آپدیت اندروید 12 برای گوشی نوکیا 8.3 5G منتشر شد

گوشی نوکیا 8.3

با اینکه بیش از شش ماه از زمان عرضه نسخه نهایی اندروید 12 می گذرد ، طبق گزارش ها تاکنون تعداد زیادی از دستگاه های واجد شرایط هستند که این به روزرسانی را دریافت نکرده اند .اما در جدیدترین مورد ، اکنون آپدیت اندروید 12 برای گوشی نوکیا 8.3 5G راه اندازی شده که خبر خوبی برای کاربران این دستگاه است .


نوکیا چند سال قبل جز شرکت هایی بود که به روزرسانی های جدید اندروید را به طور منظم و در سریع ترین زمان ممکن برای تلفن های هوشمند خود منتشر می کرد ، با این حال با شکست پروژه اندروید One گوگل ، تقریبا عملکرد این شرکت هم به مانند شرکت هایی مثل شیائومی و غیره شده است و با گذشت چندین ماه از عرضه اندروید 12 ، هنوز تعداد بسیار کمی از دستگاه های این شرکت هستند که به این نسخه جدید مجهز شده اند .

در هر صورت اکنون اندروید 12 برای گوشی نوکیا 8.3 5G به همراه وصله امنیتی ماه آوریل 2022 منتشر شده است و طبق گزارش ها فعلا فقط کاربران در کشور فنلاند به آن دسترسی دارند .انتظار می رود در صورتی که مشکل عمده ای در این به روزرسانی به وجود نیاید ، به تدریج تا هفته های آینده در دیگر بازارها هم به دست کاربران در دیگر مناطق دنیا هم برسد.

اندروید 12

اندروید 12 نسبت به نسخه قبل تغییرات ظاهری زیادی داشته است .انتخاب پالت رنگ براساس تصویر زمینه ، ویجت های جدید ، انیمیشن های جدید ، بخش داشبورد حریم خصوصی در تنظیمات ، دکمه قطع دسترسی دوربین و میکروفون در صفحه تنظیمات سریع ، اسکرین شات اسکرولی از جمله مهم ترین ویژگی های جدید این نسخه است .

در پایان باید اضافه کنیم که نوکیا 8.3 5G سال 2020 با سیستم عامل پیشفرض اندروید 10 به بازار عرضه شده و سال گذشته هم به اندروید 11 ارتقا یافت .به این ترتیب این دستگاه دو به روزرسانی اصلی اندروید خود را دریافت کرده و بعید به نظر می رسد که سال آینده بتواند به اندروید 13 ارتقا پیدا کند .

منبع


مطلب مرتبط :
بررسی اندروید 12 : هر چیزی که می خواهید در مورد این نسخه جدید بدانید
9 ویژگی جدید اندروید 12 که حتما باید آنها را امتحان کنیدجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *