آموزش ایجاد و دریافت تماس با رایانه ویندوز 10 برای گوشی های اندروید

مایکروسافت Your Phone برنامه ای است که امکان برقراری و دریافت تماس با رایانه ویندوز 10 را فراهم کرده است .اگرچه نسخه iOS این برنامه هم وجود دارد اما به دلیل ملاحظات امنیتی سختگیرانه اپل امکان انجام این کار با آیفون ها وجود ندارد و شما تنها با گوشی های اندروید می توانید از این ویژگی استفاده کنید .


شما می توانید به کمک برنامه مایکروسافت Your Phone برخی از کارهای اساسی روی گوشی خود را با رایانه ویندوز انجام دهید ، بدون این که نیازی به لمس گوشی باشد .از بین همه این ویژگی ها ، برقراری و دریافت تماس بسیار مفید است ، خصوصاً اگر زمان زیادی از روز در حال کار کردن با کامپیوتر ویندوزی خود هستید .

برای برقراری و دریافت تماس با گوشی اندروید در ویندوز 10 نیاز به شرایط و امکاناتی است : اول این که رایانه شما باید به ویندوز 10 نسخه 1903 یا بالاتر مجهز باشد .دوم امکان اتصال بلوتوث در گوشی و رایانه باید وجود داشته باشید و سوم این که گوشی اندروید شما باید نسخه 7.0 یا بالاتر را اجرا کند .اگر تمام این شرایط را دارید ، ادامه مراحل را پیگیری کنید .

چگونه کامپیوتر خود را با گوشی اندرویدی لینک کنیم ؟

اولین کاری که باید انجام دهید ، این است که گوشی اندروید خود را با استفاده از برنامه Your Phone به رایانه متصل کنید.برای این منظور مراحل زیر را انجام دهید :

1.ابتدا اپلیکیشن Your Phone Companion را از فروشگاه گوگل پلی دانلود و روی گوشی خود نصب کنید و سپس با استفاده از اکانت مایکروسافت خود باید وارد آن شوید .( اگر حساب مایکروسافت ندارید باید ابتدا آن را ایجاد کنید .)

2.پس از وارد شدن به برنامه ، باید چندین مجوز دسترسی مثل مخاطبین ، تماس های تلفنی ، رسانه ها و پیام های متنی را به آن بدهید و سپس روی دکمه Continue ( ادامه ) ضربه بزنید .همچنین ، برای اینکه برنامه بدون مشکل کار کند ، باید اجازه دهید در پس زمینه باز باشد .

3.اکنون باید برنامه مایکروسافت Your Phone را روی رایانه ویندوز خود باز کنید و اگر از قبل آن را ندارید ، باید آن را از فروشگاه مایکروسافت دانلود و نصب کنید و سپس با همان اکانت مایکروسافت خود که روی گوشی استفاده کرده اید ، وارد آن شوید .

برنامه مایکروسافت  Your Phone

4.پس از راه اندازی برنامه روی رایانه ، نوع گوشی ( Android ) خود را انتخاب کنید و سپس روی دکمه Continue کلیک کنید .

اتصال گوشی به کامپیوتر ویندوز

اکنون هر دو دستگاه شما با یکدیگر مرتبط هستند و شما قادر خواهید بود عملکردهای اساسی مانند مشاهده عکس ها ، مشاهده اعلان ها ، ارسال پیام کوتاه و موارد دیگر را انجام دهید.با این حال هنوز امکان دریافت و ایجاد تماس با رایانه را نخواهید داشت ، چرا که برای این کار نیاز به برقرار یک اتصال بلوتوث بین هر دو دستگاه است .

نحوه اتصال گوشی اندروید به رایانه ویندوز با استفاده از بلوتوث

1.در سمت چپ برنامه Your Phone در ویندوز ، روی گزینه Calls ( تماس ها ) کلیک کنید و سپس روی دکمه Get Started ( شروع به کار ) در سمت راست و سپس روی Set up کلیک کنید .

برنامه مایکروسافت Your Phone

2.اکنون باید اعلان اتصال را روی گوشی خود دریافت کنید .روی گزینه گزینه Allow ( اجازه دادن ) ضربه بزنید و سپس گزینه Allow access to your contacts and call history ( اجازه دسترسی به مخاطبین و سابقه تماس ) را تیک بزنید و روی گزینه Pair ( جفت شدن ) ضربه بزنید .

3.در نهایت باید روی گزینه Yes در روی رایانه برای جفت شدن با اتصال بلوتوث کلیک کنید .اکنون که هر دو دستگاه به یکدیگر متصل شده اند ، شما می توانید تماس های تلفنی خود را با رایانه ویندوز برقرار و دریافت کنید .

دریافت  تماس با رایانه ویندوز 10

همچنین شما می توانید بیش از یک گوشی را با برنامه Your Phone در رایانه متصل کنید و همزمان تمام تماس ها و دیگر کارهای ضروری روی گوشی را بدون این که آن را لمس کنید با کامپیوتر یا لپ تاپ خود انجام دهید .برای این کار باید به قسمت تنظیمات و سپس My Devices ( دستگاه های من ) در برنامه روی رایانه بروید .

سپس برای افزودن دستگاه های ، روی علامت + بزرگ در وسط صفحه کلیک کنید و مراحل اضافه کردن دستگاه جدید را مطابق بالا انجام دهید .

مطلب مرتبط :
نسخه جدید برنامه Your Phone می تواند اپلیکیشن های اندرویدی را در ویندوز 10 ادغام کند
آموزش شناسایی و حذف برنامه های مخرب در گوشی های اندرویدی

منبع guidingtechجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *