امکان استفاده از واتس اپ در آیفون 5 و 5C از ابتدای آبان ماه وجود نخواهد داشت

براساس پیام WABetaInfo واتس اپ در اواخر سال جاری میلادی روی آیفون های دارای iOS 10 و iOS 11 کار نخواهد کرد.در واقع واتس اپ از تاریخ 24 اکتبر به بعد فقط از iOS 12 و نسخه های جدیدتر پشتیبانی می کند و در نتیجه کاربران آیفون 5 و 5C دیگر امکان استفاده از این پیام رسان را نخواهند داشت.


واتس اپ به کاربران آیفون با سیستم عامل iOS 10 و iOS 11 هشدار داده است که برای ادامه استفاده از برنامه باید دستگاه خود را به iOS 12 یا جدیدتر ارتقا دهند. در غیر این صورت، این اپلیکیشن پس از ۲۴ اکتبر ( 2 آبان ماه 1401 ) روی گوشی‌های آن‌ها کار نخواهد کرد.

استفاده از واتس اپ در آیفون 5 و 5C

برای دارندگان آیفون 5C و آیفون 5، این بدان معناست که اگر بخواهند به استفاده از واتس اپ ادامه دهند، باید یک آیفون جدیدتر بروند. اپل مدت‌هاست که پشتیبانی نرم‌افزاری این گوشی‌ها را کنار گذاشته است و iOS 10 آخرین به‌روزرسانی بزرگ برای آنها بوده است . با این حال، این تغییر روی آیفون 5s تأثیری نخواهد گذاشت، زیرا از iOS 12 پشتیبانی می کند.

WhatsApp متعلق به شرکت متا ( فیسبوک سابق) یکی از محبوب ترین برنامه های پیام رسانی فوری در جهان است و این شرکت اغلب ویژگی های جدیدی را به برنامه اضافه می کند. سیستم عامل های قدیمی تر ممکن است از قابلیت های جدید پشتیبانی نکنند، به همین دلیل است که نسخه های جدیدتر روی پلتفرم های قدیمی کار نمی کنند.همچنین پشتیبانی از سیستم‌عامل‌های قدیمی‌تر هزینه دارد، و اگر تنها درصد کمی از افراد روی پلتفرم‌های قدیمی‌تر باشند، این منطقی نیست.

با توجه به اینکه حدود 10 سال از عمر آیفون 5 و 5C می گذرد ، احتمالا این تصمیم واتس اپ نباید روی کاربران زیادی در دنیا اثر گذار باشد اما هنوز هستند کسانی که از این دو دستگاه قدیمی استفاده می کنند .این شرکت سال گذشته هم پشتیبانی از دستگاه های با اندروید 4 به قبل و iOS 9 به قبل تر را متوقف کرده بود .

منبع


مطلب مرتبط :
امکان انتقال چت های واتس اپ از آیفون به گوشی اندروید فراهم شد
آپدیت iOS 15 و iPasOS 15 برای کدام دستگاه ها منتشر خواهد شد ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *