آموزش مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون در iOS 14

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون

iOS 14 تغییرات قابل توجهی را در صفحه اصلی آیفون به ارمغان می آورد.هم اکنون شما می توانید ویجت ها را در بین آیکن برنامه ها قرار دهید و ویجت های هوشمند با قابلیت تغییر خودکار ایجاد کنید .مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی قابلیت مفید دیگری در این نسخه است که کمک زیادی به شما خواهد کرد .


تا پیش از این شما برای این که یک برنامه خاص را از چشمان کنجکاو دیگران مخفی کنید تنها راه این بود که آن را در یک پوشه قرار دهید که به سادگی قابل مشاهده بود یا بدتر از آن باید آن را حذف می کردید .اما در iOS 14 می توانید برنامه های دلخواه را از صفحه اصلی آیفون خود پنهان کنید بدون این که نیازی به حذف کامل آنها داشته باشید .

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون

اگر آیفون یا آیپد شما iOS 14 یا نسخه بالاتر را اجرا می کند ، پس می توانید با مخفی کردن اپلیکیشن ها از App Library (کتابخانه برنامه ها ) به سادگی از نمایش آنها در صفحه اصلی جلوگیری کنید .پس مطابق مراحل زیر این کار را انجام دهید .

1.ابتدا انگشت خود را روی آیکن برنامه مورد نظر فشار دهید و نگه دارید . سپس از منوی ظاهر شده روی گزینه Remove App ضربه بزنید .
2.اکنون در پنجره تایید ، روی گزینه Move to App Library ( یا گزینه Remove from Home Screen ) ضربه بزنید تا برنامه از صفحه اصلی خارج شود .

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی در آیفون

نکته : گزینه Remove from Home Screen برای برنامه هایی مانند دوربین ،تنظیمات یا سافاری و غیره است که امکان حذف کامل آنها وجود ندارد .

اکنون برنامه مورد نظر شما از صفحه اصلی حذف شده و شما دو راه برای دسترسی به آن دارید :

روش اول استفاده از App Library است که برای دسترسی به این قسمت باید به انتهای صفحه اصلی بروید و سپس برای بیرون آوردن آن انگشت خود را به چپ بکشید .سپس می توانید برنامه مورد نظر را از طبقه بندی مربوط به آن پیدا کنید .اگر آن را پیدا نمی کنید باید روی پنجره مربوطه ضربه بزنید تا تمام برنامه ای داخل آن را ببینید .

نمایش برنامه های مخفی در ios 14

روش دوم این است که از قابلیت جستجوی آیفون برای یافتن برنامه استفاده کنید.برای دسترسی به نوار Search در آیفون یا آیپد همان طور که می دانید باید انگشت خود را در صفحه اصلی به پایین بکشید .سپس نام برنامه مورد نظر را در کادر جست و جو تایپ کنید و از نتایج بدست آمده روی آن ضربه بزنید تا مستقیما وارد آن شوید .

مطلب مرتبط : نحوه مخفی کردن تصاویر از برنامه Photos در iOS 14

همچنین iOS 14 به شما امکان می دهد تا برنامه های جدیدی که نصب می کنید را مستقیما به کتابخانه برنامه یا App Library ببرید تا از نمایش آنها در صفحه اصلی جلوگیری کنید .برای این کار باید از برنامه Settings آیفون خود به قسمت Home screen بروید و سپس گزینه App Library Only را انتخاب کنید .

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی

سپس هر زمانی که خواستید برنامه ای را در صفحه اصلی نمایش دهید، به کتابخانه برنامه بروید و روی آیکن برنامه دلخواه یک لمس با فشار انجام دهید .سپس از منوی ظاهر شده روی گزینه Add to Home screen ضربه بزنید .یا می توانید برنامه را بگیرید و به صفحه اصلی ببرید .

مخفی کردن یک صفحه اصلی

در iOS 14 علاوه بر امکان مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون ، شما می توانید از نمایش یک پنجره کامل از صفحه اصلی جلوگیری کنید تا به این ترتیب به یک باره تعداد زیادی برنامه را از صفحه اصلی مخفی کنید و هم از بی نظم شدن این قسمت جلوگیری کنید .

برای این منظور انگشت خود را روی یک فضای خالی در صفحه اصلی فشار دهید .سپس روی نوار نقطه ها که تعداد صفحات اصلی را نشان میدهد ، ضربه بزنید .اکنون در این صفحه تیک صفحه ای که می خواهید مخفی شود را بردارید و روی دکمه Done در بالا ضربه بزنید .

مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی در ios 14

دوباره برای دسترسی به برنامه های این صفحه مخفی شده ، می توانید از کتابخانه برنامه و یا قابلیت جست و جوی آیفون خود استفاده کنید .البته هر زمانی که خواستید دوباره به قسمت ویرایش صفحات اصلی بروید و تیک صفحه دلخواه را بزنید .

بیشتر بخوانید :
با این دو برنامه ویجت های آیفون خود را شخصی سازی کنید
نکته و ترفندهای iOS 14 : کار کردن با آیفون خود را دگرگون کنید

منبع guidingtech

Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *