چگونه رمز عبور شبکه وای فای فراموش شده را در ویندوز مشاهده کنیم ؟

WiFi

سیستم عامل ویندوز می تواند رمز عبور وای فای شبکه اینترنت را که در آن وارد می کنید را ذخیره کند و در مواقعی که شما به آن نیاز داشته باشید یا این پسوورد را فراموش کرده باشید ، به راحتی می توانید آن را مشاهده کنید ، بدون این که نیازی به دسترسی به تنظیمات مودم داشته باشید.


برای مشاهده رمز عبور وای فای در یک لپ تاپ ویندوزی نیاز به دسترسی به صورت local administrator در دستگاه خواهید داشت در غیر این صورت نمی توانید آن را مشاهده کنید .سپس برای مشاهده رمز عبور شبکه بی سیم می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید .

1.کلید های ویندوز + R را همزمان فشار دهید و در کادر مربوط به Run عبارت ncpa.cpl را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید تا وارد صفحه تنظیمات network adapter شوید .برای وارد شدن به این صفحه می توانید از قسمت تنظیمات ویندوز و گزینه change adapter settings هم استفاده کنید .

image

2.در این جا می توانید تمام آداپتورهای شبکه دستگاه خود را مشاهده کنید .بر روی شبکه بی سیمی که می خواهید رمز عبور آن را مشاهده کنید ، راست کلیک کنید و از پنجره باز شده بر روی گزینه status کلیک کنید .

image

3.در پنجره جدید باز شده در زیر سربرگ General گزینه ای با نام Wireless Properties button را مشاهده خواهید کرد.روی این گزینه کلیک کنید .

رمز عبور شبکه وای فای

4.در پنجره باز شده روی سربرگ Security کلیک کنید .در این جا می توانید جزئیات مربوط به تنظیمات امنیتی شبکه وای فای را مشاهده کنید .

رمز عبور شبکه وای فای

5.در نهایت برای مشاهده پسوورد که به صورت کاراکترهای ستاره به نمایش گذاشته شده باید روی مربع کوچک کنار Show characters کلیک کنید .

مشاهده رمز عبور وای فای با استفاده ابزار خط فرمان ویندوز

اگر به هر دلیلی نتوانستید رمز عبور شبکه وای فای را که به آن متصل هستید را به کمک تنظیمات آداپتور که در بالا توضیح داده شد ، مشاهده کنید ، می توانید از ابزار Command Prompt یا ویندوزPowerShell استفاده کنید .

مطلب مرتبط : آموزش اشتراک گذاری رمز وای فای بین گوشی های آیفون یا آیپد

1.در خط فرمان ویندوز عبارت netsh wlan show profiles را تایپ کنید و سپس کلید اینتر را فشار دهید تا لیستی از شبکه های بی سیم ذخیره شده به شما نشان داده شود .

List of saved wireless profiles in PowerShell

2.شبکه ای که می خواهید رمز عبور وای فای آن را پیدا کنید را انتخاب کنید و سپس دستور netsh wlan show profile name=”نام شبکه” key=clear را تایپ کنید و کلید اینتر را بزنید .

رمز عبور شبکه وای فای

3.در نهایت در قسمت پایین صفحه و در زیر عنوان Security Settings می توانید رمز عبور وای فای را در کنار گزینه Key Content مشاهده کنید .شما می توانید این مراحل را برای پیدا کردن هر یک از شبکه های بی سیم ذخیره شده انجام دهید .

منبع howtogeek


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *