آموزش تست گوشی های سامسونگ با استفاده از کد مخفی #*0#*

تست گوشی های سامسونگ

گوشی های گلکسی سامسونگ دارای یک ویژگی مفید هستند که به شما این امکان را می دهد تا در زمان خرید یا هر موقع دیگری بتوانید عملکرد بخش های مختلفی مانند نمایشگر یا سنسورها را بررسی کنید تا مطمئن شوید 100 درصد کار می کنند .در ادامه این مقاله به آموزش تست گوشی های سامسونگ با استفاده از کد مخفی #*0#* خواهیم پرداخت .


گوشی های هوشمند علاوه بر ویژگی های مهمی مانند نمایشگرهای لمسی یا سنسورهای بیومتریک دارای مجموعه ای از سخت افزارهای پیشرفته می باشند که به دستگاه این امکان را می دهند تا محیط اطراف خود را حس کند.گوشی های سامسونگ به کمک یک کد مخفی و کم تر شناخته شده این امکان را به شما می دهند تا پیش از خرید دستگاه یا هر زمان که می خواهید ، به سادگی برخی از سخت افزارهای دستگاه را آزمایش کنید .

کد مخفی تست گوشی های سامسونگ

برای این کار باید با کد #*0#* را در صفحه شماره گیری گوشی وارد کنید و بدون این که نیازی به زدن دکمه سبز تماس باشد ، این منوی مخفی برای شما به صورت خودکار پس از گرفتن این شماره باز خواهد شد .البته ممکن است به هر دلیلی دستگاه شما از این قابلیت پشتیبانی نکند اما در بیشتر گوشی های سامسونگ این کد مخفی عمل خواهد کرد .بنابر این اگر این کد را شماره گیری کردید و هیچ چیزی نمایش داده نشد ، باید بدانید که این قابلیت در گوشی شما غیر فعال است .در ادامه می توانید با بخش های مختلف این منوی تست گوشی های سامسونگ آشنا شوید .

صفحه آبی ، قرمز و سبز

با انتخاب هر یک از این سه دکمه ( Red ‘Green , Blue ) ، طیف های رنگ قرمز ، سبز و آبی گوشی خود را بررسی می کنید و کیفیت نمایش هر یک از این سه رنگ اصلی را خواهید دید . برای بازگشت به صفحه اصلی منو هم می توانید به سادگی تنها یک ضربه روی صفحه بزنید .

گیرنده و لرزش

برای بررسی این که گیرنده دستگاه شما به درستی کار می کند یا خیر می توانید روی دکمه Receiver در این منو ضربه بزنید .سپس یک صفحه سفید رنگ همراه با صدای زنگ را خواهید دید که به معنی عملکرد صحیح گیرنده می باشد .برای خارج شدن از این صفحه دوبار روی دکمه بازگشت به عقب ضربه بزنید .

مطلب مرتبط : آموزش تغییر عملکرد دکمه اختصاصی بیکسبی در گوشی های پرچمدار سامسونگ

دکمه Vibration می تواند لرزش و قابلیت ویبره دستگاه را بررسی کند .وقتی این گزینه را انتخاب می کنید ، صفحه نمایش مشکی رنگ شده و یک لرزش ثابت در دستگاه ایجاد می شود .برای بازگشت به منوی اصلی می توانید یک بار روی صفحه نمایش ضربه بزنید .

Dimming

تست گوشی های سامسونگ

زمانی که روی این دکمه در منوی مخفی تست گوشی های سامسونگ ضربه بزنید ، صفحه نمایش به سه قسمت قرمز ، آبی و سبز رنگ تقسیم خواهد شد که هر قسمت از تیره به روشن متناوب خواهد بود .

Mega Cam

تست گوشی های سامسونگ

برای تست دوربین اصلی گوشی می توانید روی دکمه Mega Cam در این منوی مخفی ضربه بزنید .در این جا می توانید برای زوم کردن از دکمه افزایش و کاهش صدا بهره بگیرید و سپس روی دکه شات در پایین صفحه ضربه بزنید تا یک عکس بگیرید .باید توجه کنید که در این حالت به صورت پیش فرض فلش روشن و عکس نمونه گرفته شده در گالری گوشی ذخیره خواهد شد .برای بازگشت به منوی اصلی هم روی دکمه بازگشت ضربه بزنید .

سنسور

برای آزمایش حسگرهای مختلف گوشی یعنی سنسورهای شتاب سنج ، سنسور مجاورت ( proximity ) ، فشار سنج ( barometer ) سنسور نور ، ژیروسکوپ ، سنسور مغناطیسی ، HRM و اسکنر اثر انگشت می توانید از گزینه Sensor در این منو استفاده کنید که در ادامه به هر یک خواهیم پرداخت .

1.شتاب سنج یا Accelerometer

تست سنسور شتاب سنج گوشی های سامسونگ

سنسور شتاب سنج یکی از حسگرهای ضروری برای گوشی هوشمند می باشد که برای جهت یابی دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد .این سنسور در درجه اول شتاب خطی حرکات اندازه گیری می کند .برای بررسی این قابلیت روی دکمه Image Test ضربه بزنید تا انتقال از حالت دورنمای به پرتره را مشاهده کنید و یا می توانید با بالا و پایین بردن گوشی از نمودار نمایش داده شده ، عملکرد این سنسور را مشاهده کنید .

2.Proximity یا سنسور مجاورتی

این سنسور مقدار نزدیکی دستگاه شما را بررسی می کند که برای مثال وظیفه خاموش کردن صفحه نمایش در هنگام نزدیک شدن آن به گوش در زمان برقراری تماس را برعهده دارد تا از لمس های تصادفی جلوگیری کند .برای آزمایش این حسگر می توانید قسمت بالایی گوشی را در نزدیکی دستان خود قرار دهید تا اگر سنسور به درستی کار می کند باید رنگ صفحه نمایش سبز شود .

3. Barometer یا فشار سنج

تست گوشی های سامسونگ

این سنسور هم در درجه اول وظیفه ردیابی میزان ارتفاع را برعهده دارد و به دقیق تر شدن GPS کمک می کند .برای آزمایش عملکرد این سنسور به سادگی روی Barometer Selftest ضربه بزنید تا یک تست خودکار شروع شود و سریعا به شما اطلاع داده می شود که این حسگر کار می کند یا خیر

4.سنسور روشنایی یا Light Sensor

تست گوشی های سامسونگ

همانطور که از نام آن پیداست ، این سنسور وظیفه تشخیص نور محیط را دارد.برای شروع آزمایش روی گزینه Light Sensor ضربه بزنید و سپس گوشی خود را در معرض نور متفاوتی از محیط قرار دهید .در مرحله بعد سه سطح مختلف باید به ثبت برسد که که سطح 1 نور بسیار کم و سطح 3 نور بسیار روشن خواهد بود .

5.ژیروسکوپ ( Gyroscope )

تست سنسور ژیروسکوپ

ژیروسکوپ چرخش دستگاه را اندازه گیری می کند و در کنار شتاب سنج کار می کند تا تصویری کامل از حرکت کلی را به نمایش بگذارد .روش های مختلفی برای آزمایش ژیروسکوپ گوشی وجود دارد .در این جا می توانید روی Display یا Graph ضربه بزنید تا یک آزمایش دستی از عملکرد این سنسور داشته باشید .برای این منظور می توانید دستگاه را به دور خود بچرخانید و سپس نتایج را در به وسیله اعداد یا نمودار خطی مشاهده کنید .

6.سنسور مغناطیس ( Magnetic )

برای آزمایش این حسگر با استفاده از کد مخفی #*0#* می توانید روی گزینه Selftest ضربه بزنید و سپس نتیجه بر اساس دو گزینه passe ( درست ) و fail ( غلط ) به شما نمایش داده خواهد شد .اگر می خواهید به صورت دستی آن را تست کنید می توانید روی Power Noise Test ضربه بزنید و سپس یک آهنربا در نزدیکی دستگاه خود قرار دهید .

7.HRM

این گزینه در منوی مخفی تست گوشی های سامسونگ می تواند عملکرد مانیتور ضربان قلب گوشی هوشمند شما را آزمایش کند که به دو روش قابل انجام است .در قسمت مربوط به HRM روی دکمه Start ضربه بزنید و در صفحه HRM Test می توانید با قرار دادن انگشت روی سنسور ( اثرانگشت ) مانیتور ضربان قلب را مشاهده خواهید کرد .

8. سنسور اثرانگشت

تست سنسور اثر انگشت گوشی های سامسونگ

برای آزمایش سنسور اثر انگشت گوشی خود می توانید روی گزینه Normal Scan ضربه بزنید تا همه چیز به صورت خودکار انجام شود .همچنین از گزینه Sensor Information می توانید اطلاعات بیشتری راجع به فریمور یا نرم افزار این سنسور هم بدست بیاورید .

آزمایش لمس یا Touch

تست نمایشگر لمسی گوشی های سامسونگ

صفحه نمایش لمسی گوشی شما مهم ترین گزینه ای است که باید در این جا آن را تست کنید تا از عملکرد درست آن مطمئن شوید .بنابر این روی دکمه Touch در منوی اصلی ضربه بزنید تا تست صفحه لمسی شروع شود .در این جا صفحه نمایش به مربع های کوچک تقسم می شود که با لمس کردن هر یک می توانید از عملکرد صحیح آن قسمت اطمینان حاصل کنید .زمانی که مربع های سبز رنگ به شکل X در صفحه کامل شوند می توانید به مرحله قبل بازگردید .همچنین دکمه افزایش صدا هم می تواند شما را به منوی اصلی بازگرداند .

بیشتر بخوانید : 5 ویژگی مهم در رابط کاربری جدید گوشی های سامسونگ که شما باید بدانید

اسپیکر و خواب

با ضربه زدن روی دکمه Sleep می توانید عملکرد به خواب رفتن گوشی را بررسی کنید .زمانی که روی این دکمه ضربه می زنید دستگاه باید سریعا به حالت خواب برود .پس پایان دستگاه به صورت خودکار به حالت آماده باشد در می آید و به منوی اصلی بازگردانده می شوید .

برای تست صدای خروجی و بلندگوهای گوشی هم می توانید روی دکمه Speaker ضربه بزنید تا یک صدای نمونه برای شما پخش شود .برای خروج از آن هم دوبار روی گزینه Speaker ضربه بزنید .

Sub Key

از گوشی های گلکسی S8 یا بالاتر سامسونگ استفاده می کنید ، این گزینه می تواند دکمه های سخت افزاری دستگاه را به همراه دکمه مجازی هوم تست کند .با فشار دادن هر دکمه رنگ صفحه تغییر خواهد کرد تا بتوانید عملکرد صحیح آن را مشاهده کنید .برای رفتن به منوی اصلی هم روی گزینه Exit در وسط صفحه می توانید ضربه بزنید .

دوربین جلو

تست گوشی های سامسونگ

برای تست دوربین سلفی گوشی می توانید روی دکمه Front Cam در این منوی مخفی تست گوشی های سامسونگ ضربه بزنید .با این گزینه می توانید از دوربین جلو استفاده کنید و از خود عکس سلفی بگیرید .البته به خاطر داشته باشید که عکس هایی که در این جا به عنوان نمونه می گیرید در گالری گوشی ذخیره می شوند .برای خروج از این حالت هم روی دکمه بازگشت به عقب ضربه بزنید .

Gripsensor

تست گوشی های سامسونگ

برای تست سنسور گرفتن یا Gripsensor در گوشی های سامسونگ می توانید از این گزینه در منوی مخفی #*0#* استفاده کنید .زمانی که روی این دکمه ضربه بزنید از شما خواسته می شود تا گوشی را رها یا release کنید .اگر این دستورالعمل ها را به درستی اجرا کنید ، صفحه نمایش شما آبی رنگ خواهد شد که عبارت Working روی آن به معنای عملکرد صحیح این سنسور می باشد .برای بازگشت به منوی الی هم دوبار روی دکمه بازگشت به عقب ضربه بزنید .

LED & Low Frequency

دکمه LED در این منو می تواند عملکرد چراغ نوتیفیکیشن یا اعلان را بررسی کند .دکمه Low Frequency هم مربوط به تست هدفون و فرکانس پایین 100 ، 200 و 300 هرتز می باشد .با انتخاب هر یک از این فرکانس های پایین می توانید هدفون را به گوش خود نزدیک کنید تا صدای وزوز مربوط به عملکرد درست آن را بشنوید .

آزمون شبیه ساز بارکد

تست گوشی های سامسونگ

اگر می خواهید توانایی گوشی خود را برای خواندن بارکدها آزمایش کنید می توانید از گزینه Barcode Emulator Test در این جا استفاده کنید .با ضربه زدن روی این دکمه ، صفحه ای با بارکدهای مختلف به شما نشان داده می شود .با انتخاب هر کدام می توانید بارکد را اسکن کنید تا از خواندن آن به درستی مطمئن شوید .

Hall IC, MST & MLC

سنسور هال آی سی می توانند بخش مغناطیسی را تشخیص دهند و در درجه اول برای تشخیص کاورهای مغناطیسی مورد استفاده قرار می گیرد تا هنگامی که یک آهنربا در قسمت جلوی گوشی را لمس کرد ، به طور خودکار گوشی را در حالت Sleep یا خواب قرار دهد .این سنسور هنگام استفاده از خدمات پرداختی مانند سامسونگ Pay ضروری است. از طرف دیگر ، MLC فناوری است که در سنسورهای اثر انگشت استفاده می شود.

تست دوربین آیریس

آ

آخرین گزینه هم در این جا مربوط به دکمه Iris Camera Test می باشد که دوربین مادون قرمز برای بازگشایی قفل دستگاه را بررسی می کند .با ضربه روی این گزینه یک دوربین عنبیه برای شما ترسیم می شود که می توانید چشمان خود را با آن هماهنگ کنید .پس از آزمایش موفق این گزینه ، به صورت خودکار به منوی اصلی باز گردانده می شوید .

در پایان می توانید برای خروج از این منوی مخفی ، دوباره روی دکمه بازگشت به عقب ضربه بزنید تا به صفحه شماره گیری گوشی بازگردانده شوید .

منبع android.gadgethacks


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *