چگونه سرعت Face ID آیفون را بالاتر ببریم ؟

Mate-20-Pro-3D-facial-recognition

اپل در آیفون های سری X و آیپد پرو جدید سیستم تشخیص چهره پیشرفته یا Face ID را جایگزین سیستم Touch ID برای بازگشایی قفل کرده است .Face ID آیفون از امنیت بسیار بالایی برخوردار می باشند هر چند که عملکرد این سیستم می تواند آهسته باشد .در ادامه شما را با روشی برای بالاتر بردن سرعت فیس آیدی آشنا خواهیم کرد .


به طور کلی امنیت و راحتی دو چیز متضاد با یکدیگر می باشند و به همین دلیل است که کاربران زیادی از رمزهای آسان برای دستگاه خود استفاده می کنند یا این که اصلا ترجیح می دهند از رمزی استفاده نکنند تا با راحتی بیشتر از آن استفاده کنند .اما Face ID آیفون در این زمینه یک استثنا به شمار می رود چرا که علاوه بر امنیت بالا می تواند راحتی و سهولت استفاده را نیز به ارمغان بیاورد .

اپل می گوید احتمال این که بتوان قفل فیس آیدی را با یک چهره دیگری به غیر از چهره های تعریف شده برای سیستم ، باز کرد چیزی حدود 1 در 1000,000 می باشد .البته این احتمال برای دو قلوهایی که چهره شبیه به یکدیگر دارند کم تر می باشد .

اپل برای امنیت بیشتر سیستم Face ID گزینه ای را برای باز شدن قفل دستگاه در زمان تشخیص توجه یا attention detection در دسترس کاربران قرار می دهد .در واقع با فعال بودن این گزینه قفل دستگاه تا زمانی که فیس آیدی نتواند چشم های شما را ببیند ، باز نخواهد شد .این به معنای این است که هیچ کس دیگری نمی تواند آیفون شما را با نگه داشتن آن جلوی چهره شما در زمانی که خواب هستید ، باز کند .

مطلب مرتبط » چگونه یک نفر دیگر را به سیستم تشخیص چهره آیفونX معرفی کنیم؟

البته این قابلیت دارای مشکلات مربوط به خود نیز می باشد .برای مثال زمانی که شما عینک آفتابی روی صورت دارید ، باعث می شود روند تشخیص چهره طولانی تر باشد .با غیر فعال کردن گزینه تشخیص توجه یا attention detection زمان تشخیص چهره کاهش پیدا می کند و قفل دستگاه سریع تر باز می شود.

با این حال باید به خاطر داشته باشید که با غیر فعال کردن این گزینه ممکن است در مواقعی قفل دستگاه شما بدون این که شما متوجه شوید باز شود .اما اگر می خواهید از مزیت سرعت بیشتر برای باز شدن قفل Face ID آیفون یا آیپد بهره مند شوید این امکان را دارید تا آن را غیر فعال کنید .

مراحل غیر فعال کردن attention detection

1.برنامه تنظیمات یا Settings آیفون یا آیپد خود را باز کنید و سپس روی گزینه Face ID & Passcode ضربه بزنید.

Tap Face ID and Passcode

2.کد عبور دستگاه را در پنجره به نمایش داده شده وارد کنید .

3.سپس در پایین صفحه زیر عنوان ATTENTION می توانید گزینه Require Attention for Face ID را مشاهده کنید .

Toggle the Require Attention for Face ID switch to the "Off" position.

4.با استفاده از دکمه اسلاید سمت راست این گزینه را غیر فعال کنید و سپس پیغام نمایش داده شده را OK کنید .

Tap OK

در نهایت می توانید دستگاه را دوباره قفل کنید و این بار عملکرد سریع تر فیس آیدی را مشاهده کنید .

منبع howtogeek.


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *