چگونه مخاطبین آیفون خود را روی کامپیوتر یا لپ تاپ کپی کنیم ؟

بازیابی مخاطبین پاک شده آیفون

این روزها آیفون ها و آیپدها به طور مستقل کار می کنند به این معنا که نیازی به رایانه شخصی و برنامه iTunes برای انجام کارهایی مانند به روزرسانی سیستم عامل و مدیریت محتوا نیست .با این حال اگر شما بخواهید خیال خود را بابت از دست ندادن مخاطبین آیفون خود راحت کنید ، بهتر است یک نسخه از آنها را روی کامپیوتر داشته باشید تا در مواقع حساس به کمکتان بیاید .

برای این منظور گزینه های مختلفی وجود دارد اما با استفاده از iCloud نیاز به نصب هیچ برنامه دیگری ندارید .در واقع ، این فرآیند مشابه انتقال عکس ها از آیفون به رایانه است.البته شما می توانید از آیتونز هم استفاده کنید اما در روش استفاده از iCloud را شرح خواهیم داد .

مرحله اول : فعال کردن iCloud

اگر از قبل iCloud را فعال کرده اید تنها کافی است که بررسی کنید که آیا مخاطبین یا همان contacts با iCloud همگام سازی شده اند یا خیر .برای انجام این کار ، برنامه settings را باز کرده و روی نام خود در سمت راست ضربه بزنید و اگر نسخه قدیمی iOS را اجرا می کنید ، باید به پایین بروید یا تنظیمات iCloud را جستجو کنید.

همگام سازی مخاطبین آیفون با iClooud

در نسخه جدید iOS ، پس از ضربه زدن روی نام خود ، iCloud را در وسط صفحه خواهید دید. روی آن ضربه بزنید ، سپس زیر عنوان “Apps using iCloud” بررسی کنید که گزینه contacts فعال باشد .( یعنی ضامن کناری آن سبز رنگ باشد .)

مرحله دوم : انتقال مخاطبین آیفون روی کامپیوتر

در این مرحله ابتدا مرورگر اینترنتی خود را روی رایانه خود باز کنید و سپس به آدرس iCloud.com مراجعه کنید .در این جا باید شناسه اپل آیدی ( ایمیل ) و پسوورد آن را وارد کنید.اگر احراز هویت دو عاملی برای حساب شما فعال باشد ، ممکن است از شما درخواست شود کد تأیید را که به آیفون شما پیامک شده را هم وارد کنید.

مطلب مرتبط » چگونه مخاطبین روی گوشی آیفون را براساس نام یا نام خانوادگی مرتب کنیم ؟

پس از وارد شدن به iCloud می توانید برنامه های مختلفی را مشاهده کنید که یکی از آنها contacts یا مخاطبین می باشد .با کلیک کردن روی این گزینه باید تمام مخاطبین ذخیره شده در آیفون یا آیپد خودتان را مشاهده کنید .اگر برای کپی کردن این مخاطبین روی رایانه نیاز به صادر یا Export کردن آنها دارید .

کپی کردن مخاطبین آیفون روی کامپیوتر

برای کپی کردن مخاطبین آیفون روی رایانه خود ، ابتدا روی یکی از آنها کلیک کنید .سپس کلید های Ctrl + A را همزمان فشار دهید تا تمام مخاطبین موجود انتخاب شوند .سپس روی آیکن چرخ دنده در گوشه پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Export vCard را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید .

استخراج شماره تماس های آیفون

حالا در این پنجره باز شده می توانید تمام مخاطبین انتخاب شده را روی یک برنامه مانند Outlook باز کنید یا برای ذخیره کردن آنها در کامپیوتر از این پنجره گزینه Save Files را انتخاب کنید و دکمه ok را کلیک کنید تا فایل CSV یا Vcard بر روی رایانه شما بارگیری و ذخیره شود .

ذخیره کردن مخاطبین آیفون روی کامپیوتر

شما می توانید در آینده از این فایل دانلود شده برای وارد کردن مخاطبین بر روی اکانت گوگل یا جیمیل خود و یا وارد کردن آنها در یک گوشی اندرویدی استفاده کنید که برای این کار باید آنها در حساب جیمیل برنامه مخاطبین گوگل وارد یا به اصطلاح Import کنید .

وارد کردن مخاطبین در برنامه گوگل

منبع techadvisor


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *