اشتراک گذاری سریع در گوشی های سامسونگ چیست و چگونه از آن استفاده کنیم؟

اشتراک گذاری سریع سامسونگ

ارسال فایل های با حجم بالا در اندروید کار ساده ای نیست و شما اغلب به یک نرم افزار مخصوص مانند Shareit برای این کار نیاز خواهید داشت .با این حال در سال 2022 هستیم و برای اشتراک گذاری سریع فایل ها احتمالا دیگر نیازی به نصب برنامه های شخص ثالث نیست و شرکت های مختلف مثل سامسونگ و گوگل راه کارهایی برای این منظور ارائه می کنند .


Quick Share یا اشتراک سریع در گوشی های سامسونگ چییست ؟

این یک ویژگی برای اشتراک گذاری فایل است که مختص گوشی‌های سامسونگ گلکسی است. این تقریباً شبیه ویژگی AirDrop در دستگاه های اپل عمل می کند و می‌توانید از آن برای ارسال و دریافت عکس‌ها، ویدیوها، لینک یا هر نوع فایل دیگری بین گوشی سامسونگ در نزدیکی هم با استفاده از Wi-Fi و بلوتوث استفاده کنید.نکته جالب در این روش این است که می توانید فایل ها را با حداکثر 5 گوشی مختلف سامسونگ به طور همزمان به اشتراک بگذارید.

Quick Share در همه گوشی‌های گلکسی دارای اندروید 10 یا بالاتر و One UI 2.1 یا بالاتر در دسترس است. علاوه بر گوشی‌های سامسونگ، می‌توانید از Quick Share برای تبادل فایل با برخی از لپ‌تاپ‌های سامسونگ که روی ویندوز کار می‌کنند نیز استفاده کنید.اگرچه گوشی های سامسونگ هم مثل تمام دستگاه های اندروید به قابلیت Nearby Share ( اشتراک نزدیک ) گوگل مجهز هستند اما اگر می خواهید فایل ها را با گوشی سامسونگ گلکسی به اشتراک بگذارید، Quick Share یا اشتراک سریع جایگزین بسیار بهتری است.

چگونه از اشتراک سریع برای ارسال یا دریافت فایل ها در گوشی سامسونگ استفاده کنیم ؟

بیایید ببینیم چگونه می‌توانید از اشتراک‌ گذاری سریع در تلفن سامسونگ خود برای ارسال یا دریافت عکس، ویدیو، پیوند و فایل با سایر گوشی‌های سامسونگ استفاده کنید.

نحوه دریافت فایل ها با Quick Share

1.برنامه تنظیمات را در گوشی سامسونگ خود بازکنید روی گزینه Advanced features ( ویژگی های پیشرفته ) ضربه بزنید .
2.در این صفحه روی گزینه Quick Share ( اشتراک گذاری سریع ) ضربه بزنید .

تنظیمات اشتراک گذاری سریع در گوشی سامسونگ

3.در این صفحه گزینه Who can share with you ( چه کسی می‌تواند با شما اشتراک‌گذاری کند) را پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید .
4.از منویی که باز می‌شود، فقط مخاطبین ( Contacts only ) یا افراد نزدیک ( Anyone nearby ) را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری سریع در گوشی سامسونگ

همچنین می‌توانید اشتراک‌گذاری سریع را از پنل تنظیمات سریع فعال کنید. برای دسترسی به پنل تنظیمات سریع، دوبار از بالای صفحه به پایین بکشید. روی دکمه Quick Share یا اشتراک‌ گذاری سریع ضربه بزنید و از منویی که باز می‌شود، فقط مخاطبین یا افراد نزدیک را انتخاب کنید.

 Quick Share در گوشی سامسونگ

در مرحله بعد هنگامی که شخصی تصویر، ویدیو، یا هر فایل دیگری را از این طریق برای شما ارسال می‌کند، یک پنجره پاپ آپ ظاهر می‌شود که شما می توانید انتخاب کنید که فایل را از پنجره بازشو بپذیرید یا رد کنید. برای این کار، باید گوشی خود را باز نگه دارید.

ارسال فایل حجیم با گوشی سامسونگ

نحوه ارسال فایل با اشتراک گذاری سریع

1.ابتدا ویدیو ، عکس یا هر فایلی که می خواهید برای تلفن گلکسی دیگری ارسال کنید را باز کنید و سپس روی گزینه اشتراک گذاری در پایین ضربه بزنید .
2.از منوی اشتراک گذاری گزینه Quick Share یا اشتراک سریع را انتخاب کنید .

اشتراک گذاری سریع با گوشی سامسونگ

3.اکنون گوشی شما شروع به جست و جوی دستگاه های گلکسی در اطراف می کند .دستگاه مورد نظر خود را که می خواهید فایل را برای آن ارسال کنید ، انتخاب کنید .توجه داشته باشید که گیرنده باید اشتراک‌ گذاری سریع را در تلفن خود فعال کند و قفل تلفن را باز نگه دارد تا به عنوان یک دستگاه در دسترس ظاهر شود.

ارسال فایل های بزرگ با گوشی سامسونگ

4.در مرحله آخر روی دستگاه گیرنده پیام دریافت یا رد فایل ظاهر می شود که بلافاصله پس از تایید ، فایل برای آن ارسال خواهد شد .

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن File-Received-via-Quick-Share-500x1024-1.jpg است

اگر به دنبال اشتراک گذاری فایل ها با گوشی سامسونگ هستید، مطمئنا روش اشتراک گذاری سریع انتخاب بهتری است اما برای انتقال یا دریافت فایل ها از دیگر دستگاه های اندرویدی هم می توانید از Nearby Share یا اشتراک نزدیک استفاده کنید که در این جا روش استفاده از آن هم توضیح داده شده است .در هر صورت دیگر نیازی به نصب برنامه های شخص ثالث مثل Shareit برای ارسال فایل ها نیست .

منبع


مطلب مرتبط :
چگونه از Find My Mobile برای ردیابی گوشی سامسونگ گم شده خود استفاده کنیم؟
چگونه از قابلیت حذف سایه از عکس در گوشی سامسونگ با One UI 4.1 استفاده کنیم ؟


جدیدترین مطالب

[smartslider3 slider="9"]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *