انگشت ، نوار نوتیفیکیشن باز می شود یا با کشیدن انگشت به بالا سامسونگ  Pay باز خواهد شد.شما می توانید این ویژگی را از تنظیمات فعال کنید.

2. کشیدن برنامه ها به نوار منوی Edge 

screens-s9-0343

شما در گوشی های قبلی سامسونگ که دارای منوی برنامه ها در قسمت لبه های خمیده گوشی بود می توانستید از قسمت تنظیمات گزینه هایی را به این منو اضافه کنید اما در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس این کار به راحتی با کشیدن آیکون به سمت نوار منو در لبه های خمیده قابل انجام است.

3.تغییر استایل ساعت

screens-s9-0317

شما می توانید از رنگ ها و استایل های مختلفی برای نمایش ساعت در صفحه قفل و صفحه همیشه روشن ، گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس استفاده کنید.برای انجام این کار می توانید از ⇐تنظیمات ⇐ Lock Screen استفاده کنید.

4.برای پاسخ دادن به اعلان ها انگشت خود را پایین بکشید

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-4

هنگامی که شما در یک برنامه هستید می توانید بدون بیرون رفتن از صفحه مربوطه به پیام ها و اعلاناتی که برای شما می آید پاسخ دهید.همچنین می توانید بر روی پیام ورودی swipe (کشیدن) کنید تا پنجره مربوطه گسترش یابد و پس از پاسخ می توانید پنجره را ببندید

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-8

5.نمایش صفحه اصلی به صورت landscape (عریض)

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-7

زمانی که در حال بازی کردن یا مطالعه متن در گوشی گلکسی اس 9 هستید و سپس می خواهید به صفحه اصلی برنامه ها برگردید دیگر نیاز نیست تا گوشی را به حالت عمودی برگردانید شما می توانید از صفحه برنامه ها به صورت افقی هم استفاده کنید.

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-6

برای فعال کردن به   Toggle off⇐Portrait mode only⇐Home screen⇐ Display⇐ settings بروید.

6.زوم برای عکاسی سلفی

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-10

برای استفاده از این ویژگی بعد باز کردن دوربین جلو می توانید گزینه Selfie focus را انتخاب کنید.این گزینه به شما کمک تا در عکاسی سلفی نقطه تمرکز را روی نفری که پشت قرار دارد تنظیم کنید.

7.تغییر دادن وضوح صفحه

samsung-galaxy-s9-2400-6110

گلکسی اس 9 و اس9 پلاس از حداکثر وضوح 1440*2960 را پشتیبانی می کند اما شما می توانید این رزولوشن را برای کم تر شدن میزان مصرف باتری گوشی کم تر کنید.برای مثال وضوح صفحه را به اندازه 1080*2220 (FHD+) یا 720*1480 (+HD) تنظیم کنید.

برای این کار شما می توانید به  Screen resolution ⇐ Display ⇐ Settings بروید .

8.پیام رسان دوگانه

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features

این ویژگی به شما کمک می کند تا اگر دو حساب کاربری در پیام رسان هایی مانند اسکایپ ، فیسبوک، واتس اپ ، اسنپ چت یا تلگرام ، دارید بتوانید دو نسخه جدا از اپلیکیشن داشته باشید.

البته اکثر پیام رسان ها از قابلیت استفاده از چند حساب در یک برنامه را دارند اما اگر شما از هر دو حساب خود زیاد استفاده می کنید و دائما در حال عوض کردن حساب در برنامه پیام رسان هستید ، این ویژگی می تواند کمک بسیاری به شما بکند.

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-2

برای دسترسی به این ویژگی در گوشی های گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس مراحل زیر را طی کنید.Dual Messenger ⇐ Advanced features ⇐ Settings

9.Touch sensitivity

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-14

شما می توانید با رفتن به مسیر Touch Sensitivity⇐Advanced features⇐Settings و فعال کردن گزینه Touch sensitivity حساسیت لمس صفحه را بیشتر کنید.

10.بررسی فشار خون با گلکسی اس 9

سامسونگ از گوشی گلکسی اس 5 قابلیت اندازه گیری ضربان قلب را ایجاد کرده است و در گلکسی اس 9 قابلیت بررسی فشار خون را هم اضافه کرده است.سامسونگ این ویژگی را “heart load factor.” یا HLF می نامد.

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-15

سامسونگ با همکاری با  UCSF می تواند با اشتراک گذاشتن اطلاعات فشار خون شما ، سطح استرس شما را بررسی کند و به شما راهنمایی هایی برای بهبود آن ارائه کند.

این ویژگی می تواند یک ایده کلی از میزان فشار خون شما ارائه کند و سامسونگ توصیه می کند که برای بررسی این کار همچنان از یک پزشک استفاده کنید در واقع سامسونگ ادعایی در مورد دقت اندازه گیری فشار خون با استفاده از گلکسی اس 9 ندارد.

برای بررسی این ویژگی به HLF ⇐ Samsung Health ⇐ Samsung app folder بروید.

11.قابلیت Dolby Atmos

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-16

ویژگی Dolby Atmos می تواند صدای 360 درجه را برای شما ایجاد کند.این قابلیت به طور پیش فرض در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس غیر فعال است اما با استفاده از آن می توانید صدای غنی تری را در گوشی خود تجربه کنید.

مطابق تصویر می توانید از نوار نوتیفیکیشن به این گزینه دسترسی داشته باشید و با ضربه زدن روی آن به تنظیمات بیشتر این قابلیت مراجعه کنید.

سایر ویژگی های مخفی در گلکسی اس 9 که در نوت 8 هم به کار گرفته شده (جدید نیستند)

12.Dual capture یا ضبط دو گانه 

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-12

این قابلیت چیز جدیدی در گلکسی اس 9 پلاس نیست و پیش تر در گلکسی نوت 8 هم استفاده شده است .لنز دوم که در دوربین جلوی گلکسی اس 9 پلاس (اس 9 از یک لنز در دوربین جلو استفاده می کند) که یک لنز تله فوتو است می تواند عکاسی پرتره را برای شما فراهم کند  که سامسونگ آن را فوکوس زنده هم می نامد.

Dual capture به شما این امکان را می دهد تا هر دو مدل عکس پرتره و بدون تاری در عمق عکس را همزمان داشته باشید.

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-13

برای دسترسی به این ویژگی بعد از باز کردن برنامه دوربین گزینه Live Focus را انتخاب کنید و سپس روی گزینه two boxes ضربه بزنید.

13.دکمه شاتر شناور

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-19

شما می توانید در گلکسی اس 9 و اس 9پلاس دکمه شات دوربین را در هر نقطه ای از صفحه نمایش بکشید.

14.عکاسی پرتره از غذاها

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-20

قابلیت Food mode در گلکسی اس 9 چیز جدیدی نیست و در گوشی های دیگری مثل نوت 8 هم بوده است اما در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس شما می توانید به سادگی بیشتری از آن استفاده کنید.

شما می توانید پس زمینه عکس های مواد غذایی را از داخل بیرون بچرخانید و با یک ابزار به نام “radial blur مخفی کنید.

15.پنهان کردن نوار ناوبری

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-22

شما می توانید با دو باز زدن روی نقطه کوچک کنار نوار ناوبری این نوار را مخفی کنید یا می توانید از طریق Navigation ⇐Display ⇐Settings این کار را انجام دهید.

16.تغییر رنگ ناوبری

samsung-galaxy-s9-plus-hidden-features-23

شما می توانید رنگ نوار ناوبری گلکسی اس 9 خود را تغییر دهید و از رنگ های متعددی برای این نوار استفاده کنید.برای این کار به  Navigation ⇐ Display ⇐ Settings بروید.

17.باز کردن پوشه های قفل شده با سنسور اثر انگشت

s9-securefolder

شما می توانید در گلکسی اس 9 قفل گوشی را با انگشت اشاره خود باز کنید و برای باز کردن فایل های امنیتی خود از دیگر انگشت ها استفاده کنید.

18.Samsung Pass

samsung-pass-screenshot

شما می توانیدبا استفاده از Samsung Pass رمز های عبور خود را به صورت اتوماتیک در فیلد مربوطه بگذارید.این ویژگی شبیه قابلیت autofill (پر کردن خودکار) در سیستم عامل اندروید 8 اوریو است و شما می توانید از هر دو مورد استفاده کنید.

در پایان می توانید ویدیویی از بررسی تعدادی از این ویژگی های مخفی در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را مشاهده کنید.

 

بخوانید:با 15 مورد از امکانات و ترفندهای گوشی پیکسل 3 گوگل آشنا شوید

 

منبع  cnet


 

One thought on “با قابلیت های مخفی در گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس آشنا شوید”

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *