آپدیت iOS 15 و iPasOS 15 برای کدام دستگاه ها منتشر خواهد شد ؟

اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود (WWDC) رسما از نسخه جدید سیستم عامل های آیفون ، آیپد و مک رونمایی کرد.اکنون سوالی که برای بسیاری از کاربران وجود دارد ، این است که کدام مدل های آیفون و آیپد آپدیت iOS 15 و iPasOS 15 را دریافت خواهند کرد .


iOS 15 به نسبت iOS 14 چندان تغییرات ظاهری و ویژگی های سیستمی جدیدی ندارد و در این نسخه اپل بر روی بهبود عملکرد کلی و برخی برنامه ها تمرکز داشته است با این وجود هنوز تغییرات قابل توجهی وجود دارد که باعث جذابیت این به روزرسانی برای کاربران آیفون و آیپدها خواهد شد . Notification Summary یا خلاصه اعلان و ویژگی جدید Focus به همراه تغییرات زیاد در برنامه فیس تایم و آب و هوا از جمله مهمترین ویژگی های این نسخه از iOS می باشند .

مطلب مرتبط : ویژگی های جدید iOS 15 + تاریخ انتشار و لیست دستگاه های سازگار

از طرف دیگر iPadOS 15 را می توان iOS 14 کامل شده برای آیپدها دید به طوری که برخی ویژگی ها مثل ویجت های صفحه اصلی ، App Library ، برنامه مترجم اپل که از سال قبل به آیفون ها راه یافته اند ، امسال با iPadOS 15 به آیپدها اضافه خواهند شد .ویژگی های بیشتر مثل Live Text و حالت focus برای اعلان ها به همراه بهبود در بخش مولتی تسکینگ هم در این به روزرسانی وجود دارد .

کدام یک از آیفون ها به iOS 15 به روزرسانی خواهند شد ؟

اپل در کمال تعجب امسال هم آیفون 6 اس و 6 اس پلاس را در لیست دریافت کنندگان نسخه جدید iOS نگه داشته و این دو مدل قدیمی ششمین به روزرسانی سیستم عامل را هم دریافت خواهند کرد.با این حال به احتمال بسیار زیاد این آخرین آپدیت iOS برای این دو مدل آیفون خواهد بود اما برای آیفون 7 و 7 پلاس که از پردازنده جدیدتری استفاده می کنند می توان انتظار دریافت iOS 16 در سال های آینده را هم داشت .

لیست دستگاه هایی که آپدیت iOS 15 را دریافت می کنند ؟

آیفون 6s
آیفون 6s پلاس
آیفون SE (2016)
آیفون 7
آیفون 7 پلاس
آیفون 8
آیفون 8 پلاس
آیفون X
آیفون XR
آیفون XS
آیفون XS مکس
آیفون 11
آیفون 11 پرو
آیفون 11 پرو مکس
آیفون SE (2020)
آیفون 12
آیفون 12 مینی
آیفون 12 پرو
آیفون 12 پرو مکس

نکته مهمی که در این جا وجود دارد این است که هنوز مشخص نیست مدل های قدیمی که در این لیست حضور دارند ، بتوانند از تمام ویژگی های iOS 15 پشتیبانی کنند .در واقع برخی ویژگی های جدید نیاز به سخت افزارهای قدرتمندتری دارند که در تمام دستگاه های پشتیبانی شده ، وجود ندارد .برای نمونه بیشتر ویژگی های جدید در برنامه فیس تایم که در iOS 15 اضافه شده برای کار نیاز به سنسورهای Face ID دارند که در مدل های قدیمی وجود ندارند .

به روزسانی iPasOS 15 برای چه دستگاه هایی منتشر می شود ؟

در مورد iPasOS 15 هم مثل iOS 15 تمام دستگاه هایی که سال گذشته به روزرسانی iOS 14 را دریافت کرده بودند ، امسال هم به نسخه جدید آپدیت خواهند شد و هیچ دستگاهی از لیست خارج نشده است در ادامه اسامی این مدل ها را مشاهده می کنید .

به روزرسانی  iPasOS 15 برای چه مدل هایی منتشر می شود ؟

iPad Pro 12.9 اینچی (نسل 5)
آیپد پرو 11 اینچی (نسل 3)
iPad Pro 12.9 اینچی (نسل 4)
آیپد پرو 11 اینچی (نسل 2)
iPad Pro 12.9 اینچی (نسل 3)
iPad Pro 11 اینچ (نسل اول)
iPad Pro 12.9 اینچی (نسل 2)
iPad Pro 12.9 اینچی (نسل اول)
آیپد پرو 10.5 اینچی
آیپد پرو 9.7 اینچی
iPad (نسل هشتم)
iPad (نسل هفتم)
iPad (نسل ششم)
iPad (نسل 5)
iPad mini (نسل 5)
iPad mini 4
iPad Air (نسل 4)
iPad Air (نسل 3)
iPad Air 2

منبع phonearenaجدیدترین مطالب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *