چگونه دانلودهای قطع شده در مرورگر کروم را ادامه دهیم ؟

google chrome

اتصال اینترنت می تواند در مواقع زیادی غیرقابل پیش بینی عمل کند و کند شدن ناگهانی اینترنت در هنگام دانلود یک فایل بزرگ می تواند ناامید کننده باشد .با این حال شما می توانید این دانلودهای قطع شده در مروگر chrome را به سادگی از سر بگیرید و مانع هدر رفتن مقدر زیادی از حجم اینترنت خود شوید .


مرورگر گوگل کروم از یک دانلود منیجر داخلی برای نمایش همه های فایل های دانلود شده یا در حال دانلود و یا دانلود ناموفق ، لغو شده یا تکمیل شده ، استفاده می کند .این سربرگ به صورت جدا از مرورگر باز می شود و می تواند تمام فایل های دانلود شده شما را براساس تاریخ نشان دهد .برای از سر گیری دانلودهای قطع شده در مرورگر کروم می توانید مطابق زیر عمل کنید .

نکته: برخی از وب سایت اجازه از سر گیری دانلودهای قطع شده را نمی دهند و یا برخی از وب سرورها نمی توانند درخواست ادامه دانلود Resume را به یاد بیاورند و مجبور خواهید شد که دانلود را از اول انجام دهید .

مطلب مرتبط » چگونه با استفاده از مرورگر کروم یک اسکرین شات کامل از صفحات وب بگیریم ؟

1.برای باز کردن این قسمت در مرورگر کروم می توانید از آیکون سه نقطه یا کلیدهای Ctrl + J ( در ویندوز ) استفاده کنید و یا روش دیگر این است که عبارت chrome://downloads را در کادر جست و جو وارد کنید و کلید اینتر را بزنید .

Type chrome://downloads into the Omnibox and hit Enter.

2.در لیست مربوبط به دانلودها ، فایل قطع شده را پیدا کنید و روی دکمه آبی رنگ Resume کلیک کنید .

Click "Resume" to resume the file when you connect to the internet again.

3.حالا اگر همه چیز درست باشد و اینترنت شما به خوبی وصل شده باشد ، دانلود فایل از همان جایی که قطع شده از سر گرفته می شود .

از سر گیری دانلود با استفاده از WGet

اگر با زدن دکمه resume دانلود فایل از سر گرفته نشد ، یک روش دیگر در این جا استفاده از خط فرمان ویندوز یا command line می باشد .WGet یک برنامه متن باز می باشد که برای ویندوز و مک و لینوکس وجود دارد .این برنامه در واقع بخش از پروژه GNU است که فایل ها را از طریق اینترنت بازیابی می کند .این ابزار خط فرمان به شما این امکان را می دهد تا دانلود های قطع شده را از وب سرور خود ادامه دهید .

مطلب مرتبط » روش فعال کردن فلش در مرورگر کروم

ابتدا به صفحه دانلود WGet بروید و آن را متناسب با سیستم عامل خود دانلود و فایل های آن را استخراج کنید .

کلید های Ctrl+J را در ویندوز برای باز شدن قسمت دانلود منیجر کروم فشار دهید .همچنین در کامپیوترهای مک باید کلید Command + J را فشار دهید .سپس آدرس فایل دانلود شده را مانند تصویر زیر کپی کنید .

Right-click the file's source download location, and then click "Copy link address."

حالا روی آیکن سه نقطه ( پایین ) در گوشه سمت راست صفحه Downloads کلیک کنید و سپس گزینه Open Downloads Folder را باز کنید .

Open the downloads folder by clicking the three dots, and then clicking "Open downloads folder."

فایل مورد نظر را پیدا کنید و سپس با راست کلیک روی آن گزینه Rename را انتخاب کنید .

Right-click the file, and then click "Rename."

پسوند “.crdownload” را در انتهای نام فایل پاک کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید .

بعضی اوقات ، مروگر کروم نام بارگیری “Unconfirmed.crdownload” را دانلود می کند. اگر این اتفاق بیفتد ، مجبور خواهید بود کل پرونده را تغییر نام دهید. شما می توانید نام اصلی را از URL منبع که قبلاً کپی کرده اید دریافت کنید.

If Chrome renames the file to "Unconfirmed.crdownload" rename it to its original filename. You can find it at the very end of the source URL you copied earlier.

در این صورت پیام هشداری مبنی بر این که فایل ممکن است غیرقابل استفاده باشد به شما نشان داده می شود که باید گزینه Yes را کلیک کنید .

Click "Yes" to rename the file.

اکنون وارد قسمت Command Prompt در ویندوز یا Terminal در مک شوید و به پوشه دانلودها که پرونده و فایل استخراج شده WGet در آن جا قرار دارد بروید .پس چیزی شببه به این wget -c http://source.website.com/incompleteFile.exe را باید در این جا تایپ کنید .

If the server allows for file download resuming, the command will run and the download will continue from where it left off.

کلید اینتر را بزنید و تا در صورتی که وب سرور اجازه این کار را دهد ، ادامه دانلود فایل از جایی که قطع شده از سر گرفته شود .

منبع howtogeek


Slider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *