لیست بروزرسانی اندروید 10 برای گوشی های سونی رسما اعلام شد

سونی اکسپریا 1

سرانجام تکلیف بروزرسانی اندروید 10 برای گوشی های سونی هم مشخص شد و مطابق گذشته این شرکت دستگاه های زیادی را به آخرین نسخه اندروید مجهز نخواهد کرد و تنها هشت عدد از این دستگاه ها هستند که می توانند از ویژگی های جدید در اندروید 10 بهره مند شوند .


مطابق انتظار سونی اعلام کرده که گوشی های پرچمدار اکسپریا 1 و اکسپریا 5 ، اولین دستگاه هایی هستند که این بروزرسانی را ماه دسامبر (اواخر آذر ماه 98 ) دریافت خواهند کرد .به غیر از این دو گوشی هیچ دستگاه دیگری از سونی در سال 2019 آپدیت اندروید 9 را دریافت نخواهد کرد .شش گوشی دیگر که نام آنها در زیر آمده است می توانند در اوایل سال 2020 میلادی به اندروید 10 ارتقا یابند .

لیست بروزرسانی اندروید 10 برای گوشی های سونی

_ Xperia 1
_ Xperia 5
_ Xperia 10
_ Xperia 10 Plus

_ Xperia XZ3
_ Xperia XZ2
_ Xperia XZ2 کامپکت
_ Xperia XZ2 پریمیوم

متاسفانه سونی توجه زیادی به گوش های میان رده خود ندارد و تنها گوشی های میان رده امسال این شرکت یعنی اکسپریا 10 و اکسپریا 10 پلاس در این لیست حضور دارند و دستگاه هایی مانند اکسپریا XA2 و XA2 اولترا که در سال 2018 معرفی شده اند ، در کنار گوشی پرچمدار اکسپریا XZ که پرچمدار سال 2017 این شرکت است ، نمی توانند از اندروید 10 بهره مند شوند .

اندروید 10 برای گوشی های سونی

سونی می گوید که این بروزرسانی ها به صورت مرحله به مرحله اجرا خواهند شد و زمان بندی و در دسترس بودن آن بستگی به بازار و شرکت مخابراتی ارائه کننده دارد .سونی بروزرسانی های اندروید 10 را برای مدل های قفل شده یا unlocked خود ارائه می دهد و هیچ تضمینی برای در دسترس بودن آن برای مدل های که توسط شرکت های مخابراتی به صورت carrier-bounded عرضه می شوند ، وجود ندارد .

مطلب مرتبط » بروزرسانی اندروید 10 برای کدام یک از گوشی ها منتشر خواهد شد ؟

هم اکنون در بین شرکت های سازنده گوشی های اندرویدی تنها گوشی های نوکیا هستند که بروزرسانی های سریع و طولانی مدتی را دریافت می کنند به طوری که تمام گوشی های میان رده و ارزان قیمت تر این شرکت حتی نوکیا 1 هم قرار است به اندروید 10 ارتقا یابند.

منبع phonearena


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *