آموزش گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی به سه روش مختلف

ضبط صفحه در گوشی شیائومی

رابط کاربری گوشی های شیائومی در این سال ها پیشرفت زیادی داشته و هم اکنون یکی از بهترین پوسته های اندروید است که تجربه سفارشی سازی زیادی را ارائه می دهد .گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی ( ردمی و پوکو ) به چند روش ممکن است که در ادامه به شما خواهیم گفت .


روش های گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی

1.استفاده از دکمه های کناری

استفاده از دکمه های کناری روش استاندارد برای گرفتن عکس از صفحه در تمام گوشی های هوشمند است .در این روش کافی است که به صفحه ای که می خواهید از آن عکس بگیرید بروید و سپس دکمه پاور کناری را همزمان با دکمه کاهش صدا فشار دهید .با این کار یک صدای شاتر عکس خواهید شنید و یک پیش نمایش از عکس گرفته شده روی گوشه بالای صفحه ظاهر می شود .

گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی

با ضربه زدن روی دکمه ارسال در پیش نمایش ، می توانید ، سریعا به منوی اشتراک گذاری هدایت شوید .با این حال اگر می خواهید از کل صفحه یک اسکرین شات اسکرولی گرفته شود ، روی دکمه Scroll یا طومار ضربه بزنید .همچنین برای رفتن به منوی ویرایش اسکرین شات گرفته شده ، باید سریعا روی تصویر پیش نمایش ضربه بزنید .

2.استفاده از تنظیمات سریع

در رابط کاربری گوشی های شیائومی ، شما می توانید از پنل تنظیمات سریع ، دکمه گرفتن اسکرین شات را پیدا کنید و با ضربه زدن روی آن ، در هر صفحه ای که باشید ، یک عکس از آن گرفته می شود و تصویر پیش نمایش کوچک در بالا ظاهر می شود .

گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی

اگر دکمه عکس صفحه را در پنل تنظیمات سریع پیدا نکردید ، کافی است این پنل را با کشیدن انگشت از وسط صفحه به پایین باز کنید و سپس روی آیکون ویرایش در گوشه بالا ضربه بزنید .در صفحه ویرایش تنظیمات سریع ، می توانید گزینه عکس از صفحه یا Screenshot را با ضربه روی علامت + به پنل اضافه کنید و برای اعمال تغییرات روی دکمه done یا انجام در گوشه بالا ضربه بزنید .

3.کشیدن سه انگشت

سومین روشی که می توانید برای گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی خود امتحان کنید، کشیدن همزمان سه انگشت از بالا به پایین است .این روش تنها در گوشی های شیائومی ارائه شده و به نسبت روش مناسبی هم هست .برای فعال کردن این روش باید به تنظیمات > تنظیمات بیشتر ( Additional Settings ) > اشاره های میان بر ( Gesture Shortcuts ) > گرفتن عکس از صفحه (Take a screenshot ) بروید .

تنظیمات گرفتن اسکرین شات

از این صفحه گزینه 3 انگشت را به پایین بکشید ( 3 Swipe down ) را با ضربه روی دکمه کناری فعال کنید .اکنون می توانید همان طور که در پیش نمایش نشان داده شده ، با کشیدن همزمان سه انگشت از بالا به پایین ، یک عکس از صفحه بگیرید .

گرفتن اسکرین شات در گوشی شیائومی با کشیدن سه انگشت

4.ضربه به پشت

اپل در iOS 14 قابلیتی به نام Back Tap معرفی کرد که بسیار مورد توجه قرار گرفت .با استفاده از این ویژگی کاربران آیفون می توانند با دو یا سه ضربه به پشت دستگاه ، برخی حرکات مانند گرفتن اسکرین شات یا روشن کردن چراغ قوه و غیره را به راحتی انجام دهند .

خوشبختانه شیائومی هم در رابط کاربری MIUI 12.5 این قابلیت را ارائه کرد که البته این تنها مختص گوشی های پرچمدار و برخی میان رده های گران قیمت تر ( شیائومی ، ردمی و پوکو ) است .برای فعال کردن کردن این قابلیت به تنظیمات > تنظیمات بیشتر ( Additional Settings ) > اشاره های میان بر ( Gesture Shortcuts )> ضربه به پشت ( Back Tap ) بروید .

سپس گزینه دوبار ضربه به پشت ( Double back tap ) یا سه بار ضربه ( Triple back tap ) را انتخاب کنید و از پنجره باز شده ، گزینه عکس از صفحه یا Take a screenshot را انتخاب کنید .با این کار می توانید با دو بار ضربه ( یا سه بار بسته به انتخاب شما ) به سرعت یک عکس از صفحه بگیرید .

همچنین اگر گوشی شما فاقد ویژگی Back Tap یا ضربه به پشت است ، در صفحه تنظیمات اشاره های میان بر (Gesture Shortcuts) گزینه ای با نام دو بار ضربه به حس گر اثر انگشت ( Double-tap the fingerprint sensor ) خواهید یافت که می توانید برای این عمل هم گزینه عکس از صفحه را انتخاب کنید و با دو بار ضربه به سنسور اثرانگشت هم یک عکس از صفحه بگیرید .

ضربه به پشت گوشی شیائومی برای گرفتن عکس از صفحه

مطلب مرتبط :
چگونه صفحه تمام برنامه ها در گوشی شیائومی ( کشوی برنامه ) را فعال کنیم ؟
چگونه از نمایش تبلیغات در صفحه قفل گوشی شیائومی جلوگیری کنیم ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *