گوشی سامسونگ با دوربین جلوی زیر نمایشگر سال آینده معرفی می شود

گوشی تمام صفحه سامسونگ

در حال حاضر گوشی های هوشمند جدید شامل یک بریدگی یا حفره برای دوربین سلفی می باشند که بدون شک این طراحی پایان کار نیست و به نظر می رسد دوربین جلوی زیر نمایشگر می تواند پایان دهنده این داستان باشد .


هم اکنون تولیدکنندگان مختلفی در حال کار کردن بر روی این نوع نمایشگرها و دوربین ها می باشند و اخیرا شرکت های چینی oppo و شیائومی نمونه هایی از این نوع گوشی های کاملا تمام صفحه را نشان داده اند که انتظار می رود در آینده ای نزدیک به طور رسمی معرفی شوند .

سامسونگ به عنوان یک بازیگر مهم در این صنعت ،مدت هاست که کار تحقیق و توسعه بر روی این نوع نمایشگرها را شروع کرده است و مطابق گزارش های اخیر تلاش این شرکت برای رسیدن به فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر در نهایت نتیجه بخش بوده و از اوایل این ماه تولید انبوه آن آغاز خواهد شد .

دوربین جلوی  گلکسی نوت 10

اگر تمام قسمت های این محصول به خوبی به جلو پیش بروند ، سامسونگ قصد دارد 30 هزار واحد از آن را در ماه برای گوشی هوشمندی که سال آینده قرار است به بازار عرضه شود ، تولید کند .بنابراین انتظار نمی رود که که این نوع دوربین سلفی زیر نمایشگر برای گلکسی S11 استفاده شود و ممکن است برای نسل دوم گوشی تاشوی گلکسی فولد شاهد استفاده از آن باشیم .

مطلب مرتبط » شرکت Oppo از اولین دوربین سلفی زیر نمایشگر دنیا رونمایی کرد

سامسونگ هنوز هم برای تولید دوربین های جلوی زیر صفحه نمایشگر با چالش های تکنولوژیکی مواجه می باشد .با وجود شفاف بودن پنل های OLED ، هنوز نوری که به سنسور دوربین می رسد ، باعث کاهش کیفیت تصویر می شود ، بنابراین ، کره ای ها تلاش می کنند تا این مسئله را برطرف کنند .

بدین منظور آنها اول باید اطمینان حاصل کنند که پنل OLED تا حد امکان شفاف است و دوم در حال ایجاد الگوریتم نرم افزاری مهمی می باشند که اعوجاج یا انحراف را به حداقل برساند .در نهایت باید گفت که هنوز راه طولانی مانده تا تولیدکنندگان بتوانند گوشی هایی کاملا تمام صفحه و بدون هیچ بریدگی یا حفره ای برای دوربین جلو را عرضه کنند .

منبع gsmarena


پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *