سونی کنترلر پلی استیشن 5 را با نام DualSense رونمایی کرد

کنترلر دوآل سنس

سونی در حالی از کنترلر پلی استیشن 5 رونمایی کرده که هنوز طراحی و جزئیات زیادی در مورد خود کنسول فاش نکرده است .کنترلر DualSense در حالی جایگزین کنترلر محبوب DualShock 4 خواهد شد که بیشترین تغییر را در تاریخ 25 ساله کنسول های پلی استیشن به خود دیده است .


سونی می‌گوید که هدف آن‌ها در طراحی کنترلر پلی استیشن 5، بکارگیری قابلیت‌های مختلف برای ارایه‌ی حس‌های متفاوت به هنگام بازی کردن بوده است؛ طوری که دسته‌ی پلی‌استیشن 5 در کنار تکنولوژی صدای سه‌بعدی این کنسول ، قرار است تجربه‌ای متفاوت از بازی کردن را به کاربران ارائه دهد .

کنترلر دوآل سنس جدید علاوه بر ظاهر جدید که گردتر و بزرگتر از گذشته شده است ، تغییرات زیادی در داخل دارد. لرزش های لمسی ( haptic feedback ) که از قبل گفته شده بود جایگزین رامبل یا موتورهای مکانیکی بزرگ در کنترلر قبلی خواهد شد. این دسته تعدادی چیپ در بدنه‌ی خود دارد که با توجه به اتفاقی که در بازی می‌افتد، می‌توانند با دقت بسیاری لرزش‌های مختلفی را تولید کنند. برای مثال، هنگامی که یک خودرو را در جاده‌ای سخت حرکت می‌دهید، فشار آرام خودرو روی گل و لای را حس می‌کنید.

کنترلر پلی استیشن 5

“ماشه های تطبیقی” یا همان کلیدهای L2 و R2 جدید می توانند درجه فشار متفاوتی در قسمت های مختلف بازی داشته باشند. برای مثال هنگامی که در یک بازی کمانی را می‌کشید، ماشه سفت‌تر از حالت معمول خواهد بود .همچنین برای اولین بار یک میکروفون یکپارچه برای این کنترلر سونی به همراه یک درگاه USB-C طراحی شده است .

مطلب مرتبط » سونی تاکنون 100 میلیون دستگاه پلی استیشن 4 فروخته است

در این کنترلر پلی استیشن 5 دکمه Share نیز به دکمه “create” تغییر نام داده شده است که “راه های جدیدی را به کاربران برای به اشتراک گذاشتن بازی های حماسی خود با جهان” ارائه می دهد.البته سونی قول داده است که جزئیات بیشتری برای این در زمان عرضه معرفی کند .

کنترلر پلی استیشن 5

برخی از دکمه های DualSense نسبت به نسخه قدیمی DualShock 4 تغییرات جزئی تری خواهند داشت .به عنوان مثال دکمه PlayStation در شکل واقعی آرم PS طراحی شده است ، در حالی که ماشه ها طراحی زاویه ای بیشتری نسبت به کنترل کننده های گذشته سونی دارند .

سایر ویژگی های کنترلر DualShock 4 مانند صفحه لمسی مرکزی و نوار نور همچنان در این نسل جدید هم وجود دارند .البته این نوار از قسمت بالای پشت کنترلر به قسمت چپ و راست پد لمسی منتقل شده است.اطلاعات بیشتر در مورد کنترلر جدید دوآل سنس سونی از جمله قیمت و نسخه های رنگی دیگر احتمالا در زمان معرفی خود کنسول که پاییز 2020 اعلام شده ، منتشر خواهد شد .گفتنی است که کنترلر قبلی DualShock 4 در زمان عرضه اولیه 60 دلار قیمت داشت .

منبع theverge


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *