چگونه می توان با ضربه به پشت گوشی اندرویدی اسکرین شات گرفت ؟

ضربه به پشت گوشی

iOS 14 یک ویژگی جدید با نام Tab Back را به آیفون های سری 8 به بالا آورده است که به کاربران امکان می دهد با ضربه به پشت گوشی عملکردهایی را از جمله گرفتن عکس از صفحه ، باز کردن دوربین و غیره انجام دهند .حالا شاید با خودتان بگویید که آیا در اندروید هم می توان چنین کاری کرد ؟

هر چند که پیش تر شایعاتی بود که گوگل در اندروید 11 چنین چیزی را به گوشی های پیکسل اضافه می کند اما در نسخه نهایی سیستم عامل اندروید 11 قابلیتی مشابه با آن چه که در iOS 14 با نام Tab Backمعرفی شده ، وجود ندارد .با این حال در دنیای اندروید همیشه برنامه هایی هستند که جدیدترین قابلیت ها را به گوشی شما بیاورند .

مطلب مرتبط : در iOS 14 می توانید با ضربه به پشت آیفون برنامه یا موارد دیگر را باز کنید

نحوه گرفتن عکس از صفحه یا اسکرین شات ، در تمام گوشی ها و تبلت های اندرویدی یکسان نیست و شما معمولا به چند روش می توانید این کار را انجام دهید .اگر می خواهید مثل آیفون های اپل با ضربه به پشت گوشی اسکرین شات بگیرید ، اپلیکیشنی با نام Tap, Tap این کار را ممکن می کند .این برنامه هنوز در پلی استور وجود ندارد اما می توانید از لینک زیر فایل apk آن را دریافت و روی گوشی اندروید 7.0 به بالا نصب کنید .

پس از نصب ، برنامه Tap, Tap را باز کنید و سپس یکی از گزینه های Double Tap Actions ( دو بار ضربه به پشت ) یا Triple Tap Actions ( سه بار ضربه ) را را برای تعریف این عملکرد انتخاب کنید .در این جا ما گزینه اول را انتخاب کرده ایم .

گرفتن اسکرین شات با ضربه به پشت گوشی اندروید

در مرحله بعد روی دکمه Add Action ضربه بزنید و سپس روی دکمه + در کنار گزینه Screenshot ضربه بزنید .اکنون می توانید با ضربه به پشت گوشی اندرویدی خود به سرعت یک اسکرین شات بگیرید .

Tap "Add Action."
برنامه Tab Tab ،

اگر می خواهید از عملکرد مناسب آن اطمینان حاصل کنید ، می توانید کمی جلوتر بروید .بنابراین روی گزینه Add Requirement ضربه بزنید .

Tap "Add Requirement."

به طور منطقی هنگام خاموش بودن نمایشگر ، امکان گرفتن عکس از صفحه وجود نخواهد داشت ، اما فقط برای اطمینان از این موضوع می توانید روی “Display On” ضربه بزنید. اکنون برنامه فقط هنگامی که صفحه نمایش روشن است اجرا می شود.

Tap "Display On."

منبع howtogeek


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *