چگونه یک اثر انگشت دیگر برای قفل تاچ آیدی آیفون یا آیپد تنظیم کنیم ؟

قفل تاچ آیدی آیفون

اپل قابلیت قفل تاچ آیدی Touch ID را برای اولین بار در سال 2013 و در آیفون 5S به کار گرفت. این ویژگی مهم این امکان را به کاربران می دهد که به جای استفاده از پسوورد یا الگوها ، با اسکن کردن انگشت ، قفل دستگاه یا سایر برنامه ها را بازگشایی کنند .


اپل از سال 2017 با معرفی آیفون X و حذف کردن دکمه دایره ای شکل هوم در این گوشی ، سیستم تشخیص چهره پیشرفته موسوم به Face ID را جایگزین قفل تاچ آیدی آیفون ها کرده است .با این حال هنوز هم بسیار از کاربران آیفون ها و آیپدها از سیستم قفل تاچ آیدی برخوردار هستند.

مطلب مرتبط : چگونه یک نفر دیگر را به سیستم تشخیص چهره آیفونX معرفی کنیم؟

شما ممکن است به هر دلیلی نتوانید از انگشت تعریف شده خود برای قفل تاچ آیدی استفاده کنید یا این که می خواهید این اجازه را افراد خانواده یا دوستان خود بدهید تا آنها هم بتوانند بدون وارد کردن پین و تنها با اسکن کردن انگشت خود وارد آیفون یا آیپد شما شوند و از آن بهره مند شوند .اپل برای رفع این مشکل این اجازه را به کاربران می دهد تا 5 انگشت مختلف را برای Touch ID تعریف کنند .برای این کار شما می توانید مطابق مراحل گفته شده در زیر عمل کنید .

1.وارد برنامه تنظیمات یا Settings در آیفون یا آیپد شوید و سپس روی گزینه Touch ID & Passcode ضربه بزنید .

 قفل تاچ آیدی آیفون

2.در پنجره باز شده کد مربوط به قفل دستگاه را وارد کنید .

 قفل تاچ آیدی آیفون

3.حالا روی گزینه Add a Fingerprint ضربه بزنید .

 قفل تاچ آیدی آیفون

4. انگشت خود را چند بار روی دکمه دایره وسط قرار دهید تا اثر انگشت شما اسکن شود.

 قفل تاچ آیدی آیفون

5. روی Continue ضربه بزنید و دوباره انگشت خود را برای اسکن اثرات محیطی آن چند بار روی دکمه قرار دهید .

6.حالا می توانید روی گزینه Fingerprint 2 وارد شوید و یک نام دلخواه را تعیین کنید .همچنین از این قسمت می توانید برای پاک کردن اثر انگشت تنظیم شده نیز استفاده کنید .

در پایان باید اضافه کنیم که استفاده از این روش برای اشتراک آیفون یا آیپد با دیگران امنیت بیشتری به نسبت دادن رمز عبور دستگاه به آنها خواهد داشت .همچنین شما می توانید هر زمان که خواستید باز شدن دستگاه با تاچ آیدی را غیر فعال کنید یا با پاک کردن اثر انگشت های دیگران اجازه دسترسی آنها به آیفون یا آیپد را لغو کنید .


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *