روش مخفی کردن اپلیکیشن ها در گوشی سامسونگ ، شیائومی و غیره

گوشی وان پلاس 7t پرو

شاید فکر کنید که برای مخفی کردن اپلیکیشن ها در گوشی اندروید ، تنها راه حذف یا غیرفعال کردن آنها باشد اما این کار می تواند تمام اطلاعات و تنظیمات برنامه شما را حذف کند.برای جلوگیری از این اتفاقات هنوز راه هایی برای پنهان کردن برنامه در گوشی اندروید خود دارد .


هر کسی می تواند دلیل خاص خود را برای مخفی کردن برنامه ها داشته باشد ، شاید افراد کنجکاو زیادی در کنار شما هستند یا شاید بخواهید برنامه های مهم کاری خود را از دست کودکان خود دور نگه دارید .در هر صورت شما می توانید در گوشی های اندروید سامسونگ ، شیائومی ، وان پلاس و غیره این کار را بدون حذف برنامه یا روت کردن دستگاه به سادگی انجام دهید .

مخفی کردن اپلیکیشن ها در رابط کاربری One سامسونگ

1.ابتدا روی یک قسمت خالی در صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید .سپس از منوی پایین روی گزینه Home screen settings ( تنظیمات صفحه اصلی ) ضربه بزنید .
2.در صفحه تنظیمات باز شده روی گزینه Hide apps (مخفی کردن برنامه ها) ضربه بزنید.

3.حالا می توانید برنامه یا برنامه هایی را که می خواهید پنهان کنید را انتخاب کنید و در پایان روی دکمه Apply (انجام شد ) ضربه بزنید .

مخفی کردن اپلیکیشن ها در رابط کاربری One ui سامسونگ

حالا اگر به صفحه اصلی برنامه های خود بازگردید ، دیگر برنامه های انتخاب شده را پیدا نخواهید کرد و برای این که اپلیکیشن های مخفی را باز کنید می توانید نام آن را در کادر جست و جو وارد کنی و سپس در نتایج بدست آمده می توانید آن را پیدا کنید .

نکته : در گوشی های سامسونگ می توانید از پوشه امن هم برای این کار استفاده کنید.

مخفی کردن اپلیکیشن ها در گوشی شیائومی

1.برنامه Security ( امنیت ) را روی گوشی شیائومی با رابط کاربری MIUI باز کنید و روی گزینه App Lock (قفل برنامه ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه برنامه های دلخواه را که می خواهید مخفی کنید را با ضربه روی سوییچ کناری ، فعال کنید .

مخفی کردن اپلیکیشن ها در گوشی شیائومی

پنهان کردن برنامه ها در گوشی وان پلاس

1.ابتدا با کشیدن انگشت از پایین به بالا یا ضربه روی دکمه ، به کشوی برنامه ها بروید و از لبه سمت چب صفحه به راست بکشید.
2.در این صفحه پنهان ، روی دکمه + در بالا ضربه بزنید و سپس برنامه هایی را که می خواهید پنهان کنید را انتخاب کنید .

مخفی کردن اپلیکیشن ها در گوشی وان پلاس

سایر گوشی های اندرویدی

سیستم عامل اندروید به صورت داخلی قابلیتی را برای مخفی کردن برنامه ها ارائه نمی کند بنابراین اگر از گوشی های نوکیا یا گوگل استفاده می کنید ، چاره ای جز نصب یک لانچر شخص ثالث مانندPOCO یا Evie ندارید .در تنظیمات این لانچرها گزینه ای را می توانید برای پنهان کردن برنامه مشاهده کنید .

کار دیگری که با این لانچرها مانند Nova Lancher می توانید انجام دهید ، تغییر نام و آیکون برنامه است تا به این ترتیب کسی متوجه نصب برنامه اصلی روی گوشی شما نشود .برای این کار باید به کشوی برنامه ها بروید و روی آیکون برنامه مورد نظر ضربه بزنید و نگه دارید .سپس از منوی مخفی باز شده روی گزینه ویرایش یا Edit ضربه بزنید .

حالا نام برنامه را باید از قسمت App Label تغییر دهید برای مثال می توانید یک برنامه عادی مانند تقویم (Calendar) یا ماشین حساب را برای آن وارد کنید .سپس گزینه تغییر آیکون را انتخاب کنید و یک آیکون مناسب برای آن انتخاب کنید.

مطلب مرتبط :
آموزش مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون در iOS 14
آموزش مخفی کردن فایل ها و تصاویر در اندروید بدون نیاز به اپلیکیشن

منبع guidingtech


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *