10 دلیل کند شارژ شدن باتری گوشی اندرویدی و روش های برطرف کردن این مشکلات

کند شارژ شدن باتری گوشی

تقریبا همه ی ما نیاز داریم که روزانه باتری گوشی هوشمند خود را شارژ کنیم و با وجود تکنولوژی های شارژ سریع همچنان زمان نسبتا زیادی باید گوشی را به برق متصل کنیم .گاهی اوقات احساس می کنیم که زمان شارژ شدن باتری به نسبت گذشته بیشتر شده است که در این مواقع باید نسبت به شناسایی و حل مشکل اقدام کنیم .در ادامه این مقاله همراه پایلوت باشید تا شما را با 10 دلیل کند شارژ شدن باتری گوشی اندرویدی آشنا کنیم .


1.کابل شارژر شما خراب می باشد

اگر احساس می کنید که شارژ شدن باتری گوشی شما آهسته تر از گذشته شده است ، همیشه اولین قدم بررسی کابل شارژر می باشد .کابل های USB در طول زمان با خراشیدگی و خم شدن های زیادی رو به رو می شوند و این کابل ها به نسبت پورت دستگاه شما از مقاومت کم تری برخوردار هستند .

USB-C connector black and orange cables

به طور کلی 90 درصد مشکلات مربوط به کند شارژ شدن باتری گوشی ها مربوط به خرابی کابل شارژرها می باشد و بر همین اساس می باشد که تولید کنندگان امکان جدا کردن کابل از آداپتور را فراهم می کنند تا امکان تعویض آسان و کم هزینه تر آنها برای کاربران فراهم باشد .بنابر این برای رفع مشکل اولین قدم این است که کابل شارژر گوشی خود را تعویض کنید .

2.منبع قدرت شما ضعیف می باشد

بهترین منبع برای شارژ شدن باتری گوشی ، برق خانگی و اتصال دیواری شارژر می باشد .شما ممکن است عادت داشته باشید که گوشی را برای شارژ کردن به کامپیوتر یا دستگاه های دیگر متصل کنید که در این روش باتری شما بسیار کندتر از حالت اتصال به پریز دیواری برق خواهد بود .همچنین شارژ بی سیم معکوس که امروزه ویژگی جذابی برای گوشی های اندرویدی به شمار می رود هم از سرعت شارژ آهسته ای برخوردار می باشند .

کند شارژ شدن باتری گوشی

بنابر این بهترین منبع برای شارژ باتری گوشی همان پریز اختصاصی برق دیواری خانه شما می باشد .اگر شما در این نوع اتصال هم احساس می کنید که باتری به آرامی شارژ می شود باید گفت که احتمالا سیم کشی برق خانه شما دچار مشکل می باشد به خصوص اگر ساختمان شما قدیمی می باشد .

3.آداپتور بدی دارید

دلایل کند شارژ شدن باتری گوشی

آداپتور یا دستگاهی که به دیوار وصل می کنید ممکن است از یک جریان انحرافی برخوردار باشد که فرآیند شارژ باتری را کند کند .آداپتور کمک می کند تا آسیبی به گوشی شما در زمان اتصال به برق وارد نشود .بنابر این تعویض آداپتور می تواند برای شناسایی مشکل کند شارژ شدن باتری گوشی اندرویدی مفید باشد و با یک آداپتور جدید سرعت کامل شارژ باتری را می توانید دوباره بدست بیاورید .

4.گوشی شما قدیمی شده است

گوشی های هوشمند مدرن و جدید دارای پردازنده هایی هستند که از شارژ سریع پشتیبانی می کنند و برخی از آنها از قابلیت های توربو شارژ نیز بهره می برند.هم اکنون گوشی هایی با شارژ سریع 18 یا 20 واتی در بازار بسیار می باشند که می توانند در عرض 30 دقیقه باتری شما را تا 50 درصد شارژ کنند .

مطلب مرتبط : تکنولوژی شارژ سریع 120 واتی vivo می تواند باتری گوشی را در 13 دقیقه پر کند

بنابر این اگر گوشی شما قدیمی می باشد برای بدست آوردن یک زمان کم تر برای شارژ باتری چاره ای جز خریدن یک گوشی جدید که از شارژ سریع پشتیبانی کند ،نخواهید داشت .البته اگر شما گوشی جدیدی با سخت افزارهای مدرنی دارید که دچار مشکل کند شارژ شدن باتری شده است این می تواند ناراحت کننده باشد .

5.باتری خوبی ندارید

گوشی های اندرویدی از باتری های متفاوت و ساخته شده توسط شرکت های متفاوتی برخوردار هستند و اگر شما باتری اصلی گوشی را تعویض کرده باشید احتمال این که کند شدن شارژ از باتری جدید شما باشد ، وجود دارد .بنابر این بهتر است در اینترنت جست و جو کنید و ببینید که می توانید از باتری اصلی استفاده کنید یا خیر.

کند شارژ شدن باتری گوشی

در هر صورت تعویض باتری در گوشی های امروزی مشکل و پیچیده خواهد بود و اگر سلول های start در باتری مرده باشند ناچار به تعویض باتری هستید که برای این کار حتما باید به یک مرکز تخصصی تعمیرات گوشی مراجعه کنید .

6.در زمان شارژ باتری از گوشی استفاده می کنید

بسیاری از ما عادت داریم که همزمان با شارژ شدن باتری از گوشی استفاده می کنیم و در این صورت نور زیاد صفحه و تماشای فیلم باعث از دست رفتن مقدار زیادی انرژی و کند شدن روند پر شدن باتری دستگاه خواهد شد .در نتیجه برای این که باتری را در کم ترین زمان ممکن شارژ کنید بهتر است دستگاه را بدون استفاده و در حالت بیدار به برق متصل کنید .

7.برنامه هایی که در پس زمینه اجرا می شوند باتری شما را تخلیه می کنند

اگرچه صفحه نمایش شما بیشترین نقش را در مصرف و تخلیه شارژ باتری بازی می کند اما ممکن است تعدادی از برنامه های آب زیر کاه باشند و در پس زمینه اجرا شوند که به طور دائم در حال تخلیه باتری گوشی خواهند بود و موجب کند شدن شارژ دهی به گوشی شما می شوند .این مورد همچنین باعث تمام شدن سریع شارژ گوشی شما نیز می شود .

کند شارژ شدن باتری گوشی

اکثر برنامه های اندرویدی به صورت خودکار بوت می شوند یا این که پس از باز شدن سریعا در پس زمینه اجرا می شوند .این مشکل هم اکنون برای بسیاری از کاربران اندروید وجود دارد با این حال در نسخه های جدید این موضوع بهتر و بهتر می شود و مدیریت منابع کارآمد تر می شود .وجود یک تا دو مورد از این برنامه ها می تواند باعث کاهش عملکرد دستگاه و باتری شوند .

بیشتر بخوانید : آموزش شناسایی و حذف برنامه های مخرب در گوشی های اندرویدی

ساده ترین کاری که برای رفع این مشکل می توانید انجام دهید این است که از یک برنامه task manager خوب بر روی گوشی خود استفاده کنید تا با بررسی آن متوجه شوید که کدام برنامه ها هستند که منابع زیادی را از سخت افزار و باتری شما اشغال می کنند تا در صورت نیاز نسبت به حذف آن ها اقدام کنید .

8.پورت USB شما مسدود شده است

Related image

گوشی شما در طول روز در جیب شما یا کیف و مکان های دیگری قرار دارد که در معرض گرد و غبار و ذرات دیگری قرار می گیرد و طبیعی است که خروجی شارژر شما جایی باشد که بیشترین گرد و خاک و دیگر ذرات در آن جا قرار بگیرند .در نتیجه این ذرات می توانند باعث مسدود شدن یا ضعیف شدن جریان شارژ باتری شوند .

9.پورت USB دچار مشکل شده است

اگر با مشکل کند شارژ شدن باتری گوشی اندرویدی مواجه شده اید ، این احتمال وجود دارد که خروجی USB شما دچار آسیب شده باشد و پین های داخل آن شکسته یا خم شده باشند .در این مواقع تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که گوشی خود را به یک تعمیرگاه خوب ببرید تا پورت USB را تعویض کند .

10.پورت USB دچار زنگ زدگی شده است

Samsung Galaxy A50 USB C port

در نهایت این امکان وجود دارد که پورت USB گوشی های اندرویدی در طول زمان و با قرار گرفتن در معرض رطوبت یا خیس شدن دچار پوسیدگی و زنگ زدگی شوند و نتوانند همانند گذشته جریان شارژ یا داده را انتقال دهند .بنابر این در این مورد هم باید به یک تعمیرکار حرفه ای گوشی مراجعه کنید تا نسبت به تعویض پورت اقدام کند .با این حال اگر خودتان می توانید از پس باز کردن قطعات گوشی و پورت بر بیایید ، می توانید بسیاری از مشکلات مربوط به زنگ زدگی را می توانید به وسیله سرکه و مالش دادن با الکل برطرف خواهد شد .

در پایان امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد و همچنین شما می توانید تجربیات و نظرات خود را در مورد این موضوع و یا سایر موضوعات با ما و دیگر کاربران از طریق دیدگاه ها به اشتراک بگذارید .

منبع androidauthority


Slider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *