چگونه فایل های دانلود شده در آیفون یا آیپد را پیدا کنیم ؟

برنامه فایل در آیفون

دسترسی به فایل های دانلود شده در iOS نسبت به دیگر سیستم عامل ها از جمله مک یا ویندوز ممکن است کمی گیج کننده باشد .با این حال این مشکل با به وجود آمدن برنامه Files تا حدود زیادی برطرف شده و شما می توانید به راحتی فایل های دانلود شده خود را از آن پیدا کنید .


برای این کار همان طور که گفتیم باید از برنامه Files استفاده کنید .پس ابتدا این برنامه را از صفحه اصلی آیفون یا آیپد خود باز کنید .اگر نمی توانید آن را پیدا کنید راحت ترین راه این است که در صفحه اصلی انگشت خود را از وسط صفحه به پایین بکشید و سپس در کادر جست و جوی بالا آن را سرچ کنید و روی “Files” در نتایج جستجو ضربه بزنید.

Tap "Files" in the Spotlight search results.

در برنامه Files از قسمت پایین صفحه روی گزینه Browse ضربه بزنید و سپس در بالای صفحه گزینه On My iPhone یا On My iPad را انتخاب کنید .دقت کنید که گزینه های موجود در زیر Locations بسته به برنامه هایی که شما نصب می کنید متفاوت هستند اما همیشه گزینه On My iPhone یا On My iPad در این جا وجود دارد .

برنامه files در آیفون

سپس در این جا لیستی از پوشه ها را مشاهده خواهید کرد که باز هم بسته به برنامه هایی که نصب کرده اید ، متفاوت خواهد بود.به طور کلی ، بیشتر افراد فایلها را در پوشه “Downloads” ذخیره می کنند ، بنابراین روی آن ضربه بزنید.

پوشه فایل های دانلود شده در آیفون

در این صفحه لیستی از تمام فایل های که دانلود کرده اید را مشاهده می کنید .البته این امکان وجود دارد که شما در زمان دانلود فایل ، پوشه دیگری را برای ذخیره کردن فایل در آن انتخاب کرده باشید پس اگر در پوشه Downloads نتوانستید فایل خود را ببینید ، روی فلش برگشت در بالای صفحه ضربه بزنید و دیگر پوشه ها بگردید .

پیدا کردن فایل های دانلود شده در آیفون

زمانی که فایل خود را پیدا کردید ، می توانید برای پیش نمایش روی آن ضربه بزنید یا اگر می خواهید کارهایی مثل کپی ، انتقال ، اشتراک ، پاک کردن و غیره را انجام دهید ، انگشت خود را روی فایل برای چند لحظه نگه دارید تا منوی مخفی ظاهر شود .

فایل های دانلود شده در آیفون

پس از این که کارتان تمام شد از برنامه خارج شوید و دفعه بعد که Files را باز کنید ، فایلی که به دنبال آن می گشتید ، درست همان جایی است که آن را رها کرده اید .

بیشتر بخوانید :
آموزش مخفی کردن برنامه ها از صفحه اصلی آیفون در iOS 14
نکته و ترفندهای iOS 14

منبع howtogeek


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *