10 ویژگی برتر گلکسی S10 که تجربه کار کردن با این گوشی هوشمند را بهبود خواهد داد

گلکسی S10

گوشی های پرچمدار گلکسی اس 10 علاوه بر نوآوی های جدید و شناخته شده ای مانند شارژ بی سیم معکوس ، اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر اولتراسونیک ، دوربین اولتراواید و غیره ، دارای ویژگی ها و قابلیت های کم تر شناخته شده ای نیز می باشند .در ادامه این مقاله 10 ویژگی برتر گلکسی S10 که تجربه کار کردن با این گوشی هوشمند را بهبود خواهد داد ، را به شما معرفی خواهیم کرد .


1.راه اندازی برنامه های مورد علاقه با استفاده از اسکنر اثر انگشت

اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر در گلکسی S10 (و S10 پلاس) از تکنولوژی Anti-Spoofing FIDO Alliance برخوردار می باشد که می تواند علاوه بر این که امنیت بالایی برای قفل گوشی ایجاد کند ، برای راه اندازی سریع و ایمن برنامه های مورد علاقه هم به کار گرفته شود .

گلکسی S10

با استفاده از این ویژگی پیشرفته ، شما می توانید برنامه های مورد علاقه خود را با متصل کردن به اسکنر اثر انگشت ، ایمن و مطمئن کنید .برای استفاده از این قابلیت باید انگشت خود را روی اسکنر نگه دارید و سپس با فعال شدن میانبرهای مربوط به اپلیکیشن ها ، با کشیدن انگشت به سمت آنها ، برنامه مورد نیاز خود را باز کنید .

2.هوشمندی بیشتر با قابلیت Bixby Routines

تصور کنید صبح به محض این که وارد ماشین خود شدید ، موزیک مورد علاقه شما به صورت خودکار پخش شود و دستورات صوتی برای بیکسبی فعال می شود و شما می توانید همه چیز را بدون این که دکمه ای را لمس یا فشار دهید ، کنترل کنید .یا زمانی که وارد محل کار می شوید ، گوشی شما به صورت خودکار در حالت بی صدا قرار می گیرد و اینترنت شما قطع خواهد شد .به همین صورت همان طور که روز شما سپری می شود ، دستیار دیجیتالی هم از طریق تنظیمات از پیش تعیین شده برای شما عمل خواهد کرد .

گلکسی S10

شما می توانید تنظیمات بسیاری را برای Bixby Routines تعیین کنید تا این تنظیمات در طول روز به صورت خودکار برای شما اعمال شوند .برای دسترسی به این قابلیت در گلکسی S10 می توانید از قسمت Settings وارد صفحه Advanced features شوید و سپس روی گزینه Bixby Routines ضربه بزنید و تنظیمات دلخواه را برای موقعیت های متفاوت مانند خانه ، کار یا پیاده روی و غیره ایجاد کنید .

3.کار کردن با گوشی با یک دست

همه ی ما ممکن است در موقعیت هایی قرار بگیریم که نتوانیم از هر دو دست خود برای کار کردن با گوشی استفاده کنیم برای مثال تصور کنید که در واگن مترو ایستاده اید و نیاز دارید که با یکدست تعادل خود را حفظ کنید و همزمان با گوشی هم کار کنید .قابلیت One-handed Mode یا حالت یکدستی چیز جدیدی در گلکسی اس 10 نیست اما این ویژگی کاربردی در این گوشی ها بهبود پیدا کرده اند .

تنظیمات فعال کردن حالت یک دستی

شما می توانید در گوشی های گلکسی S10 با کشیدن سریع انگشت از گوشه صفحه نمایش ( در صورتی که شما از تنظیمات ژست های حرکتی به جای دکمه های ناوبری استفاده کرده باشید ) و یا با سه بار ضربه زدن روی صفحه اصلی این حالت را فعال کنید .در این حالت یک نسخه مینیاتوری از صفحه نمایش در اختیار شما قرار می گیرد که حتی می توانید به نوار نوتیفیکیشن ها هم در قسمت بالای این صفحه نمایش دسترسی داشته باشید .

مطلب مرتبط : قابلیت ها و ویژگی های مخفی در گوشی های گلکسی S10 که باید بدانید

4.بهره گیری از ژست های حرکتی به جای دکمه های ناوبری

در گوشی های گلکسی اس 10 می توانید برای بهره گیری بهتر از صفحه نمایش آمولد ، نوار ناوبری پایین صفحه که از دکمه های سنتی بازگشت به عقب ، خانه و برنامه های اخیر برخوردار می باشد ، را حذف کنید و به جای آن از ژست های حرکتی یا Gesture Controls استفاده کنید .

با فعال کردن این حالت می توانید سه خط باریک خاکستری رنگ را به جای دکمه های ناوبری مشاهده کنید تا از اشتباه کردن شما در استفاده از ژست های حرکتی برای جا به جا شدن از صفحات مختلف جلوگیری کند .برای فعال کردن این حالت به مسیر نشان داده شدن در تصویر بالا بروید .

5.یک وقفه کوتاه مدت با استفاده از قابلیت Temporary Mute

در روزگاری که مزاحمت ها و تماس های اسپم روز به روز در حال گسترش پیدا کردن هستند ، کاربران بیشتر از پیش از قابلیت Do not disturb یا مزاحم نشوید در گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند .در این حالت تمام تماس ها ، اعلانات و رسانه ها قطع خواهند شد (مگر این که از قبل معافیت هایی را تنظیم کرده باشید ) و ممکن است در این حالت دیگر شما متوجه تماس ها و اعلانات ارسال شده نشوید .

ویژگی Temporary mute در گوشی های گلکسی S10 این امکان را به کاربران می دهد تا زمان مشخصی را برای خاموش شدن هر گونه صدا و هشداری را تعیین کنند تا پس از آن به صورت خودکار همه چیز به حالت قبل برگردانده شود تا شما هیچ اعلان و تماس مهمی را از دست ندهید .

6.صرفه جویی در باتری با ویژگی Adaptive Power Saving

ویژگی باتری تطبیق پذیر در گوشی های گلکسی اس 10 می تواند به صرفه جویی در مصرف باتری شما کمک بکند بدون این که نیازی به متوقف کردن کار با گوشی باشد .تکنولوژی هوش مصنوعی سامسونگ در حالت Adaptive power saving الگوهای استفاده شما از گوشی را بررسی می کند و برنامه هایی که شما به طور دائم آن ها را اجرا می کنید را در حالت آماده قرار می دهد بدون این که منابع باتری شما را در پس زمینه مصرف کنند .

7.اجازه بدهید شات های پیشنهادی به ثبت تصاویر بهتر کمک کند

قابلیت Shot suggestion یا شات پیشنهادی به کمک تکنولوژی یادگیری ماشینی و تجزیه و تحلیل بیش از 100 میلیون عکس گرفته شده ، به شما کمک می کند تا عکس هایی همانند یک عکاس حرفه ای را ثبت کنید .زمانی که شما این ویژگی را فعال می کنید یک خط عمودی سفید رنگ در زمان عکس برداری روی صفحه نشان داده خواهد شد که این خط زمانی که زرد رنگ می شود به معنای این است که زاویه عکس در این حالت بهتر و مناسب می باشد .

گلکسی S10

پیشنهاد شات زمانی ایده ال خواهد بود که شما می خواهید از یک نفر یا یک چیز در میان روشنایی بسیار عکس برداری کنید به خصوص برای عکس هایی که در طبیعت یا از یک منظره می خواهید بگیرید و به شما کمک می کند تا تناسب بین خودتان و موقعیت را درست انتخاب کنید .

8.حالت شبکه ای یا Grid Lines در دوربین

با فعال کردن حالت شبکه ای یا Grid Lines در برنامه دوربین گلکسی S10 شما می توانید از خطوط ترسیم شده برای ایجاد یک زاویه کاملا صاف از سوژه مورد نظر استفاده کنید .همچنین در این حالت یک دایره زرد رنگ در مرکز صفحه قرار خواهد گرفت که شما را برای ثبت عکس های کاملا مسطح کمک خواهد کرد .برای فعال کردن این حالت روی آیکن چرخ دنده تنظیمات در برنامه دوربین ضربه بزنید و سپس گزینه Grid Lines را فعال کنید .

مطلب مرتبط : ویژگی Night mode به برنامه دوربین گوشی های گلکسی اس 10 اضافه شد

9.ویرایش خودکار عکس با قابلیت Style

آیا می دانستید که به کمک هوش مصنوعی می توانید تصاویر خود را به صورت خودکار ویرایش کنید ؟ویژگی جدید با نام Style برای اولین بار در گوشی های گلکسی اس 10 به کار گرفته شده است که از قابلیت یادگیری عمیق GAN برای تجزیه و تحلیل هوشمندانه عکس های شما استفاده می کند و کمک می کند تا سوژه اصلی عکس از پس زمینه جدا شود و علاوه بر این امکان استفاده از افکت های مختلفی را هم به شما می دهد .

گلکسی S10

برای استفاده از ویژگی Style می توانید در برنامه Gallery هر تصویری را که می خواهید ویرایش کنید را انتخاب کنید . روی آیکن مداد در پایین صفحه ضربه بزنید و سپس منوی گزینه های بیشتر یا more options را باز کنید و در نهایت گزینه Style را انتخاب کنید .در حال حاضر قابلیت هوش مصنوعی می تواند جلوه هایی مختص برای عکس شما را ایجاد کند .

10.با قابلیت Mini Motion AR Emoji خودتان را به شخصیت کارتونی تبدیل کنید

Related image

AR Emoji چیز جدیدی در گلکسی اس 10 نیست اما ویژگی جدید Mini Motion در این گوشی های می تواند تجربه پیشرفته تری از این ایموجی های واقعیت افزوده را برای شما به ارمغان بیاورد .این ویژگی از تکنولوژی پیشرفته ای برای ردیابی حرکات بدن کاربر استفاده می کند و می تواند کوچک ترین تغییرات صورت شما را تشخیص دهد . با طراحی شخصیت های پیشرفته و حرکات و اصطلاحات طبیعی ،آواتار شما می تواند هر کاری را که شما انجام می دهید را انجام دهد .

منبع samsung


Slider

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *