6 کاری که برای افزایش عمر باتری آیفون می توانید انجام دهید

کاهش مصرف باتری آیفون

اپل در آیفون های سری 11 از باتری های بزرگتری به نسبت آیفون های قبلی استفاده کرده است که به میزان قابل ملاحظه ای به افزایش عمر باتری این دستگاه ها کمک می کند .با این حال هنوز هم ممکن است شما در مواقعی که به شدت به گوشی خود نیاز دارید ، کمبود شارژ باتری باعث به وجود آمدن نگرانی و مشکلاتی شود .


زمانی که شارژ باتری آیفون شما در حال تمام شدن است و شما امکان متصل کردن آن به برق را ندارید ، باید بدانید که نمی توانید هر کاری با آیفون خود انجام دهید و به نوعی باید استفاده از آن را جیره بندی کنید .پس بهتر است از تماشای ویدیو ، بازی کردن ، پرهیز کنید و به جای تماس های صوتی از پیامک استفاده کنید و از راه کارهایی مانند موارد زیر استفاده کنید .

1. از حالت کم مصرف یا Low Power Mode استفاده کنید

اولین کاری که باید برای کاهش مصرف باتری آیفون خود انجام دهید ، روشن کردن حالت Low Power Mode یا کم مصرف می باشد .در این حالت از اجرای برنامه های غیر ضروری در پس زمینه جلوگیری می شود و کمی صفحه نمایش کم رنگ تر خواهد شد تا منابع کم تری از دستگاه استفاده شوند .برای فعال کردن دستی این حالت می توانید نوار کنترل سنتر را از گوشه سمت راست بالای صفحه ( یا از پایین ) به پایین بکشید و سپس روی آیکن باتری ضربه بزنید .

فعال کردن حالت کم مصرف برای افزایش عمر باتری آیفون

اگر این گزینه را در مرکز کنترل نمی بینید ، باید به قسمت Control Center در برنامه تنظیمات بروید و این گزینه را اضافه کنید. همچنین برای فعال کردن این حالت می توانید به مسیر Low Power Mode < Battery< Settings بروید و تنظیمات بیشتری را هم برای این حالت ایجاد کنید .

2.از حالت تاریک یا Dark Mode استفاده کنید

هنگامی که از آیفون خود استفاده می کنید ، ویژگی True Tone رنگ ها را روی صفحه نمایش مطابق با نور محیط تنظیم و تغییر می دهد که این به معنای این است که زمانی که شما در مکان های روشن تر از گوشی خود استفاده می کنید ، شارژ باتری بیشتری برای صفحه نمایش مصرف می شود .

فعال کردن حالت تاریک برای افزایش عمر باتری آیفون

آزمایش های اخیر نشان می دهد استفاده از تم مشکی یا Dark Mode به جای حالت روشن ،باعث کاهش چشم گیری در مصرف شارژ باتری به خصوص در آیفون هایی که از نمایشگرهای اولد برخوردار هستند ، می شود .برای فعال کردن این حالت راحت ترین کار این است که در منوی کنترل سنتر ،انگشت خود را روی آیکون نور صفحه فشار دهید و سپس گزینه Dark Mode را روشن کنید .

مطلب مرتبط » حالت تاریک iOS 13 به نسبت حالت روشن تا 30 درصد مصرف باتری را کاهش می دهد

راه کار دیگر این است که با مراجعه به قسمت Display & Brightness در برنامه تنظیمات آیفون ، سطح روشنایی خودکار و True Tone را خاموش کنید تا در مصرف باتری صرفه جویی شود .

3.خدمات موقعیت مکانی برنامه ها را متوقف کنید

بسیاری از برنامه ها هستند که برای کار کردن ، موقعیت مکانی شما را ردیابی می کنند .نکته این است که فعال شدن GPS و برداشت داده های مکانی ، باعث مصرف بیشتر انرژی و در نتیجه تخلیه سریع تر شارژ باتری می شود .بنابر این یکی از کارهای دیگری که می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون انجام دهید ، خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی برنامه ها است .

خاموش کردن خدمات موقعیت مکانی برای افزایش عمر باتری آیفون

به این منظور وارد برنامه Settings شوید و سپس روی گزینه Privacy ضربه بزنید .در این صفحه می توانید گزینه Location Services را غیرفعال کنید .همچنین می توانید بررسی کنید که کدام اپلیکیشن ها در حال حاضر از خدمات موقعیت مکانی استفاده می کنند .

4.پس زمینه های زنده و حرکات را خاموش کنید

به طور معمول با فعال شدن حالت کم مصرف ، باید هر دو گزینه به طور خودکار غیرفعال شده باشند اما برای این که مطمئن شوید این دو ویژگی باعث مصرف بیشتر شارژ باتری آیفون شما نمی شوند ،می توانید مطابق زیر عمل کنید .

خاموش کردن حرکات برای افزایش عمر باتری آیفون

برای خاموش کردن حرکات یا Motion به مسیر Motion<Accessibility<Settings بروید و در این جا گزینه Reduce Motion ( کاهش حرکات ) را روشن کنید .همچنین برای حذف کردن پس زمینه زنده هم می توانید به Wallpaper در برنامه تنظیمات آیفون بروید و یک تصویر پس زمینه ساده را انتخاب کنید .

5.Hey Siri را غیرفعال کنید

هنگامی که شما دستیار صوتی سیری را روشن می کنید ( حتی به صورت اتفاقی ) این باعث می شود که برنامه از مقداری انرژی برای بیدار شدن استفاده کند تا به دستورات شما گوش دهد و برای پاسخ دهی با سرورهای سیری مشورت کند .بنابر این می توانید با غیرفعال کردن فرمان Hey Siri کمی به افزایش عمر باتری آیفون خود کمک کنید .

غیرفعال کردن Hey Siri

برای این منظور وارد برنامه تنظیمات شوید و سپس گزینه General را انتخاب کنید .در این صفحه روی گزینه Siri ضربه بزنید و سپس فرمان Hey Siri را خاموش کنید .با این کار شما هنوز هم می توانید با ضربه زدن روی دکمه وسط یا دکمه کناری آیفون خود ، دستیار صوتی را احضار کنید .

6.وای فای و بلوتوث را خاموش کنید

اگر شما به اینترنت وای فای یا بلوتوث خود احتیاج دارید شاید این توصیه کاربردی نداشته باشد اما در غیر این صورت اگر این دو را خاموش کنید به کاهش مصرف باتری دستگاه خود کمک کرده اید .برای غیر فعال کردن این دو به راحتی می توانید از منوی کنترل سنتر استفاده کنید .همچنین می توانید با فعال کردن حال هواپیما ، هر دو ویژگی را با هم خاموش کنید یا اگر به یکی از آنها نیاز دارید ، می توانید جداگانه آن را فعال کنید

7.برنامه های پر مصرف را شناسایی کنید

بدون شک همه ی ما به برخی از برنامه اعتیاد بیشتری داریم و این در حالی است که برخی از برنامه ها نسبت به دیگر برنامه ها انرژی بیشتری را مصرف می کنند .شما می توانید با مراجعه به صفحه Battery در برنامه تنظیمات آیفون یا آیپد خود ، مقدار مصرف انرژی هر یک از برنامه ها را زیر عنوان Battery Usage مشاهده کنید .

شناسایی برنامه های پرمصرف در آیفون

با شناسایی برنامه های پرمصرف می توانید هر زمان که شارژ باتری رو به اتمام است ، از باز کردن آن برنامه ها پرهیز کنید .

بیشتر بخوانید » قابلیت شارژ بهینه در iOS 13 چیست و چگونه آن را فعال یا غیرفعال کنیم ؟

علاوه بر این راهکارها ، شما می توانید با خریداری یک کیس باتری اضافه یا استفاده از یک باتری قابل حمل ( برند mophie در آمریکا محبوب است ) تا حد بالایی مشکل کمبود باتری را برای خودتان برطرف کنید .

منبع computerworld


Slider

جدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *