نسخه جدید گوگل Photos با طراحی و ویژگی های جدیدی منتشر شد

آیکن جدید اپلیکیشن گوگل فوتوز

گوگل از امروز شروع به راه اندازی بروزسانی جدیدی برای برنامه فوتوز یا عکس ها کرده است .نسخه جدید گوگل Photos با یک بازطراحی اساسی منتشر می شود که مهم ترین آن تغییر آیکن برنامه و اضافه شدن یک نقشه داخلی برای پیدا کردن عکس ها روی آن می باشد .


پنج سال از معرفی اپلیکیشن گوگل Photos می گذرد و در این مدت این برنامه توانسته کاربران زیادی در اندروید و حتی iOS جذب کند .به گفته گوگل اکنون تعداد زیادی از کاربران از این برنامه برای مرور خاطرات خود استفاده می کنند و در این جا یک فید به شکل استوری اینستاگرام وجود دارد که به شما نشان میدهد که در هفته یا ماه و سال های گذشته چگونه بوده اید .

مطلب مرتبط » اپلیکیشن گوگل Photos به زودی به شما امکان حذف صدا از فیلم ها را خواهد داد

اکنون رابط کاربری این برنامه بازطراحی شده و یک آیکن جدید برای آن در نظر گرفته شده که نکته مفید آن این است که دیگر شما آن را با برنامه پیام رسان Slack اشتباه نخواهید گرفت.گوگل پیش از این هم آیکون بسیاری دیگر از برنامه های خود را تغییر داده است .

رابط کاربری نسخه جدید گوگل Photos

به طور کلی رابط کاربری جدید ساده تر است و در پایین برنامه به جای چهار برگه ، اکنون با سه برگه عکس ها ، جست و جو و کتابخانه ( Library ،Search،Photos) سر و کار خواهید داشت .اکنون در برگه عکس ها ،تصاویر بزرگتر خواهند بود ،فضای کمتری بین عکسها وجود دارد و فیلمهای پخش خودکار را نیز مشاهده خواهید کرد.

در همین برگه یک قسمت Memories وجود دارد که می توانید خاطرات سفرها یا تصاویر با دوستان نزدیک و افراد خانواده خود را در یک نمای زیبا که به شکل استوری اینستاگرام نمایش داده می شود ، مشاهده کنید .البته می توانید خاطرات مربوط به یک دوره زمانی مشخص را از دید دیگران مخفی کنید .

مشاهده خاطرات در نسخه جدید گوگل Photos

در برگه جست و جو یا Search اکنون یک نقشه تعاملی جالب خواهید داشت که می توانید از آن برای پیدا کردن عکس های خود که در مکان های مختلف گرفته اید ، استفاده کنید .اگر روی نقشه پین کنید تصاویری مربوط به آن منطقه را خواهید دید یا می توانید هنگام حرکت در میان عکسهای خود ، موقعیت مکانی آنها را روی نقشه مشاهده کنید .

پیدا کردن تصاویر روی نقشه در نسخه جدید گوگل Photos

البته گوگل یادآوری می کند که می توانید همیشه داده های موقعیت مکانی و تاریخچه آن را پاک کنید یا مجوز موقعیت مکانی را برای دوربین غیرفعال کنید که در این صورت دیگر عکس ها را روی نقشه مشاهده نخواهید کرد .

مطلب مرتبط » نحوه اضافه کردن مکان به تصاویر گوگل Photos

در تب Library یا کتابخانه هم می توانید به تصاویر حذف شده ، بایگانی شده یا موارد دلخواه دسترسی داشته باشید .در پایان نسخه جدید گوگل Photos را می توانید هم اکنون از فروشگاه گوگل پلی و اپ استور دریافت کنید اما ممکن است احتمالا مدتی طول خواهد کشید که تمام کاربران بتوانند رابط کاربری جدید را داشته باشند چون این یک به روزسانی از سمت سرور است .

منبع gsmarena


Slider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *