نکته و ترفندهایی که برای استفاده از اپلیکیشن ویز باید بدانید

مسیریابی با اپلیکیشن ویز

اپلیکیشن ویز Waze ، هم اکنون یکی از محبوبترین برنامه های نقشه و مسیریاب در سطح دنیا محسوب می شود که امکانات و قابلیت های بسیار جالبی را در اختیار رانندگان قرار می دهد .اگر شما از کاربران دائم این برنامه هستید یا می خواهید به تازگی از آن استفاده کنید ، بهتر است که نکات و ترفندهایی را که در ادامه گفته شده ، بدانید .


1.پیدا کردن بهترین زمان برای حرکت

Waze همانند گوگل مپس ، می تواند به شما نشان دهد که زمان حرکت شما ترافیک چگونه خواهد بود .به این ترتیب بعد از این که مقصد خود را پین کردید ،روی دکمه Go later (بعدا ) ضربه بزنید و سپس در پایین صفحه می توانید مقدار ترافیک را برای زمان دلخواه خود که می خواهید به مقصد برسید ، را مشاهده کنید .

انتخاب بهترین زمان حرکت در اپلیکیشن ویز

همچنین زمانی که یکی از زمان ها را انتخاب کنید ، می توانید زمان مناسب حرکت از مبدا و مقدار زمان تا رسیدن به مقصد را مشاهده کنید .پس از انتخاب یک زمان مناسب روی دکمه save ضربه بزنید تا هنگام رسیدن به زمان حرکت برنامه به شما هشدار دهد .

2.بهترین مسیر را انتخاب کنید

زمانی که شما مبدا و مقصد سفر خود را روی نقشه انتخاب کنید ، ویز به طور خودکار بهترین مسیر را به شما نشان می دهد اما مسیرهای دیگری هم وجود دارد که شما می توانید با ضربه زدن روی دکمه Routes ( مسیرها ) آنها را مشاهده کنید .در قسمت List view می توانید حوادث رانندگی ، پلیس ، ساخت و سازها و دیگر اتفاقات مسیر را ببیند و از قسمت Map view ( نمای نقشه ) هم می توانید تفاوت بین مسیرها را مشاهده کنید .

انتخاب بهترین مسیرها در اپلیکیشن ویز

در نهایت پس از انتخاب مسیر دلخواه روی دکمه Go ضربه بزنید تا مسیریابی به سمت مقصد شروع شود .

3.توقف در مسیر را اضافه کنید

اگر شما نیاز به تمیرگاه ، اقامتگاه یا غذاخوری و غیره دارید ، اپلیکیشن ویز می تواند در پیدا کردن سریع آنها به شما کمک کند .برای این منظور روی نوار وضعیت در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس برای پیدا کردن یک اقامتگاه یا رستوران و غیره یکی از دسته های مناسب را انتخاب و روی دکمه Add a stop ( افزودن یک توقف ) ضربه بزنید .

Screenshot by Matt Elliott/CNET

این قابلیت به ویژه برای پیدا کردن یک پمپ بنزین می تواند مفید باشد چرا که می تواند فاصله زمانی شما تا رسیدن به هر پمپ بنزین را نشان دهد .البته شما می توانید از صفحه مربوط به ایستگاه های بنزین روی آیکن چرخ دنده ضربه بزنید و تنظیمات بیشتری از جمله انتخاب نوع سوخت جایگاه برای خودروهای دیزل را مشخص کنید .

4.ارسال ETA

ETA یا Estimated Time of Arrival زمان تقریبی رسیدن را می تواند برای دوستان یا افراد خانواده شما نشان دهد.این می تواند برای مواقعی مفید باشد که شما به دلایل مختلف دیرتر از معمول به مقصد خواهید رسید و با ارسال ETA می توانید دیگران را از نگرانی خارج کنید .برای این کار باید روی نوار وضعیت در پایین صفحه مسیریابی ضربه بزنید و سپس گزینه Send ETA را انتخاب کنید .

ارسال زمان تقریبی رسیدن در اپلیکیشن ویز

سپس می توانید از لیست مخاطبین خود یکی از اعضای خانواده یا دوست خود را انتخاب کنید تا فورا ETA راه به آن نمایش دهید .این باعث می شود که یک پیام متنی یا ایمیل به همراه یک لینک با زمان تفریبی رسیدن به آنها ارسال شود .همچنین با استفاده از لینک موجود می توانند به صورت زنده شما را روی نقشه دنبال کنند .

5.صفحه را خاموش کنید و از مسیریابی صوتی استفاده کنید

اگر شما هنگام مسیریابی با اپلیکیشن ویز دچار کمبود باتری شده اید ، این امکان را دارید تا برای صرفه جویی در مصرف ، صفحه گوشی را خاموش کنید و از راهنمای صوتی برنامه برای پیدا کردن مسیر استفاده کنید .حتی می توانید از این قابلیت همیشه استفاده کنید تا کم تر به صفحه گوشی خود هنگام رانندگی نگاه کنید .

6.از صدای خودتان برای مسیریاب استفاده کنید

ویز به شما این امکان را می دهد تا صدای خودتان را هنگام مسیریابی بشنوید .برای این منظور باید به قسمت Voice directions ( مسیریابی صوتی ) در قسمت Sound & voice در تنظیمات برنامه بروید و علاوه بر انتخاب صداهای پیش فرض ، صدای خودتان را برای این منظور ضبط کنید .

بیشتر بخوانید » چگونه صدای مسیریاب ویز را تغییر دهیم و صدای خودمان را جایگزین کنیم ؟

7.نقشه را تمیز کنید

روی نقشه ویز اطلاعات و گزینه های زیادی وجود دارد که احتمالا برخی از آنها برای شما کاربردی نیست و می توانید با حذف آنها ، نقشه را بهتر و تمیزتر مشاهده کنید .برای این منظور به قسمت Display & map ( صفحه نمایش و نقشه ) در تنظیمات برنامه بروید و سپس گزینه Details on map ( جزئیات روی نقشه ) را انتخاب کنید و همانند تصویر زیر ویژگی هایی را که روی نقشه نمی خواهید را خاموش کنید .

تنظیمات نقشه اپلیکیشن ویز

8.سرعت خود را مشاهده کنید

به طور پیش فرض اپلیکیشن ویز هنگام سرعت زیاد به شما هشدار می دهد اما شاید بخواهید سرعت خود را همیشه روی نقشه ببیند یا یک برنامه هشدار سرعت دلخواه را تنظیم کنید .برای این کار ابتدا به قسمت Speedometer ( سرعت سنج) در تنظیمات برنامه بروید و گزینه show alert ( زمان نمایش هشدار ) را انتخاب کنید .

نمایش سرعت در اپلیکیشن ویز

در این جا می توانید حداکثر سرعت خود را انتخاب کنید برای مثال زمانی که 10 کیلومتر بیشتر از حد مجاز شد به شما هشدار ارسال شود یا این را به درصد هم می توانید تنظیم کنید .

9.همگام سازی تقویم و مخاطبین

هنگام ذخیره مخاطبین روی گوشی یک گزینه برای آدرس هم وجود دارد و این زمانی که از نقشه و مسیریاب استفاده می کنید ، مفید خواهد بود و اگر شما اگر مخاطبین خود را با Waze همگام سازی کنید ، می توانید تنها با وارد کردن نام مخاطب ، به سرعت به سمت آن حرکت کنید .

مطلب مرتبط » چگونه مکان کسب و کار خود را به برنامه ویز اضافه کنیم ؟

به این منظور به برنامه تنظیمات گوشی بروید و سپس Waze را از لیست برنامه های خود انتخاب کنید .در نهایت مطمئن شوید که گزینه Contacts یا مخاطبین روشن است .همچنین می توانید با روشن کردن گزینه Calendars یا تقویم ، به ویز اجازه دهید تا شما را به سمت قرارهای ملاقات تنظیم شده روی تقویم ، هدایت کند .

10.Waze را برای موتور سیکلت تنظیم کنید

اپلیکیشن ویز دارای تنظیمات موتور سیکلت هم می باشد که با این کار برنامه هنگام مسیریابی تلاش می کند تا گزینه های بهتر برای موتورسواری را به شما نشان دهد .برای این منظور باید به تنظیمات برنامه بروید و سپس از قسمت Vehicle Type ( نوع وسیله ) گزینه Motorcycle ( موتور سیکلت ) را در بین گزینه های مختلف از جمله تاکسی ، خصوصی ، انتخاب کنید .

استفاده از موتور سیکلت به جای خودرو در اپلیکیشن ویز

در پایان اگر شما هم نکته یا ترفندی در مورد استفاده از برنامه ویز می دانید ، می توانید از قسمت دیدگاه ها با ما و دیگر کاربران به اشتراک بگذارید .

منبع cnet


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *