نحوه استفاده از ویژگی جدید گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون

داشتن اطلاعات بسیار مهم است و اگر شما کاربر آیفون هستید اکنون می‌توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه برنامه هایی که نصب کرده اید چقدر به داده‌هایتان دسترسی دارند (مثلاً موقعیت مکانی یا میکروفون ) دریافت کنید.ویژگی جدید App Privacy Report یا گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون با iOS 15.2 در اختیار شما قرار گرفته که در ادامه نحوه استفاده از آن را به شما نشان می دهیم .


این ویژگی جدید به شما امکان می دهد به راحتی مشاهده کنید که هر کدام از برنامه های شما به چه قسمت هایی دسترسی دارند. این همچنین به شما امکان می‌دهد تا از فعالیت وب هر برنامه و دامنه‌هایی که به آن متصل می‌شوند مطلع شوید.این ویژگی به طور پیش فرض خاموش است، اما اگر گوشی شما به iOS 15.2 آپدیت شده است، روشن کردن آن بسیار ساده است.

1.برنامه تنظیمات را باز کنید و روی Privacy و سپس App Privacy Report ضربه بزنید .
2.در پنجره بعدی گزینه Turn On App Privacy Report را انتخاب کنید .

فعال کردن گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون

اکنون گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون شما فعال شده و از این پس می توانید در همین صفحه گزارش خود را ببینید .(همچنین می توانید از این میانبر برای دسترسی مستقیم از صفحه اصلی یا فرمان صوتی سیری استفاده کنید.).

حریم خصوصی برنامه در آیفون

البته شما فوراً هیچ داده ای را مشاهده نخواهید کرد و زمان می برد تا آیفون شما داده ها را جمع آوری کند و گزارش را ارائه کند، اما می توانید نتایج را فقط در چند دقیقه بعد ببینید. گزارش موارد زیر را به اطلاع شما خواهد رساند:

+ … Which apps accessed your data( کدام برنامه‌ها در هفت روز گذشته به داده‌های شما دسترسی پیدا کرده‌اند): اگر روی یکی از برنامه های لیست شده ضربه بزنید، می توانید ببینید آخرین دسترسی ها دقیقا چه زمانی بوده است. احتمالاً مجبور خواهید بود چند صفحه را مرور کنید.

گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون

+ App network activity ( فعالیت شبکه برنامه) : با ضربه زدن روی برنامه ها خواهید دید که با کدام دامنه ها ارتباط داشته اند .

app privacy report app network

+ Most contacted domains ( دامنه هایی با بیشترین تماس ) : روی نام هر دامنه ضربه بزنید، لیستی از برنامه هایی که با آن دامنه تماس گرفته اند به همراه زمان آن را خواهید دید .

app privacy report contacted domains

در پایان اگر به هر دلیلی می‌خواهید گزارش حریم خصوصی برنامه در آیفون را غیرفعال کنید، کافی است به مسیر Privacy Report < Privacy < Settings بروید و روی گزینه Turn Off App Privacy Report در پایین صفحه ضربه بزنید .البته توجه داشته باشید که با این کار تمام اطلاعات جمع آوری شده را از دست خواهید داد .

مطلب مرتبط :
5 کاری که می توانید برای حفظ حریم خصوصی خود در گوشی های اندرویدی انجام دهید
10 ویژگی مخفی iOS 15 که باید در آیفون خود امتحان کنید

منبعجدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *