قابلیت ها و ویژگی های مخفی در گوشی های گلکسی S10 که باید بدانید

گوشی های گلکسی S10

سامسونگ اوایل اسفند ماه سال 97 از گوشی های پرچمدار گلکسی S10 در چهار مدل مختلف رونمایی کرده است .دهمین نسل از گوشی های پرچمدار سامسونگ به نسبت نسل های قبل تغییرات زیادی را داشته اند و قابلیت های زیادی را در اختیار کاربران قرار می دهند .در قسمت اول این مقاله شما را با تعدادی از امکانات و ویژگی های مخفی در گوشی های گلکسی S10 آشنا خواهیم کرد .


گوشی های گلکسی S10 به طور پیش فرض با سیستم عامل اندروید 9 و رابط کاربری جدید One معرفی شده اند که این موضوع باعث شده کاربران بتوانند ویژگی ها و امکانات جدیدی را در این گوشی ها تجربه کنند که تعدادی از آنها برای اولین بار است که یک گوشی سامسونگ دیده می شود و برخی نیز پیشتر در گوشی های قبلی به کار گرفته شده اند .

1.تغییر عملکرد دکمه اختصاصی بیکسبی

galaxy-s10-hidden-features-1

سامسونگ حالا به شما اجازه می دهد تا عملکرد دکمه اختصاصی دستیار صوتی بیکسبی را تغییر دهید و برنامه دلخواه خود را که می خواهید با این دکمه راه اندازی کنید را انتخاب کنید .برای این کار یک بار روی دکمه بیکسبی ضربه بزنید تا برنامه روی صفحه باز شود .

galaxy-s10-hidden-features-3

سپس روی آیکن سه نقطه ضربه بزنید و از پنجره باز شده ابتدا روی گزینه Settings و سپس گزینه Bixby key ضربه بزنید .در صفحه تنظیمات دکمه بیکسبی می توانید انتخاب کنید که این دستیار صوتی را با یک بار زدن دکمه یا دو بار زدن دکمه راه اندازی کنید و گزینه دوم را می توانید برای راه اندازی یک برنامه دلخواه دیگر به کار بگیرید .

galaxy-s10-hidden-features-4

همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع به این لینک وارد شوید .

2.شارژ کردن بی سیم گوشی های دیگر

قابلیت شارژ بی سیم معکوس یا Wireless PowerShare ویژگی جالبی است که برای اولین بار در گوشی هوآوی میت 20 پرو دیده شد .برای این کار می توانید به راحتی نوار نوتیفیکیشن گوشی را پایین بکشید و گزینه Wireless PowerShare را فعال کنید .

38-samsung-galaxy-s10-plus

سپس کافی است که گوشی دیگری که از استاندارد شارژ بی سیم Qi پشتیبانی می کند را در پشت گلکسی اس 10 خود قرار دهید تا روند شارژ کردن آن شروع شود .توجه کنید زمانی که شارژ گوشی شما به 30 درصد برسد این عملیات متوقف شده و شما باید گلکسی اس 10 خود را شارژ کنید .

galaxy-s10-plus-hidden-features-11

برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع به این لینک وارد شوید .

3.راه اندازی دوربین با دو بار زدن دکمه پاور

این ویژگی مدت هاست که در گوشی های اندرویدی وجود دارد و شما می توانید به کمک دکمه پاور سریعا برنامه دوربین گوشی را باز کنید .خوشبختانه در گوشی های گلکسی S10 می توانید این قابلیت را فعال یا غیر فعال کنید .

galaxy-s10-plus-hidden-features-8

برای این کار برنامه دوربین را باز کنید و سپس روی آیکن چرخ دنده تنظیمات ضربه بزنید.در این صفحه می توانید گزینه Quick launch را فعال یا غیر فعال کنید .

4.تنظیمات مربوط به عکس های پرتره قبل یا بعد از گرفتن عکس

این گزینه می تواند بسیار جالب و سرگرم کننده باشد و شما می توانید از گزینه های Blur (تاری ) ، spin (چرخش) ، zoom و spot color برای تغییرات در تصاویر پرتره خود استفاده کنید .برای استفاده از این گزینه ها در زمان عکس گرفتن حالت Live Focus را از میان گزینه های مختلف انتخاب کنید .

galaxy-s10-hidden-features-6

همچنین می توانید عکس مورد نظر را از برنامه گالری گوشی باز کنید و سپس روی گزینه Change background effect ضربه بزنید .در این صفحه چهار گزینه مختلف را خواهید داشت که به کمک یک نوار لغزنده می توانید شدت هر یک را کم و زیاد کنید .

5.تنظیمات نمایش صفحه همیشه روشن

galaxy-s10-hidden-features-7

قابلیت Always On Display یا صفحه همیشه روشن در گوشی های گلکسی S10 را می توانید زمان بندی کنید .شما می توانید به برنامه تنظیمات گوشی بروید و سپس وارد گزینه Lock Screen شوید .در این صفحه گزینه Always On Display را روشن کنید و و سپس گزینه Display Mode را انتخاب کنید .در این صفحه می توانید از سه گزینه موجود برای صفحه همیشه روشن استفاده کنید .

مطلب مرتبط : قابلیت ها و امکانات مخفی در گلکسی اس 8 و اس8 پلاس

6.ایجاد کردن تصاویر GIF با نگه داشتن دکمه شاتر دوربین

به طور پیش فرض زمانی که شما روی آیکن شاتر دوربین ضربه بزنید و آن را چند ثانیه نگه دارید می توانید عکس های پشت سر هم یا burst بگیرید .اما شما می توانید در گوشی های پرچمدار سامسونگ این حالت را تغییر دهید و به جای گرفتن عکس های پشت سر ، با نگه داشتن انگشت روی دکمه شاتر تصاویر کوتاه GIF درست کنید .

galaxy-s10-hidden-features-8

برای این کار وارد برنامه دوربین گوشی شوید و سپس روی آیکن چرخ دنده تنظیمات ضربه بزنید .در این صفحه روی گزینه Hold shutter button to ضربه بزنید و سپس از پنجره باز شده گزینه Create GIF را انتخاب کنید .

7.تنظیم خودکار شات تصویر

galaxy-s10-hidden-features-40

این ویژگی جدید به شما یک خط زرد افقی را در زمان عکس برداری نشان می دهد تا بتوانید شات تصویر را مستقیم و بدون انحنا نگه دارید .هنگامی که آن را تنظیم کنید گوشی به صورت خودکار روی تصویر قفل خواهد کرد .

galaxy-s10-hidden-features-41

برای استفاده از این قابلیت می توانید برنامه دوربین گوشی را باز کنید و سپس روی آیکن چرخ دنده ضربه بزنید و گزینه Shot Suggestions (پیشنهادات شات ) را روشن کنید .

8.scene optimizer یا بهینه سازی صحنه

galaxy-s10-hidden-features-33

گوشی های گلکسی S10 می توانند تا 30 صحنه را شناسایی کنند و تنظیمات را به صورت خودکار با صحنه تنظیم کنند .برای فعال کردن این تنظیمات برنامه دورین را باز کنید و سپس روی آیکن دایره ای شکل کوچک در کنار صفحه ضربه بزنید.

galaxy-s10-hidden-features-34

9.سوییچ کردن بین دوربین های عقب

گلکسی اس 10 و اس 10 پلاس دارای سه دوربین پشتی و گلکسی اس 10e دو دوربین پشتی می باشند .شما می توانید در برنامه دوربین این گوشی ها روی آیکن های مشخص شده ضربه بزنید تا دوربین به شما یک زاوید استاندارد یا زاویه گسترده و یا زوم دوبرابر (برای گلکسی S10e در دسترس نیست ) برای ثبت تصویر بدهد .

galaxy-s10-hidden-features-37
galaxy-s10-hidden-features-38

با ضربه زدن روی گزینه یک برگ دوربین تله فوتو با زوم دو برابر را خواهید داشت که این مورد در مدل گلکسی S10e وجود ندارد .با ضربه بزدن روی گزینه دو برگ می توانید لنز اصلی با زاویه دید استاندارد را داشته باشید و با انتخاب گزینه سه برگ دوربین اولتراواید برای ایجاد زاویه دید گسترده تر را خواهید داشت .

10.نمایش درصد شارژ باقی مانده باتری

galaxy-s10-plus-hidden-features-7

این قابلیت به هیچ وجه جدید نیست ولی در گوشی های گلکسی اس 10 به صورت پیش فرض نشان داده نمی شوند و شما باید خوتان دست به کار شوید .برای این کار ابتدا وارد Settings گوشی شوید و سپس گزینه Notifications را باز کنید و روی گزینه Status Bar ضربه بزنید .در این صفحه می توانید گزینه Show battery percentage را مشاهده و آن را فعال کنید .همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر در این مورد به این لینک مراجعه کنید .

11.ایجاد AR Emoji

galaxy-s10-plus-hidden-features-18

همانند آیفون های اپل در این گوشی های پرچمدار سامسونگ هم می توانید ایموجی های سه بعدی یا مموجی ایجاد کنید .این ابزار به شما اجازه می دهد از خودتان یا دیگران یک شخصیت کارتونی به عنوان یک مرد ، زن ، پسر یا دختر درست کنید .همچنین می توانید از شخصیت های حیوانی مثل دایناسورها هم استفاده کنید .

galaxy-s10-hidden-features-11

برای ایجاد این تصاویر وارد برنامه دوربین گوشی شوید و ژست خود را تنظیم کنید و سپس روی گزینه AR Emoji ضربه بزنید.همچنین می تونید از دوربین پشتی هم برای این کار استفاده کنید .

12.ژست های حرکتی به جای دکمه

سیستم عامل اندروید 9 از ژست های حرکتی مشابه با آیفون های X هر چند محدود تر پشتیبانی می کند .البته در رابط کاربری جدید One گوشی های سامسونگ می توانید بین این حالت و حالت قبلی که از سه دکمه سنتی در پایین صفحه برخوردار است یکی را انتخاب و تنظیم کنید .

galaxy-s10-hidden-features-14

برای این کار وارد برنامه تنظیمات گوشی شوید و گزینه Display را انتخاب کنید .در این صفحه گزینه Navigation bar (نوار ناوبری ) را باز کنید و سپس گزینه Full screen gestures را برای استفاده از ژست های حرکتی به جای دکمه ها انتخاب کنید .همچنین می توانید گزینه Gesture hints را هم فعال کنید تا نحوه استفاده از این ژست های حرکتی به شما نشان داده شود .

13.انتقال نوار لغزنده روشنایی صفحه به بالای نوار نوتیفیکیشن

galaxy-s10-hidden-features-24

اگر عادت دارید نور صفحه را به صورت دستی تنظیم کنید و از این که باید مرتبا نوار نوتیفیکیشن را به پایین بکشید خسته شده اید ، می توانید به راحتی این نوار لغزنده را به بالای صفحه انتقال دهید .برای این کار نوار اعلان یا نوتیفیکیشن را از بالای صفحه به پایین بکشید و سپس روی آیکن فلش پایین ضربه بزنید ، گزینه Show control on top را انتخاب و در نهایت روی Done ضربه بزنید .

14.ویژگی Bixby Routines

galaxy-s10-plus-hidden-features-31

شما می توانید براساس کارهای روزمره خود یک سری دستورات را برای دستیار دیجیتالی بیکسبی گلکسی اس 10 تعیین و تنظیم کنید .باری مثال زمانی که بیکسبی تشخیص بدهد که شما درون خودرو نشسته ای و می خواهید حرکت کنید ، برای صرفه جویی در زمان می تواند یک سری تنظیمات و برنامه ها را سریعا برای شما راه اندازی کند.بیکسبی الگوهای رفتاری شما را در خانه و محیط کار به مرور زمان یاد می گیرد.

galaxy-s10-plus-hidden-features-29

برای راه اندازی قابلیت Bixby Routines می توانید وارد برنامه تنظیمات گوشی شوید و سپس از صفحه Advanced features گزینه Bixby Routines را انتخاب کنید .همچنین می توانید این گزینه را به نوار تنظیمات سریع نیز اضافه کنید .

15.قابلیت Kids Home برای مراقبت از کودکان

galaxy-s10-hidden-features-16

این ویژگی برای کمک به مراقبت از کودکان در هنگام کار کردن با گوشی گلکسی اس 10 شما توسط آنها می باشد .با فعال کردن این حالت گوشی شما دارای یک رابط کاربری ساده و آیکن های بزرگ با تعدادی از برنامه های از پیش تعیین شده می باشد .برای استفاده از این حالت کافی است که نوار نوتیفیکیشن را از بالا به پایین بکشید و گزینه Kids Home را فعال کنید .

برای مشاهده و بررسی ویژگی های مخفی دیگر در گوشی های گلکسی S10 به قسمت دوم این مقاله مراجعه کنید .

منبع cnet


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *